(FOTO GALERİ) Floyd Mayweather’ın Kamp Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

26 Ağustos’ta UFC yıldızı Conor McGregor’la kariyerinin 50. maçına çıkmaya hazırlanan eski şampiyon Floyd Mayweather kamp çalışmalarına son sürat devam ediyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. EmreOzcelik

  İyi para indiricekler bu yastan son valla helal olsun…

 2. GGG

  Hayatta en çok istediğim şeylerden biri Mayweather’ın beni 1 saat çalıştırması olurdu … 🙂

 3. Murat Koc

  40yasina geldi halen 20yasında genç bir sporcu gibi fizik var.birgün olsun çalışma disiplinini bırakmayan örnek bir boksor.her maçını aynı heyecanla bekliyorum yine dünyaya boks Resitali vereceğine eminim.bol şans şampiyon gönlüm senden yana

 4. halil bulut

  floyd mayweather şu anda geri dönse gennadyi yenebilir.

 5. mostwanted

  ilk defa floydu destekleyecem.hayal kırıklığına uğratmaz umarım.ne akdar sevmesem de karşısındaki soytarıyı yenmesi için destekliyorum

 6. ahmet kurt

  kimi desteklesem bilemiyorum. mcgregor kazansa mma hastası veletler ”biz size demiştik cahil adamlar. mcgregor tarihin en iyi boksörü, mcgregor un sol yumruğu 3 ton basıyor” falan diyecek.
  floyd mayweather kazanırsa ”off golovkini de döver. keşke dönse wardı da yener. adam kendinden çok daha genç, mcgregor u yendi. crawford uda yener. o muhammed ali den daha iyi” denilecek.
  öte yandan kim kazanırsa kazansın her ikisi de boş beleş bir tiyatroyla milyonlarca kişiyi uyutup hak etmediği bir parayı kazanacak.
  benim favorim yok.

  yeyin birbirinizi amk 🙂

  • GGG

   Bu tiyatronun bir anlamı yok. Ama evet Mayweather, Ali’den daha iyi

   • ahmet kurt

    boksu yeterince bilmiyorsun. aç 60 ların 70 lerin boksörlerini izle muhammed ali onların arasından gelecekten zaman makinesiyle gelmiş gibi. hiçbir performans arttırıcı madde kullanmadan doğal haliyle nasıl 15 raund deli gibi dövüştüğünü(joshua bile 5 raundda kesiliyor),boks tekniğinin daha gelişmediği ve sporcuların üzerine oturmadığı bir dönemde nasıl rakiplerine boks dersi verdiğini açta bir izle. gerçekten boksu bilmiyosunuz. floyd o dönemde yaşasaydı bu tekniğin yarısına sahip olamazdı. eskiv ve fent yapma, rakibe göre strateji geliştirme, bacak hareketleri, rakiple dalga geçmek, kontra vurmak ve benzeri özellikleriyle boks dünyasına yeni yeni hareketler ve yenilikler kazandırmış bir adamdır. bana göre modern boksun kurucusu muhammed ali dir. işte ben bu adama en iyisi derim. ilerlemiş bir boksu daha da ilerleterek zirveye çıktığını sanan floyda demem.

   • ahmet kurt

    joe luis in 1 tane boks maçını izle. bu adam boksör mü dersin. nakavtları dışında seni etkileyebilecek hiçbir şeyi yoktur. halbuki joe luis en büyük boks efsanelerinden biridir. peki neden bu adamın maçları böyle? çünkü o dönemlerde boks sporu daha gelişmemiş. boks denen spor insanların üzerine daha oturmamış. teknik anlamda çok vasat bir dönem. birde muhammed ali nin sonny liston veya clevelend williams ile olan maçını izle. nerede joe luis in yaptığı boks nerede muhammed ali. muhammed ali 60 larda günümüzdeymiş gibi dövüşen tek boksördü. hatta günümüzdeki boksörlerin %95 inden daha teknik dövüşüyordu. liston maçına bir göz at 2000 li yıllaraki david haye den bile daha hızlıydı. ona boşu boşuna en iyisi dediklerini düşünüyorsan yanılıyorsun. muhammed ali ile floyd u kıyaslamak için iki dönemin boksuna da hakim olman ve bu dönemleri kıyaslayarak yorum yapman lazım. yaşının genç olduğunu söylemiştin. eski boksörleri pek izlediğini düşünmüyorum. bu kıyası yapacak bilgin yok. bunu seni aşağılamak için söylemiyorum ama yok. muhammed ali boks sporunun gelmiş geçmiş en büyük efsanesidir. ben 1930 lardan bu yana dövüşen tüm şampiyon boksörleri boş zamanlarımda izlemeye çalışıyorum. pek çoğunu da çok iyi tanıyorum. hatta beki inanmayacaksın ama en az günümüz boksunu izlediğim kadar eski boksörleri de izliyorum.

    • GGG

     Hep aynı şeyleri yazıyorsunuz. Muhammad Ali’yi anlatırken hep ezbere anlatıyorsunuz. Cevap yazmaktan yoruldum. Anlamıyorsunuz çünkü, sizin de kafanıza kazımışlar, Muhammed Ali’yi efsaneleştirmişler. Şimdi sana bir soru soracağım bana tüm samimiyetinle cevap ver. Muhammad Ali’den bahsetmiyorum. Sence Floyd Mayweather mi daha iyi boksör Cassius Marsellius Clay mi ?

