BOKSTA DÜNYA ŞAMPİYONLARI LİSTESİ

AĞIR SIKLET (90.7+ KG / 200+ Pound)
WBC – Deontay Wilder (ABD)
WBA – Anthony Joshua (İngiltere)
IBF – Anthony Joshua (İngiltere)
WBO – Joseph Parker (Yeni Zelanda)
IBO – Anthony Joshua (İngiltere)

YARI AĞIR SIKLET (90.7 KG / 200 Pound)
WBC – Mairis Briedis (Letonya)
WBA – Denis Lebedev (Rusya)
IBF – Murat Gassiev (Rusya)
WBO – Oleksandr Usyk (Ukrayna)
IBO – Mairis Briedis (Letonya)

HAFIF AĞIR SIKLET (79.4 KG / 175 Pound)
WBC – Adonis Stevenson (Kanada)
WBA – Andre Ward (ABD)
IBF – Andre Ward (ABD)
WBO – Andre Ward (ABD)
IBO – Umar Salamov (Rusya)

SÜPER ORTA SIKLET (76.2 KG / 168 Pound)
WBC – BOŞTA // Callum Smith vs Anthony Dirrell maçı bekleniyor
WBA – Tyrone Zeuge (Almanya)
IBF – James DeGale (Birleşik Krallık)
WBO – Gilberto Ramirez (Meksika)
IBO – Chris Eubank Jr (Birleşik Krallık)

ORTA SIKLET (72.5 KG / 160 Pound)
WBC – Gennady Golovkin (Kazakistan)
WBA – Gennady Golovkin (Kazakistan)
IBF – Gennady Golovkin (Kazakistan)
WBO – Billy Joe Saunders (Birleşik Krallık)
IBO – Gennady Golovkin (Kazakistan)

HAFİF ORTA SIKLET (69.9 KG / 154 Pound)
WBC – Jermell Charlo (ABD)
WBA – Erislandy Lara (Küba)
IBF – Jarrett Hurd (ABD)
WBO – Boşta
IBO – Erislandy Lara (Küba)

YARI ORTA SIKLET (66.7 KG / 147 Pound)
WBC – Keith Thurman (ABD)
WBA – Keith Thurman (ABD)
IBF – Errol Spence Jr (ABD)
WBO – Jeff Horn (Avustralya)
IBO – Tsiko Mulevhedezi (Güney Afrika)

SÜPER HAFİF SIKLET (63.5 KG / 140 Pound)
WBC – Terence Crawford (ABD)
WBA – Julius Ingondo (Namibya)
IBF – Julius Ingondo (Namibya)
WBO – Terence Crawford (ABD)
IBO – Julius Ingondo (Namibya)

HAFİF SIKLET (61.2 KG / 135 Pound)
WBC – Mikey Garcia (ABD)
WBA – Jorge Linares (Venezuela)
IBF – Robert Easter Jr (ABD)
WBO – Terry Flanagan (Birleşik Krallık)
IBO – Xolisani Ndongeni (Güney Afrika)

SÜPER TÜY SIKLET (59 KG / 126 Pound)
WBC – Miguel Berchelt (Meksika)
WBA – Jezreel Corrales (Panama)
IBF – Gervonta Davis (ABD)
WBO – Vasyl Lomachenko (Ukrayna)
IBO – Malcolm Klassen (Güney Afrika)

TÜY SIKLET (57.2 KG / 126 Pound)
WBC – Gary Russell Jr (ABD)
WBA – Leo Santa Cruz (Meksika)
IBF – Lee Selby (Birleşik Krallık)
WBO – Oscar Valdez (Meksika)
IBO – Lusanda Komanisi (Güney Afrika)

SÜPER HOROZ SIKLET (55.3 KG / 122 Pound)
WBC – BOŞTA
WBA – Guillermo Rigondeaux (Küba)
IBF – Yukinori Oguni (Japonya)
WBO – Jessie Magdaleno (ABD)
IBO – Moises Flores (Meksika)

HOROZ SIKLET (53.5 KG / 118 Pound)
WBC – Shinsuke Yamanaka (Japonya)
WBA – Zhanat Zhakiyanov (Kazakistan)
IBF – Lee Haskins (Birleşik Krallık)
WBO – Marlon Tapales (Filipinler)
IBO – Zhanat Zhakiyanov (Kazakistan)

SÜPER SİNEK SIKLET (52.2 KG / 115 Pound)
WBC – Roman Gonzalez (Nikaragua)
WBA – Khalid Yafai (Birleşik Krallık)
IBF – Jerwin Ancajas (Filipinler)
WBO – Naoya Inoue (Japonya)
IBO – Gideon Buthelezi (Güney Afrika)

SİNEK SIKLET (50.8 KG / 112 Pound)
WBC – BOŞTA
WBA – Kazuto Ioka (Japonya)
IBF – BOŞTA
WBO – Zou Shiming (Çin)
IBO – Moruti Mthalane (Güney Afrika)

HAFIF SİNEK SIKLET (49 KG / 108 Pound)
WBC – Ganigan Lopez (Meksika)
WBA – Ryoichi Taguchi (Japonya)
IBF – Akira Yaegashi (Japonya)
WBO – Kosei Tanaka (Japonya)
IBO – Rey Loreto (Filipinler)

SAMAN SIKLET (47.6 KG / 105 Pound)
WBC – Wanheng Menayothin (Tayland)
WBA – Thammanoon Niyomtrong (Tayland)
IBF – Jose Argumedo (Meksika)
WBO – Katsunari Takayama (Japonya)
IBO – Simphiwe Khonco (Güney Afrika)