WBSS’de Yarı Final Bileti Nakavtla Geldi

dorticos-kudryashov

Muhammed Ali Kupası WBSS çeyrek finalinde Dmitry Kudryashov ile karşılaşan Kübalı Yunier Dorticos, rakibini 2. rauntta nakavtla mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı.

Daha önce Durodola maçını da nakavtla kaybeden Kudryashov, bir kez daha nakavtlı mağlubiyet almış oldu.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Ordinaryus H

  maçtan önce dorticosta finale çıkacak potansiyel görüyorum demiştim hala lafımın arkasıdnayım, ne brutal ko’ydu ama.iyi oluyor bu dopingli hileci ruslara çok iyi oluyor tek tek boks dünyasından siliniyorlar. dorticos zaten hiçbir zaman kudryashov acemisiyle aynı seviyede değildi. dorticos gassiev kalasını rahat yenecek potansiyele sahip. ama usyk başka bir boyutta.

  • AgnusDei

   Ordinaryus kardesim senin yazdiklarinin geneline imzami atarim ama olaso bor briedis veya isyk macinda dorticos komik sekilde patlar. Gassiev ile de oyle. Briedis veya gassiev dorticosu brutal ko ile yener. Usyk da tko veya ezici bir puan ustunluguyle. Bu arkadasin finale cikmasi icin bu 3 isimden biriyle illaha mac yapmasi gerekicek nasil olacak bu final isi 🙂 dorticosta bu isimleri yenecek potansiyeli cidden goruyor olamazsin. Bu arada bence final usyk vs briedis olur. Birbirlerine denk gelmezlerse yari finalde. Gassiev ve dorticos bu iki isme elenir bence.

   • emregani yavuz

    Final olmaz yarı finalde denk geliyorlar

   • Ordinaryus H

    breidisle usyk yarı finalde kaşılacak. gassiev polanyalı rakibini geçerse dorticosla karşılaşıcak. dorticos’un yapması gereken tek şey mesafeyi ayarlayıp direktlerle dövmek. gassiev tekdüze bir boksör. guard alışı sol direkt yemeye çok müsait ki bunu dorticos çok iyi yapıyor. eğer dorticos bir gerizekalılık yapıp gassievle yakın dövüş yapmaya kalkmazsa maçı kazanacaktır.

 2. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Resmen yavaş yavaş tecavüz etmiş khurdasova.. zaten duradola maçlarındada performansı hiç iyi değildi khurdasovun dayanıksız bi boksör … kübalı iş yapar ama

 3. Kanguru

  Bir balon daha söndü tıpkı chakiev gibi kudyrashov da bitti boksu bırakmalı bence bundan sonra iyi bodyguard olur kendisinden tipi korkutucu yada abrahamovic in koruması falan olsun

 4. Abdullah yılmaz

  bu patos doritos kroseyi fena vurdu. kudrashov yere dustugunde gozleri kaymisti.

 5. cemil aslan

  dorticos çok hırslı ve hızlı bir maç çıkardı. helal olsun. kudrashov ise stabil durumdan hiç çıkamadı, tabiki dorticosun müthiş baskısının sonucu da etken burda. ama kudrashov hareketlilik kazanamıyor bir türlü, duradolayla ikinci maçında sanki biraz daha hareketli ve savunmaya birşeyler katmış gibiydi ama bu dorticos maçında o artıları da geri kaybetmiş haldeydi. sadece olduğu yerde yumruklara kafa atan ve arada bir 2 yumruk sallayan bir durumdaydı. bu şekilde ancak kendisi gibi stabil boksörlere karşı şansı var yoksa dorticos, usyk breidis gibi boksörlere karşı hiçbir şansı yok. Gassievle dorticos karşılaşması muhtemel ve dorticosun bu hareketli baskılı tarzı gassievde nasıl bir etki yapacak merak ediyorum. gassievin ne durumda olduğunu wlodarzik maçında göreceğiz ama benim gördüğüm dorticosun gassieve karşı şansı daha az.