     • ahmet kurt

      tabiki cassius clay. dediğim gibi boks yaptığı dönemleri hesaba katarak bir kanıya varmamız lazım. kafamıza bişey kazındığı falanda yok. ayrıca ezbere birşeyler yazdığımda yok. yalnız sen muhammed ali yi tanımıyorsun. bütün mesele de bu.

      • GGG

       Ben Muhammed Ali’yi tanıyorum. Çoğu maçını da izledim. Eğer Floyd olmasa tüm zamanların en iyisi Ali olurdu tamam. Ama Floyd Ali’nin getirdiği yeni boksu daha ileri bir seviyeye taşıdı. Kimin getirdiği önemli değil. Hangisinin daha ileri seviyede boks yaptığını tartışıyoruz. Mayweather çıtayı çok yükseltti. Bambaşka bir seviyeye taşıdı. Bak dostum ben çocukken bana derlerdi ki; Ali’ye kırmızı bir elbise giydirmişler üzerine de büyük bir boğayı saldırtmışlar. Hani boğa kırmızıya saldırır ya o yüzden 🙂 Ali boğaya bir yumruk atmış ve boğa ölmüş. Yine derlerdi ki; Ali tüm rakipleriyle 2 raund dalga geçer sonra tek yumrukta hepsini bayıltırmış. Bunları anlatanlar ya Ali’yi canlı izleyen kişiler yada yine çevresinden duyanlar. Sonra ben büyüyüp boksa başlayınca, boksa ilgim artmaya başlayınca, haliyle hep Ali’yi araştırdım. Baktım ki boğa olayı hikayeymiş. e herkesi öyle istediği zaman bayıltamıyormuş da, Ali’de yenilmiş üstelik. Hem de birkaç kez. Yani demem o ki; insanlar birşeyleri kulaktan kulağa destanlaştırmayı severler. Yoksa bu kadar saçma sapan destan nerden geliyor. Ben de Ali’yi herkes gibi efsaneleştirsem belki bir sonraki nesil o boğayı bu sefer dinazor olarak bilecek. Ali’yi anlamak onu tüm zamanların en iyisi olarak kabul etmek değil. Ali boksundan çok yaptıklarıyla anıldı her zaman. Ali’yi dünyayı değiştirdi. Ali boksu değiştirdiği doğrudur, ama Mayweather Ali’den daha ileri düzeydeki boks yapıyor. Mayweather sıradışı olan herkesi yendi hiç zorlanmadan. Ve en önemli fark, Mayweather hiç yenilmedi…

      • ahmet kurt

       sana göre yenilgisiz olmak en iyi olmak demek sanırım. o halde julio cesar chavez ilk 87 maçını yaptıktan sonra boksu bıraksaydı tüm zamanların en iyisi olurdu çünkü hiç yenilmemişti. 49 maçtan daha uzun süre yenilmeyen boksörler var. bu adamlar boksu yenilmeden önce bıraksalar floyddan iyi mi olacaklardı? hayır. kariyer anlamında yenilgisiz diyorsanda yenilgili olmalarına rağmen çok daha sağlam kariyerli boksörler var onları tabi ki saymayacağım. ayrıca floyd bana göre 2 maçında yenildi yani yenilgisiz değil.

       gelelim bir diğer konuya. ben palavralarla değil izlediklerimle ali en iyisidir diyorum. o yazdıklarının hiçbir önemi yok. boks yapan veya boksu bilen pek çok kişi muhammed ali en iyisidir diyebiliyorsa ve dünya genelinde ”the greatest” lakabıyla tanınıyorsa palavralarla ünlenmediği de belli demektir.

       şimdi ise en alakasız yorumuna cevap yazıyorum. muhammed ali nin boksu ilerletmesinin önemsiz buluyorsun. günümüzdeki bilim adamlarının kaç tanesi 17. yüzyılda yaşasaydı yer çekimini bulabilirdi? belli değil. ama newton buldu. şimdi yer çekimini newton dan daha iyi bilen basit bir bilim adamı ondan daha büyük bir bilim adamı mı oluyor? bana öyle bakma newton dan daha bilgili. floyd mayweather 1940 lı yıllarda doğsaydı boksun ilk dönemlerinde olduğu için en iyisi olamayacak mıydı yani? bir adamı eskiden doğmadığı için en iyisi olarak ilan etmek nasıl bir mantıktır çözebilen varsa anlatsın 🙂 o halde ali günümüzde doğsaydı daha şanslı olduğu için en iyisi olabilecekti değil mi. hayatımda böyle saçma bir bakış açısı görmedim. bir gökdeleni 30 metre yükseltip zirveye çıkaran adamı en iyisi olarak ilan et ama geri kalan yüzlerce metrelik kısmı yapan insanı es geç. ne adalet ama.

