WBC Süper Orta Sıklet Elemesinin Startını Verdi. Bu Haber Avni Yıldırım’ı Yakından İlgilendiriyor!

david-benavidez (7)

WBC süper orta sıklette şampiyonluk maçı için bir elemenin daha startını verdi. Badou Jack’in James DeGale maçından sonra hafif ağır sıklete çıkarak kemeri boşa çıkarmasıyla WBC boştaki kemer için sıralamadaki 1 ve 2. durumdaki İngiliz Callum Smith ile Amerikalı Anthony Dirrell’in ringe çıkacağını açıklamıştı.

Bu maçın galibi ise kemerini ilk maçta 3. sıradaki boksörümüz Avni Yıldırım’a karşı korumak zorunda. WBC kemer için ringe çıkacak bir sonraki boksörün ise şu an 7. ve 8. sırada bulunan Amerikalı David Benavidez ve Meksikalı Rogelio Medina maçıyla belirleneceğini açıkladı.

Rogelio_Medina

Rogelio Medina

Bu da Avni Yıldırım’ın Smith-Dirrell maçının galibini yenerek dünya şampiyonu olması halinde ilk kemer korumasını Benavidez-Medina maçının galibiyle yapacağı anlamına geliyor.

David Benavidez (17-0, 16 KO), henüz 20 yaşında olmasına karşın çıktığı 17 maçın tamamını kazanmış ve biri hariç tüm rakiplerini nakavt etmiş dikkat çekici bir isim.

Rogelio Medina (37-7) ise geçtiğimiz yıl IBF dünya şampiyonluğu için çıktığı James DeGale maçını puanla kaybetse gösterdiği performansla büyük beğeni toplamıştı.

Benavidez-Medina karşılaşmasının Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. KaanTurk

  hiç izlemedim Meksikalıyı fakat umarım benavidezi patlatır. avni hakkında ileri geri konuşması hiç hoşuma gitmemişti.

 2. About Billions

  Benavides bu maçı kazanır bence. Avni ikisini de Yener. Ben benavides vs avni maçı olsun isterdim. Şimdi avni, smith vs dirrell maçının galibiyle maç yapabilmesi için umarım andre dirrellin karşısına çıkarılmaz. Bu maç beni biraz öyle bi eşleşme yapılabilir mi diye düşündürdü. Umarım andre dirrell ibften devam eder yoluna. Dirrell vs smith maçının galibi belirlenene kadar avni sıralamadan birisiyle maç yapsa iyi olur bence. Patrick Nielsen maçı iyi olabilir. Hem yerini sağlama alır, hemde kendini biraz daha geliştirir gibi geliyor bana. Nielseni de Yener bence avni. Umarım doğru kararlar alınır ve bi pürüz çıkmadan şampiyonluk maçı gerçekleşir avninin.

 3. Roman

  Bence Avni benavidezi ezer 20 yasinda bu maça hazir değil bence. Medina daha zorlar avniyi ama onu da alt eder.

 4. Murat Koc

  Birkere bu şampiyonluk maçı avninin hakkiydi.badou jackin üst siklete çıkacağını öğrendikleri an bir ketenpele yapıp avni yildirimi direk 2den 3e kaydirdilar.yoksa callum Smith avni maçı olacakti.bu hamleyi neden yaptıklarını şimdi daha net görüyoruz. Ben smithin direli yenecegini ve avninin olası rakibinin Smith olacağını düşünüyorum (Keşke direll olsa).
  O maçta da ilk raundlarda ingiliz üstünlük kurabilir ama ben kesinlikle rakibin 12 raund boyunca avninin baskısını kaldirabilecegini düşünmüyorum.maçı kazanan avni yildirim olacaktır.
  Benavidez olayina gelirsekte kendisi golovkin ve gassievle aynı salonda hazırlanan beraber kamp yapan bir sporcu.sikletin üzerinde bir fiziği var ve boyu çok iyi.Meksikalı olduğu için dovuscu bir isim buda nakavt oranlarına yansıyor. Ama avni karşısında şansı olamaz.avni tank gibi maşallah. Yumruk vuruyorsun gözünü kırpmadan üzerine geliyor.rakip vuruyor avni vuruyor ama sonunda avni illaki kırıyor rakibi.Hem çok çalışmasından hemde Allah vergisi bir mukavemet var ve bence bu avninin en büyük özelliği.12 raund boyunca yumruk aldığı halde daha acısını vuran aldığı darbelerden etkilenmeyen bir sporcu karşısında rakiplerin işi gerçekten zor.şampiyon olup o yeşil kemeri beline taktiği geceyi simdiden hayal etmeye basladim.

  • ahmet kurt

   bence böyle daha iyi. avni kemer maçına kadar 2 hatta 1 maç yapsa bile ona müthiş faydası olur. Kemer maçına çıkacaksak en iyi halimizle çıkmalıyız bence. Çünkü avni olurda tecrübesizliğiyle kemeri alamazsa ileri de bu fırsat bir kez daha ayağına gelmez. ne kadar geç o kadar iyi. en azından 2018 in başına kadar tecrübe kazanmalı 2018 den önce maça çıkmamalı(benim şahsi fikrim).

  • mehmet dalgaç

   murat koç katılıyorum. inşallah avni o kemeri beline takacak….

  • MARCİANO

   Bahsettiğin özellikler sanki hiç sevmediğin beğenmediğin golovkini andırıyor…
   Avni nin şansını yüksek görüyorum…ama callum maçı sıkıntı olabilir avni için yani ko edemezse callumu maçı puanla calluma verirler…dirrell maçı avni için daha iyi…

   • Joe Calzaghe

    Herhangi bir türk için sadece callum değil, hangi maç olursa olsun bariz üstünlük yoksa maç yabancınındır. Masa başı kısmı maçı kaybediyor çünkü Türklerde hep.

 5. Joe Calzaghe

  Avni’de Doğu Avrupa stili var denildiği gibi. Bu ekolün boksörleri bellidir ve dayanıklıdır. Meksika stili boksu da biliyoruz ancak Benavidez’in şu dezavantajı var. Şişirme istatistiklere sahip, dövüştüğü adamları kimse bilmiyor. Üstelik amatör kariyeri var mı yok mu belli değil, 20 yaşında bu kadar maçı varsa bunun iki açıklaması olabilir, amatör kariyeri yoktur, dövüştüğü isimler balondur.

  Balon olmasa Avni’nin üzerinde olurdu. Benavidez’in istatistikleri göz korkutmasın Avni bence patlatır, çünkü Avni kaliteli gelişim gösterdi. Üstelik boks stili çok iyi. Çok kompakt bir adam.

 6. safkan

  Avni maçı kazanırsa şampiyonu yendiği için bir kez rakip seçme hakkı var bununla dövüşmek zorunda değil.

 7. klıtschko

  avniyi olabildiğince şampiyonluktan uzak tutmaya çalışıyorlar

 8. GGG

  Avni o kemeri beline takabilir belki, çünkü o siklette doğru düzgün boksör yok. Kalıcı olacaksa stilini değiştirmeli. Çok düz boks yapıyor. GGG süper ortaya çıkarsa, o siklettekilerin vay haline

Yorumlarınız