  • cemil aslan

   dorticos reach mesafesinide güzel ayarlayarak baskı kurmuş. gerçekten taktik ve teknik olarak çok iyi hazırlanmış ve motiveydi.

 6. Yasin Yavuzyılmaz

  maç öncesi ortada bir karşılaşma demiştim, verileri birbirine çok yakındı, ikisi de güçlü, rakibini bir yumrukla indirebilecek potansiyeldelerdi. önce kudryashov’un yakalayıp yatıracağına ihtimal veriyordum. bazı arkadaşlar sürpriz bir maç dedi zaten öyle de oldu, dorticos önce yakaladı ve yatırdı. kudryashov’un aldığı yumruğu maç boyu 30 kez alıp hiç inmeyen boksörler var, kudryashov baya kırılganmış. Çok da maça konsantre değildi, yoldan geçerken çağırmışlar ve ringe çıkmış gibi bir hali vardı.

 7. Burak Yurtsever

  açıkçası kudryashov ile dorticos arasında büyük bir kalite farkı vardı bence. bu maçtan önce de kendini belli ediyordu. dorticos güçlü yumruklarının yanında iyi de bir boksör. hızlı,hareketli ve farklı yumruk çeşitlerini kombine edebiliyor. kudryashov’un buraların adamı olmadığı durodola maçında belli olmuştu zaten. bir kaplumbağa kadar yavaş, dayanıklılığı hiç yok. zaten o yumrukları yiyip, bu kadar da yavaş olunca attığınız yumruklar slow-motion olmaya başlıyor. baştan sonucu belli ve hak edilmiş bir maçtı dorticos için.

 8. ahmet kurt

  dorticos un yumrukları yavaş ve güçsüz görünür. ama adamın yumruğunu yiyen geberiyor 🙂 işte dün söylediğim şeyde buydu. bazıları kudryashov un daha güçlü olduğunu dorticos un ise ona göre daha komple bir boksör olduğunu ima ediyordu. bana göre kesinlikle öyle değil. dorticos un ne iyi bir tekniği ne de iyi bir savunması var. yumrukları da yavaş sayılır. ama çok çok güçlü demiştim. kudryashov çeneden yakalasaydı down olan kişi dorticos ta olabilirdi bence. ama daha istekli ve daha fit bir görüntü verdi. kudryashov dan net bir şekilde daha kaliteli olduğunu ispatladı. beklentilerimden daha iyiydi. zaten kudryashov tamamiyle bir olaydı. kondisyonun kötü ama 2. raundda yorulmakta nedir be kardeşim nasıl boksörsün sen? bu kadar çabuk yorulacağını da ummuyordum. dorticos gösterişli bir galibiyet aldı. bakalım gassiev maçı nasıl geçecek. bayağı ses getirir doğrusu.

  • sertouch54

   2.raundda yorulmadı, ilk raundda bile elini zor kaldırıyordu. Yukarıda Yasin arkadaşın dediği gibi yolda çevirmişler de çıkmış gibiydi. Demek ki bu seviyelerin boksörü değilmiş..

  • Kanguru

   Aynen katılıyorum dorticos gerçekten güçsüz vuruyor gibi gözüküyor yavaş ama çok etkiliymis kurdryashov bayıldı resmen

 9. jackal

  Kudyrashovun birgun böyle patlayacagı belliydi sadece güçle nereye kadar

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Zaten duradolaya ko olduğu ilk maçında kendini biraz belli etmişti .. 2.raundda ko olmak nedir yani

 10. About Billions

  Maçtan beklediğimi aldım. Adamım dorticos, perişan etti. Fury vs parker maçından sonra bu maç ilaç gibi geldi. Baskı kurarken, iki, üç kez kontralardan iyi sıyrıldı bence dorticos. Kudryashov, tek yumrukla bitirmek için çıkmış maça. Biraz daha uzasa, çok daha güzel bi maç olabilirdi. Kudryashov yerine, lebedev ya da glowacki olsaydı, yürek dayanmazdı. Cruiserweight çok güzel bi siklet gerçekten. Bi boksörün Tek yumrukla kariyerini bitirebilecek, aynı şekilde, bi boksörü tek yumrukla zirveye çıkarabilecek bi siklet. Umarım bu şekilde devam eder maçlar.