      • mostwanted

       hiç yenilmemek bu kadar önemliyse wilder a da laf atmamak lazım.adam hiç yenilmedi sonuçta(ben bu görüşte değilim)daha önce demiştim bir boksörün efsane olup olmadığını boksu takip etmeyen kişilerin o boksörleri tanıyıp tanımamasından anlarsın.muhammed ali desen babaannen bile bilir mike tyson ı herkes bilir ama floydu sadece boksu takip edenler bilir.peleyi maradonayı micheal jordon ı vs.bu insanları o sporu takip etmeyenler bile tanıdığından efsanedir

      • GGG

       Anlamadığınız bir nokta var. Önce neyi tartıştığımıza karar verelim. Kimin boksa daha fazla birşeyler kazandırdığını mı tartışıyoruz. Kimin boksunun daha kaliteli olduğunu mu ? Biz newton’un mu yoksa günümüz bir fizikçisinin mi fiziğe daha fazla katkıda bulunulduğunu değil, Kimin daha çok bilgili olduğunu tartışıyoruz. Ben de sizin mantığınızı anlamıyorum doğrusu. Kimin daha iyi boksör olduğunu tartışıyorsak, Mayweather Ali’den daha iyi boksör, Mayweather Ali’nin boksunu daha ileriye taşıdı. MAYWEATHER daha kaliteli boks yapıyor. Mayweather seviyesine ulaşan başka bir boksör yok, olmadı. Bunlar su götürmez gerçekler. Ha Ali daha fazla saygıyı hak ediyor derseniz anlarım. Ali bu spora daha fazla şey kazandırdı, dünyayı değiştirdi derseniz anlarım. Ama kimin boksunun daha kaliteli olduğunu tartışıyorsak bana Ali’nin boksa neler kazandırdığından yada kişisel hayatında neler yaptığından bahsetmeyin. Chavez diyorsun, chavez ilk 87 maçını kazandı. Bu rakiplerinin hangisi bir DeLa Hoya’ydı? Hangisi Pacquiao’ydu? Hangisi hatton’du? Hangisi Canelo’ydu? Hangisi maidana’ydı? Hangisi mosley’di? O isimlerini saymayacağım dediğin adamlar kimleri yendi? İlk üst düzey maçı olan Whitaker maçında galibiyet serisi bozuldu chavez’in. Chavez de Mayweather kadar iyi değildi çünkü. Hiçbirinin başarısı Mayweather’ın başarıları gibi olmadı. Ali’yi tüm zamanların en iyisi Olarak kabul edebilirsiniz, benim için Floyd’dan sonra gelir. Bu benim görüşüm. Ayrıca şunu söyleyeyim, @mostwanted demişsin ki, Ali’yi herkes tanır Mayweather’ı sadece boksla ilgilenenler tanır diye. Bu bana therebel nick’li ergenin söylediği ” Remy Bonjasky’nin istagramda hiç takipçisi yok, demek ki hiç iyi bir dövüşçü değil ” sözünü hatırlattı. Güldüm doğrusu 🙂 sokağa çık, 10 kişiye sor, en az 5 tanesi Joshua’yı tanır, hatta Caşuaaa dünyanın en iyi boksörü, onu hiç kimse yenemez gibi yorumlar duyabilirsin, ama bu yorumları yapan insanların %90’ı ne Andre Ward’ı tanır ne Floyd Mayweather’i, ne de Terrence Crawford’u. İnsanlar Ali’yi yaptığı boks için mi tanıyorlar sanıyorsun? İnsanlar onu Muhammad Ali olduğu için tanıyorlar. Vietnam’a gitmediği için, müslüman olduğu için. Eğer Ali Cassius Clay olarak kalsaydı, Mayweather da bugün müslüman olup adını el Faruk bin-mevlüd yapsaydı, 5 milyon Suriye’ye 10 milyon Filistin’e yardım etseydi, şu şimdi bugün iddia ettiğinizin tam aksini söyleyebilirdiniz. Burada boks konuşuyoruz. Kişisel hayatlardan bahsetmiyoruz.

      • ahmet kurt

       floyd mayweather boks imkanlarının ve boksun gelişmişliğinin zirvesindeyken bu sporu yaptı. muhammed ali zamanında ise yukarıda da bahsettiğim gibi çeşitli eksiklikler vardı. şimdi sana soruyorum. bu boksörler eşit şartlarda mı boks yaptı ki ikisini kıyaslayabiliyorsun? eşit şartlar olmadan yapılan kıyasın ne manası var ki? boksu en zirveye çeken floyddu diyosun. yahu biz kimin en iyi olduğunu konuşuyoruz. biz en büyük boksörün kim olduğunu tartışıyoruz. muhammed ali o yıllarda günümüzün ağır siklet boksörlerinden daha teknik ve hızlıysa bu adam bir yetenek abidesidir. doğal olarakta en iyisi olarak görülebilir. bir insanın muhammed ali en iyisi demesi sizi rahatsız ediyorsa zaten sorunlarınız var demektir 🙂 ortada neden yokken gelip floyd aliden iyi diyorsun. neyse hadi onu bunu geçelim bu adam pek çok kişiye göre zaten en iyisi olarak görülüyor. ama sadece ismini değiştirip muhammed ali yapmasından değil. vietnam a gitmemesinden dolayı da değil üst düzey boks tekniği ve yeteneğiyle, sevecan ve renkli tavırlarıyla bu adam en iyisi olarak görülüyor. bu adam boksu futboldan daha popüler yapan adam. bu adam boksu en çok geliştiren kişi. bu adam boksun kralı. bu adam dünyanın öbür ucundaki insanları sabahın köründe kendini izlettirmek için ayağa kaldıran adam! o, bu yüzden en iyisi…

       yine yukarıda yazdığım gibi senin fikirlerine göre floyd eskiden doğsaydı en iyisi olamazdı. ama günümüzde yaşadığı için en iyisi olabiliyor. demek ki neymiş en iyi boksör boksun en gelişmiş zamanlarında doğmalıymış bunu da öğrenmiş olduk. sana göre şans ”en iyisi” kavramında en büyük etken olabilir. ama bize göre değil.

