BOKSTA DÜNYA ŞAMPİYONLARI LİSTESİ

AĞIR SIKLET (90.7+ KG / 200 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Deontay Wilder (ABD)
WBA ŞAMPİYONU – Boşta
IBF ŞAMPİYONU – Anthony Joshua (İngiltere)
WBO ŞAMPİYONU – Boşta
IBO ŞAMPİYONU – Boşta

YARI AĞIR SIKLET (90.7 KG / 200 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Tony Bellew (Birleşik Krallık)
WBA ŞAMPİYONU – Denis Lebedev (Rusya)
IBF ŞAMPİYONU – Denis Lebedev (Rusya)
WBO ŞAMPİYONU – Oleksandr Usyk (Ukrayna)
IBO ŞAMPİYONU – Marco Huck (Almanya)

HAFIF AĞIR SIKLET (79.4 KG / 175 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Adonis Stevenson (Kanada)
WBA ŞAMPİYONU – Sergey Kovalev (Rusya)
IBF ŞAMPİYONU – Sergey Kovalev (Rusya)
WBO ŞAMPİYONU – Sergey Kovalev (Rusya)
IBO ŞAMPİYONU – Umar Salamov (Rusya)

SÜPER ORTA SIKLET (76.2 KG / 168 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Badou Jack (İsveç)
WBA ŞAMPİYONU – Tyrone Zeuge (Almanya)
IBF ŞAMPİYONU – James DeGale (Birleşik Krallık)
WBO ŞAMPİYONU – Gilberto Ramirez (Meksika)
IBO ŞAMPİYONU – Renold Quinlan (Avustralya)

ORTA SIKLET (72.5 KG / 160 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Gennady Golovkin (Kazakistan)
WBA ŞAMPİYONU – Gennady Golovkin (Kazakistan)
IBF ŞAMPİYONU – Gennady Golovkin (Kazakistan)
WBO ŞAMPİYONU – Billy Joe Saunders (Birleşik Krallık)
IBO ŞAMPİYONU – Gennady Golovkin (Kazakistan)

HAFİF ORTA SIKLET (69.9 KG / 154 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Jermell Charlo (ABD)
WBA ŞAMPİYONU – Erislandy Lara (Küba)
IBF ŞAMPİYONU – Jermall Charlo (ABD)
WBO ŞAMPİYONU – Saul Alvarez (Meksika)
IBO ŞAMPİYONU – Erislandy Lara (Küba)

YARI ORTA SIKLET (66.7 KG / 147 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Danny Garcia (Amerika)
WBA ŞAMPİYONU – Keith Thurman (ABD)
IBF ŞAMPİYONU – Kell Brook (Birleşik Krallık)
WBO ŞAMPİYONU – Manny Pacquiao (Filipinler)
IBO ŞAMPİYONU – Tsiko Mulevhedezi (Güney Afrika)

SÜPER HAFİF SIKLET (63.5 KG / 140 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Terence Crawford (ABD)
WBA ŞAMPİYONU – Ricky Burns (Birleşik Krallık)
IBF ŞAMPİYONU – Eduard Troyanovsky (Rusya)
WBO ŞAMPİYONU – Terence Crawford (ABD)
IBO ŞAMPİYONU – Eduard Troyanovsky (Rusya)

HAFİF SIKLET (61.2 KG / 135 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Dejan Zlaticanin (Karadağ)
WBA ŞAMPİYONU – Jorge Linares (Venezuela)
IBF ŞAMPİYONU – Rances Barthelemy (Küba)
WBO ŞAMPİYONU – Terry Flanagan (Birleşik Krallık)
IBO ŞAMPİYONU – Xolisani Ndongeni (Güney Afrika)

SÜPER TÜY SIKLET (59 KG / 126 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Francisco Vargas (Meksika)
WBA ŞAMPİYONU – Jezreel Corrales (Panama)
IBF ŞAMPİYONU – Jose Pedraza (Porto Riko)
WBO ŞAMPİYONU – Roman Martinez (Porto Riko)
IBO ŞAMPİYONU – Malcolm Klassen (Güney Afrika)

TÜY SIKLET (57.2 KG / 126 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Gary Russell Jr (ABD)
WBA ŞAMPİYONU – Carl Frampton (K. İrlanda)
IBF ŞAMPİYONU – Lee Selby (Birleşik Krallık)
WBO ŞAMPİYONU – Vasyl Lomachenko (Ukrayna)
IBO ŞAMPİYONU – Lusanda Komanisi (Güney Afrika)

SÜPER HOROZ SIKLET (55.3 KG / 122 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Julio Ceja (Meksika)
WBA ŞAMPİYONU – Carl Frampton (K. İrlanda)
IBF ŞAMPİYONU – Carl Frampton (K. İrlanda)
WBO ŞAMPİYONU – Nonito Donaire (Filipinler)
IBO ŞAMPİYONU – Moises Flores (Meksika)

HOROZ SIKLET (53.5 KG / 118 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Shinsuke Yamanaka (Japonya)
WBA ŞAMPİYONU – Juan Carlos Payano (Dominik Cum)
IBF ŞAMPİYONU – Lee Haskins (Birleşik Krallık)
WBO ŞAMPİYONU – Pungluang Sor Singyu (Tayland)
IBO ŞAMPİYONU – Rau’shee Warren  (ABD)

SÜPER SİNEK SIKLET (52.2 KG / 115 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Carlos Cuadras (Meksika)
WBA ŞAMPİYONU – Kohei Kono (Japonya)
IBF ŞAMPİYONU – McJoe Arroyo (Porto Riko)
WBO ŞAMPİYONU – Naoya Inoue (Japonya)
IBO ŞAMPİYONU – Gideon Buthelezi (Güney Afrika)

SİNEK SIKLET (50.8 KG / 112 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Roman Gonzalez (Nikaragua)
WBA ŞAMPİYONU – Juan Estrada (Meksika)
IBF ŞAMPİYONU – John Riel Casimero (Filipinler)
WBO ŞAMPİYONU – Juan Estrada (Meksika)
IBO ŞAMPİYONU – Moruti Mthalane (Güney Afrika)

HAFIF SİNEK SIKLET (49 KG / 108 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Pedro Guevara (Meksika)
WBA ŞAMPİYONU – Ryoichi Taguchi (Japonya)
IBF ŞAMPİYONU – Javier Mendoza (Meksika)
WBO ŞAMPİYONU – Donnie Nietes (Filipinler)
IBO ŞAMPİYONU – Rey Loreto (Filipinler)

SAMAN SIKLET (47.6 KG / 105 Pound)
WBC ŞAMPİYONU – Wanheng Menayothin (Tayland)
WBA SÜPER ŞAMPİYONU – Byron Rojas (Arjantin)
IBF ŞAMPİYONU – Katsunari Takayama (Japonya)
WBO ŞAMPİYONU – Kosei Tanaka (Japonya)
IBO ŞAMPİYONU – Simphiwe Khonco (Güney Afrika)