 11. ismail cil

  Usyk dorticos finali olcak gibi favorim usyk herkese selamlar

 12. mostwanted

  bu mu çekiç.bundan ceviz kıracağı bile olmaz

 13. ahmet kurt

  http://fightclub.com.tr/boks/dorticos-ve-kudryashov-maca-hazir-iste-tartim-sonuclari/
  aç oku 🙂 %50 %50 olduğunu ve çeneden yakalayanın nakavt edeceğini söyledim. dorticos un teknik, savunma ve hız anlamında kudryashov dan pek bir artısının olmadığını söyledim. gücüne vurgu yaptım. zaten maçı da tekniğiyle, hızıyla değil gücüyle kazandı. yukarıya yazdığım yorumda dorticos un beklentilerimin üstünde bir performans gösterdiğini de belirttim. beklediğimden daha rahat bir galibiyet aldı ama yorumumda pek yanıldığımı düşünmüyorum.

 14. Iron Mike

  https://twitter.com/Cem_Aksoy_35 adresinden boks ile ilgili analiz içeren paylaşımları okuyabilirsiniz.

 15. halil bulut

  Peki arkadaşlar dorticosla oleksandr usyk finalde karsılassa sizce dorticos yenebilir mi?

  • ahmet kurt

   dorticos usyk ı yakalayamaz. ama olur da birkaç kez yakalarsa nakavt edebilir. sitede pek konuşulmuyor ama bu adamın acayip bir gücü var. gassiev den beterbiev den geri kalır yanı pek yoktur.

 16. Mücahit

  Halil kardeşim dorticosun usyke kesinlikle rakip olamayacağını düşünüyorum.. Hız ve teknik olarak usykin çok çok gerisinde.. Zaten usyke gelmeden gassiev onu harcar.. Amatörde senin beterbiev fena harcamıştır kendisini… Eubankin jr in harcadigi 1.75 lik chudinov bile amatörde doritosu yemişti;) Ben usyk briedis yari finalini ve gassiev dorticos yari finali gorüceğimizi, akabindr usyk ve gassiev finali izliyeceğimizi duşünüyorum.. Favorim tabikide usyk..

 17. ismail cil

  Bir boks sever olarak usyk,gassievin ve dorticosun 97veya 98 kiloda agir siklette basarili olacaklarini tahmin ediyorum. briedis yazmadim cünkü boyu 1.86boyunda simdiki agirsiklet icin az herkese selamlar

 18. MÜSLÜMAN TÜRK

  gassiev bu turnuvanın şampiyonu olacaktır.

 19. MÜSLÜMAN TÜRK

  dorticos iyi bir boksör fakat dayanıklılığını bilmiyoruz.

 20. MÜSLÜMAN TÜRK

  usyk da iyi bir boksör fakat onunda dayanıklılığını bilmiyorus huck maçında sallanmıştı.

 21. MÜSLÜMAN TÜRK

  briedisin çenesi sağlamsa gassieve en iyi rakip olarak görüyorum.

 22. MÜSLÜMAN TÜRK

  gassievin en büyük iki özelliği kuvvetli ve çenesinin sağlam oluşu dayanıklı oluşu

 23. cemil aslan

  benim düşüncem gassiev-usyk finali olur.

 24. beygirhari

  herkes de tutturmuş bir ben maçtan önce demiştim, bilmiştim türküsü. he kardeş iyi aferin bir daha ki sefere altılıyı bil gelsin paralar.

Yorumlarınız