      • GGG

       Yav dostum ben durduk yere gelip sana Mayweather Ali’den daha iyidir demedim ki, konuyu sen açmışsın. Yorumunu tekrar oku, bu durumda doğal olarak bana cevap hakkı doğuyor. Ali’ye en iyi denmesi beni neden rahatsız etsin ki, zaten benim için Mayweather’dan sonra Ali gelir. Ben büyük bir Muhammad Ali hayranıyım. Onun maçlarını izleyerek büyüdüm. Ali öncelikle kendi çağına göre çağdışı bir boksör. Bunun yanı sıra karakteri ve yaptıklarından ötürü Ali’yi her kesimden insan sahiplenmiş benimsemiştir. Ali boksa Mayweather’dan daha çok şey kazandırdı doğrudur. Ama Mayweather kadar iyi değildi. Herşey bir birikimin ürünüdür, bilim felsefe, spor vs. şeyler. Tamam Einstein çok iyi şeyler yaptı belki, ama artık ona teşekkür edip, üzerine koyarak ilerleyen yeni bilim insanlarını dikkate almak gerek. Neden Einstein’a bağlı kalalım ki, üstelik Muhammad Ali zamanında ne eksiklikler vardı, Ali mozambik’te doğup boksu orada öğrenip Amerika’ya gelmedi ki, zaten Amerika’da doğdu. İmkanları vardı. Tamam o dönemin antrenman teknikleri, taktiksel anlayışı ve bu dönem bir değil. Ali’nin çağdışı olduğunu kabul ediyorum. Ama Mayweather çağ dışı olan boksörleri yendi. Ali’nin birkaç rakibi dışındakilere pek de kaliteli boksörler diyemeyiz zaten, ama Mayweather kariyerine bakıldığı zaman son 15 maçını hep en iyilerle yapmış bir boksördür. Daha önce hiç kimse bu kadar üst üste en iyilerle maç yapmadı. Ali’nin döneminde ona rakip olabilecek çok sayıda boksör yoktu belki de bilmiyorum. Ama Mayweather’ın daha zor işler yaptığına eminim. Siz boksu kavga mı sanıyorsunuz. Bir boksörün iyi olması için illa rakibini nakavt mı etmesi gerek? Boks da diğer dövüş sporları gibi öncelik olarak savunma sporudur. Manny Pacquiao gibi bir adamı nakavt etmek mi kolaydır, onun gibi bir adamın yumruklarını boşa çıkarıp onu çaresiz bırakmak mı.. Mayweather boksu bambaşka bir noktaya taşıdı ama siz bunu göremiyorsunuz. Ağır çekim görüntülerini izle, bir yarı orta siklet boksörünün aniden çıkardığı direkleri, gözünü kırpmadan takip edebilen, eskivleriyle kolayca kurtulup tam isabet kontralar vurabilen başka bir boksör var mı. Adam rüzgar gibi gelen yumruğu ağır çekimde izliyormuş gibi hareketler yapıyor. Superman gibi birşey. Gerçekten inanılmaz bir boksör

      • ahmet kurt

       Şimdi sana cevap vereceğim. Sende bana karşılık birşeyler yazacaksın. Konu da haliyle uzayıp gidecek. Bundan dolayı %100 haklı olduğumu düşündüğüm bir konudan çekiliyorum 🙂 verecek cevabım var ama tartışmaya dermanım yok.

     • ahmet kurt

      https://www.youtube.com/watch?v=Qvn2x5ZMQZM
      bu adam 60 larda 70 lerde şöyle dövüşebiliyor ve siz bunun ne demek olduğunu anlayamıyosunuz. size göre ronaldo ve messi pele ve maradona dan kat kat daha iyidir. ama bana göre değil. çünkü o adamlar futbolun futbol olmadığı bir dönemde bu işi layıkıyla yapmayı başarabilmişlerdi.

      • GGG

       https://youtu.be/3emX82xTEp4 bu da Mayweather’dan bazı enstantaneler 🙂
       Haklısın bence de konuyu uzatmayalım. Konuyu İbrahimovic’le kapatmak istiyorum. İbrahimovic United’a transfer olduğu günlerde Eurosport yayınlayan bir programda Eric Cantona diyor ki; ‘Manchester’ın sadece tek kralı var. Ama Zlatan prens olabilir.’
       Zlatan ise Cantona’ya kendine has üslubuyla şöyle cevap veriyor; ” hakkımda söylediklerini duydum, onu tebrik ederim. Çünkü onunla hep övündüm. ama şunu bilmeli ki, ben Manchester’a kral yada prens olmaya gelmedim. Ben buraya tanrı olmaya geldim. Manchester’da bir tanrı olacağım…!”

   • Murat Koc

    +100

   • Murat Koc

    Bu arada +100 ggg rumuz lu arkadasaydi 🙂

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Mma hastası insanlar nasıl olurda ilk defa boks maçı yapacak bi adama bu kadar güveniyorlar anlamak mümkün değil. 2 .raundda hakem yerden toplar conoru MC gregoru buraya yazıyorum

   • GGG

    Dostum McGregor kazanır diyenler genelde çoluk çocuk. Kayda değere alma sen. Ciddi ciddi boks yapsalar tabiki Conor’u yerden toplarlar. Ama bir senaryo da izleyebiliriz. Her halükarda Mayweather güzel bir galibiyet alacak

 7. Şamil Yalcn

  Mayweather iyi hoş eköl falan da ali başka bişey bence boksu terimleriyle oynayan ender boksörlerden. Mayweather’ın Boksörlüğünden şüphem yok çok iyi bir boksör ama tüm zamanların en iyisi olmak için senin her yönüyle insanlara örnek olman gerekir ve bir dava uğruna yaşaman gerekir bence. Tek davan para kazanmak kadınları tasmalarla gezdirmek ve görgüsüzlük yapmaksa davanda başarılar dilerim. Hiçkimse kusursuz değildir yani Ali’de sütten çıkmış ak kaşık değil her insana da kendini sevdiremessin ama arkana baktığın da kalabalık senin yanındaysa bence sen doğru yoldasın demektir. Herkese saygılar selamlar. Geceni güzel olsun dostlar.

 8. misafir

  Eyvallah senin de gecen güzel olsun

 9. Hayrettin Yeğin

  Saul Alvarez “Bu mücadeleyi kim kazanırsa dünyanın en iyisi olacak.Bu büyük bir maç ve bu maçı kazanmak için yapmam gerekeni yapacağım.Ben hep rakibimin bir adım önünde gidiyorum. “Şuan gücüm arttı ve hızım hala aynı.Şuan yaklaşık 175lbs(79,3)kilo ile çalışmalar yapıyorum ve her şey normal” dedi.

 10. Hayrettin Yeğin

  WBA Badua Jack – Nathan Cleverly maçını onayladı.Bu maçı kazanan Dimitry Bivol’ün zorunlu rakibi olacak.Maçı kazanan 11 eylül’e kadar anlaşmak zorunda.Anlaşamazlarsa ihaleye dönecekler.

 11. Roman

  BESIKTASIN YENI TRANSFERI MEDEL GAY MIS. HAHAHSJZ. FIKOYU TUTARSA GG.

  • Remzi BAYSOYU

   roman senin yüzünden maç yazdım krdeş neden futboldan bahsediyorsun 🙂

 12. Remzi BAYSOYU

  floyd ilk 5 roundu verse bile maçın sonucu belli. hiçbir heyecan uyandırmıyor.

 13. Bankaci

  Ahmet kurt kardeş kimseye bir sey kabul ettirmek zorunda değilsin.

  Eksikliğin su : özel hayata girmeden de Ali’nin sadece ring içinde bile en iyi Boksör den 10 gömlek üstün olduğunu saha dışıyla birleşince de bireysel sporlarda gelmiş geçmiş ve gelecek en iyisi olduğunu ve sıralamaya girmeden semasindaki tek yıldız olduğunu karıştırmadan anlatman… gerektiğini düşünüyorum.yani tezini varsa hipotezini ortaya koyarsin.

  Sonrasi kişinin kendisine kalmış.herjes özgür fikrin dusuncesinde.

  • ahmet kurt

   tamamda bu arkadaş neden yorumuma gelip floyd ali den iyi diyor? cevap verme hakkı da bana doğuyor haliyle. ben aslında senin dediğini anlatmaya çalışıyorum. başkaları tarafından okununca yanlış anlaşılıyorsa bilemem ama ben zaten seninle aynı fikirdeyim. herkese hayırlı akşamlar…

  • ahmet kurt

   https://youtu.be/98qySwZcpCk?t=1m25s
   şu adama bakın gözünüzü seveyim. bu adam sadece karakteriyle meşhur olmuşa mı benziyor?

 14. ahmet kurt

  yabancı sitelerde veya youtube videolarında takip edin bir allahın kulu neredeyse floyd en iyisi demiyor. adamların ilk 10 listelerine bakıyorum. hepsi boksu tanıyan bilen, boks kültürünü yalayıp yutmuş adamlar. helal olsun diyorum. bizim sitede ise tam aksine. eski boksörlerden kimsenin haberi yok. bir tartışma çıkmış youtube da floyd mu ali mi diye. adamlar floydu itin kıçına sokuyor. bir tane adamda floyd desin diyorum yav bir tane 🙂 highlights videoları yapan bir kanal var. adamın eski boksörler hakkında yaptığı videolar 0 dislike alıyor, beğeni yağmuruna tutuluyor. yorumları okurken hep joe fraizer, joe luis, sonny liston, muhammed ali hayranları görüyorum. eskileri deli gibi seviyorlar. imrenerek bakıyorum. neyse konu daha da fazla uzamasın. kimi seviyorsanız sevin şahsınıza kalmış. ama gelip floyd en iyisi derseniz de yorumlarıma karşı hazırlıklı olun 🙂 cümleten iyi akşamlar…

  • About Billions

   Ben bu konuları pek sevmiyorum. Tartışmaya girmek de istemiyorum. Crawfordun açıklamasını yazmak istiyorum sadece, bu konuyla alakalı. Pacman vs floyd maçı öncesi yaptığı bi açıklama. “Haklı bi noktası Var çünkü ali tek siklette dövüştü, floyd bi çok siklette ve hepsini yendi. Her zaman kendinden öncekinden daha iyi olduğunu söyleyen birileri olacak. Neden o özgüvene sahip olmasın ki? Bana göre istediği her şeyi söyleme hakkını kazandı.” “Pacman maçını kazanırsa, onu gelmiş geçmiş en iyi dövüşçüler arasında nereye koyarsın?” Diye soruyor. “Bilmiyorum. oturup, düşünmem lazım. Belki en tepeye koyarım. Bunu yaparken, onun şimdiye kadar dövüştüğü rakiplere bakmalısın, rakiplerinin kalibrelerine bakmalısın. Her şeyi gözden geçirmelisin.” Gibi şeyler söylüyor. Başka bi isim de Kim hatırlamıyorum, “Julio cesar Chavez, gelmiş geçmiş en iyisi.” diyordu. Herkesin düşüncesi farklı olabiliyor. Ben bu konulara çok takılmama taraftarıyım 🙂 .

   • ahmet kurt

    Tamam fikir farklılığı gayet normal. Ama ben maça tiyatro dedim diye “bu maç tiyatro ama floyd ali den daha iyi” gibi birşey söylüyor. Yahu kimin en iyi olduğu ne alaka ben maçın tiyatro olduğundan bahsediyorum. Üstelik haklıyımda. Bir insan neden bunu yazma gereği duyabilir ki? Bende floyd-mcgregor haberlerinin altına mcgregor u döver ama golovkini dövemez diyeyim. Mantıklı olur mu? Bu yazılara gerçekten hiç gerek yoktu da neyse oldu bir kere. Bu arada Sana da teşekkür ediyorum yorumun için saygılar, selamlar…

    • About Billions

     rica ederim. gerçekten ben de sana hak veriyorum. yani nerden çıktı floyd-ali kıyası anlamadım. ben de saygılarımı sunuyorum.

 15. Big George

  Boks meselesini sadece maç kazanma istatistiklerine göre değerlendiriyorsak o zaman benzeri bir kıyaslamayı sanat alanında yaparsak Justin Bieber de Viyana Filarmoni Orkestrası’ndan daha iyi bir sanatçı, çünkü listelerde hep daha önde. Daha çok hayranı ve takipçisi var.

  😀

  Kimin en büyük olduğu tartışmaya açık bir konu değildir.

 16. Murat Koc

  muhammed aliye en büyük derler çünkü muhammed aliye amerikan hükümeti asrın sporcusu unvanını vermiştir dünyada bir devletin böyle ödül verdiği yegane spprcudur niye vermiştir peki tamamen siyasal sebeblerle demokrasiye ve siyah haklarına saygili olduğunu ispat etmek için.Aksi takdirde butür ödülleri boks Federasyonları vermesi lazım. Floyda amerikan hükümeti böyle bir ödül vermedi diye en iyisi değil ben demem.floyd 20yildir boks yapan 23sampiyon ismi yenmis 23tane dünya şampiyonluğu kemeri kazanmış oscar ve pacguaio gibi ençok farklı siklette dunya sampiyonu olmuş isimleri yenmis asrın maçına çıkmış birçok tarafsız boks otoritesi ve anketi tarafından en iyisi secilmis tüm spor Branşları içinde ençok kazanan isim olmuş floyd stili adında bir stil yaratmis boks yaptığı dönemde hep listenin tepesinde yer almış diğerleri gibi iniş çıkış yasamadan hep performansını eşit seviyede tutmayı becermis istisnasız bence dünyanın en iyi boksorudur yendiği isimlerin yarısından fazlası dünya staridir.maç öncesine kadar floyd bu sefer kaybedecek deyip binlerce dolar verip ekran karsisina geçenler kazandığı her mac sonrası rakiplere ve hakemlere mazeretler bulmuslardir.seçtiği rakipler hep hali hazirda şampiyon yada şampiyonluk tatmis özel boksorlerdir.çok sevdiğim bir atasözü var aslanlar kendi hikayelerini yazmadikca daha çok Avcı hikayesi dinleriz diye bu hesap insanlar devletlerin verdiği unvanları birkenara bırakıp legal listelere bakmadikca biz daha çok 56-5 1ko olan isimleri en iyisi diye dinleriz.her zamn söylüyorum atletizm gibi ölçülen branslarda sürekli yeni starlar cikar çünkü asıl olan rakamlardir fakat boksta maalesef itibar gören Avcı hikayeleridir.oyle olmasa dünyanın hiçbir yerinde 49-0 olan bir karnenin 56-5 olan bir karnenin daha kötü olduğu savunulamazdi

 17. Murat Koc

  Ayrıca yaşla alakali mazeretler de gerçeği yansitmiyor çünkü floyd bugun 41 yaşından gün aldığı halde halen ringte çıkıp dovusebiliyorsa 34 35 yaşlarında yenilen isimleri yaslandi ondan yenildi demek sadece geçerli sebeb bulmaya çalışmaktır.floyd da bu yaşlardan geçti hatta pacguaiodan da büyüktür buna rağmen halen 20yasında genç bir bokskr gibi mücadelesini verebiliyorsa bu özel bir bokskr olmasindandır.floydun tüm rakipleri seyirci desteğiyle alkışlarla karşısına çıkarken floyd yuhalama kufurlere rağmen her maçında dünyaya boks Resitali vermiştir.soruyorum sizlere muhammed ali hani floyddan cok daha iyi boksormus ya floyddan nefret ettiği gibi insanalr muhammed aliden de nefret etseydi küfür etseydi yine bukadar taninirmiydi.dediğim gibi muhammed ali boks için bir projeydi ring dışındaki yaptıkları ile dünya boksuna ve İslam dünyasına çok katkısı olmuştur yeri herzaman ayrıdır ama floyd bambaskadir sıfırdan turnaklariyla kaziyarqk gelmiştir.olimpiyat altinina ulaşmasını nasıl engellediklerini herkes biliyor halen kazandığı maçı nasıl kendisine vermrdiklerini gözü yasararak anlatır. Olimpiyat komitesinde bir görevli herkesin floydun kazandığıni gördüğünü rakibe verdiklerini açıklamıştır youtubede bu görüntüler var.buna rağmen pes etmemis ve dünyanın zirvesine tirmanmistir.floyd yaslanip bokstan cekildiginde herkes onu efsane boksor diye anacaktir

 18. Bankaci

  Ahmet kurt kardeş ben de senin gibi düşünüyorum sadece sana fikir vermek istedim.

  Mesela Amerikalı boks yorumcuları antrenör ler uzmanlar vs. Liste yapıyorlar en iyi kim diye floydu İlk ona alan yok listenin bir numarasında Ali var ikinciyi konuşalım hesabı.

  Yine 5-6yil önceki bir ankette o de bu dönemde wardin floyddan daha iyi olduğunu söylüyorlar.sebeplerini daha önce aciklamistim.

  Amerikalılar aşırı kapitalist olduklarından bu tip konularda duygusal davranmazlar yani aşkla işi ayırt ederler.kaldiki bu Boksör ler ABD’li…tanıma noktasında onlar daha iyi bilirler.

  Bu yukarıda anlattığım örnek bir hipotez dir ve tezimi kuvvetlendirir.bu misal yani demek istediğim.

 19. Murat Koc

  https://youtu.be/az5poIR1X5o
  Buda floydun olimpiyatda kaybettiği maçı son raund floyda puan basmamak için inat ediyolar.maç bitiyor hakem floyd kazandı diye elini kaldırıyor ama anons red corner diyor tüm seyirciler birden yuhluyor herkesin izlemesini tavniye ederim amatör boksun yüz karası olduğunun bir kanıtı

 20. Severinus

  parasını alsa kendisinden biraz daha söz ettirse ve bir an önce maçını yapsa da şu şov bitse artık,
  biri zamanının en iyi p4plarından ve amatörü de katarsan onyıllarca boks yapmış biri
  diğeri ilk profesyonel maçına çıkıyor,
  gerçekle yakından alakası yok,
  absürd sadece

 21. About Billions

  O zamanlar pacmanin doping konularını vardı yanlış hatırlamıyorsam. Floyd doping testine girmesini istiyor, pacman inatla girmiyordu. Buna benzer bi kaç olay yaşanmıştı. İçeriği tam hatırlamıyorum, eski dosyalara bakmak lazım. Bence o dönemlerde floyd, pacmani yine rahat yenerdi. bu kadar başarıyı şansa bağlamak doğru değil bence.

  • About Billions

   Anladım. Pacmanin performansıyla doğru orantılı, floydun da son haliyle o zaman ki hali aynı değildi. O da çok rahat maçlar kazanıyordu. Gençken izlemek ayrı bi keyifli olurdu tabi ikisini aynı ringde.

 22. Bankaci

  mesela ahmet kardeş en basitinden olimpiyatları ele alalım. bütün büyük boksörlerin çıkış noktası amatör boks ve olimpiyatlardır.ali,frazier,foreman gel bu tarafa ward povetkin klitcho loma rigo delo hoya vs.(joshuayı yazmıyorum onunkinde hile var diyorlar açıkçası 2012 olimpiyatlarını izlemedim karıştırmıyorum.) liste uzar gider hepsi altın madalyalıdır.

  ali nin se 2 altın madalyası var.nasıl mı 1960 da aldığı altını denize atar 1996 atlanta olimpiyatlarında iade-i itibar olarak altını ikinci kez boynuna takar… kader bu ya abd nin umudu genç bir boksör vardır o zaman 57 kg da yarı finalde kendi evinde seyircisi önünde yenilir ve bronzda kalır.biri 2.altınını alırken diğeri bronz madalyada kalır…abd nin bu yeni genç umudunu yenen de bulgaristan adına dövüşen bir türk muhaciridir.görüyorsun ya çok şükür her yerde bir türk olarak adımız anılıyor:)) buda mesela bir veridir bulgudur…amatör kariyerini karıştırmıyorum daha…

 23. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Gelmiş geçmiş en iyisi lennox lewistir gençler ayık olun 😉

 24. lenolewis

  +1000

 25. lenolewis

  Bu sparringte box adına ne gördünüz conorda merak ediyorum . Prof bir boksörle karşılaşıyorsan helede bu boksör 49-0 kariyeri varsa sadece güçlü yumruklarının olması asla maçı kazandırmaz .conor bu sparringte hangi eskivleri yapmış, hangi yumruk kombinasyonlarını yapmış, hangi tekniklerini sergilemiş cvp hiçbiri . E ne var peki conorun solu denk gelirse yatırırmış vay vay vay bumudur yani floyd bu adamı güle oynaya dayak manyağı yapar bi rdaha da ağızlarına box lafını alamazlar

 26. LEGEND

  Floyd Mayweather’ın Muhammed Ali’den daha iyi bir boksör olduğunu söyleyen arkadaşlar var neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum. Çok iyi bir sporcu olmak sizi bir efsane yapmaz. Muhammed Ali dediğiniz adam boks sporunun kendisini değiştirmiştir. Basketbolda Michael Jordan nasıl en iyi ise boksta da Muhammed Ali en iyidir en büyüktür. Bunu tartışan kişinin akıl sağlığı tartışılır. Ayrıca, Mayweather’ın De La Hoya maçını kazandığını düşünmüyorum tarafsız gözle bakıldığında. Mayweather da kesinlikle günümüzde çok iyi bir boksördür, çalışma disiplini örnek alınmalı ama bir yerde boks denince akla gelen ilk isim ile diğer yanda en büyük özelliği yumruklardan kaçarak biraz da hakemler üstündeki gücüyle 49-0 lık bir seriye sahip olmuş iyi bir boksör var.
  Eğer seriye bakacaksak 173-19-6’lık Sugar Ray Robinson serisini verebilirim sana. Dövüş stili ise Ali kadar yetenekli bir boksör değil Mayweather. Hiçbir zaman da Tyson ve Ali’nin seviyesinde değildir.

  Iron Mike’ın dediği gibi; “Mayweaather’ın en iyi olduğunu söylüyorsanız boks hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz demektir.”

 27. GGG

  @murat koç ağzına sağlık hocam. Çok iyi anlatmışsın, ama anlamıyorlar. Ben de söylüyorum söylüyorum anlamıyorlar 🙂

 28. Antijoshua

  dunyanin gelmis gecmis en iyi cruiser boksoru bu adamdir beyler cunku karne 41-0

  http://boxrec.com/en/boxer/536325

  Herhangi baska bir boksorun 41-0 karnesi olan bu boksorden iyi oldugunu dusunmek sacmalik olur
  Bu adam Usyktan breidisten,cruiser zamanlarindaki hayeden iyi o halde cunku karnesi onlardan cok daha iyi.

  • About Billions

   😀 adam Cruiserweight wildermış. Bi kemeri eksik.

   • Antijoshua

    Dogru..wilderdan tek farki bu adam brezilyanin arka sokaklarinda,barlarda pavyonlarda,gece kluplerinde mac yaparak harcanmis.bi elinden tutan olmamis 🙂

 29. Antijoshua

  Floyd los angeles pezevenkleri ve cacalari icin gelmis gecmis en iyisidir 🙂
  Bokstan anlayanlar ve diger insanlarin buyuk cogunlugu icinse muhammed ali en iyisidir

 30. Yasin Yavuzyılmaz

  Conor maç başlar başlamaz MMA daki gibi olanca gücüyle knockout etmek için allah ne verdiyse saldıracaktır, floyd uyanık olmalı, bu ilk şoku atlatırsa maç 12 round gider.

 31. Horozkentli

  floyd o yumrukların çoğunu almaz conoru hafife alır mı acaba diyordum da çalışmasına bakılırsa bence 12 raund kedinin fareyle oynadığı gibi oynayacak

 32. lenolewis

  antijashua karne güzelde sadece 3 yıldızlı 1 tane boksörle maç yapmış 🙂 bana göre sıradan bir boksör bu adam bu maç karnesine göre

 33. lenolewis

  adam brezilyadan dışarı çıkmamış mahalle aralarında maç yapıp durmuş 🙂

  • Antijoshua

   Gizli bir cevher bu adam 🙂

   • GGG

    Ne kadar da büyük isimlerle maç yapmış bu adam, tıpkı Mayweather gibi, hep efsaneleri yenmiş. Mayweather’a benzetmen çok profesyonelce bir bakış açısı

    • conan

     murat koçla alperin ortaklaşa tek beğendiği bir boksör var:

     dilimyandı wayt 😀 😀

     • Antijoshua

      Whyte iyi bir 2.sinif boksordur.
      Wilderin rakip diye maca ciktigi molina,szpilka,washingtondan daha iyi boksordur en azindan 🙂

    • Antijoshua

     Algi problemin var galiba adami floyda benzetmedim,kiyaslamadimda.cruiserin en iyisi dedim sadece.karnesi 41-0 cunku..

     • GGG

      Algıda değil anlatmanda bir problem var. Mayweather konusuna Nazire yapmak için bu adamdan bahsediyorsun. Ben de Tamam doğrudur diyorum, 41-0 gibi bir karnesi var yendiği adamlar da hep Floyd’un rakipleri gibi 5 yıldızlı rakipler. Biz sadece Floyd’un 49 maçı olduğu için, Floyd’a tüm zamanların en iyisi diyoruz

Yorumlarınız