(FOTO GALERİ) Jean Pascal Sağlam Dönüyor

jean-pascal-9_1

En son geçtiğimiz Ocak ayında ringe çıkan ve Sergey Kovalev’e mağlup olduktan sonra boksa bir süre ara veren eski dünya şampiyonlarından Haiti asıllı Kanadalı Jean Pascal, 16 Aralık’ta tekrar ringe çıkmaya hazırlanıyor. Pascal’ın 16 Aralık’ta Stjepan Bozic karşısında kendisini test edip, 2017 yılında tekrar dünya şampiyonluğu için ringe çıkması bekleniyor. Pascal’ın öncelikli hedefi ise kendisi gibi Haiti asıllı bir Kanadalı olan ve amatörde de karşılaştığı WBC dünya şampiyonu Adonis Stevenson olacak.

İşte Pascal’ın hazırlıklarından görüntüler:


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. bokscu

  bu adamdan bi cacık olmaz bu saatten sonra.

 2. ahmet kurt

  kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin iyi düzeyden çıkamayacak bir boksör. yani çok iyi olamaz şampiyon hiç olamaz. stevenson ko ile alır maçı.

 3. fatih genel

  ahmet kurt kendisini geliştirmesine gerek yok. zaten geliştirmiş geliştireceği kadar.Kendisi 2 ayrı siklette hemde farklı farklı federasyonlarda dünya şampiyonu olmuş bir boksör.Mağlubiyetleri var ama hep çok büyük boksörlere karşı.Adonis kariyer olarak pascalın yarısına bile sahip değil.Kim yener bilmem ama pascalın şansı var

 4. ahmet kurt

  her boksörün kendisini geliştirmesi gereklidir. eski bir şampiyon olmasıyla da yazdığımın alakası yok. ben önümüzdeki süreç için bunları söyledim. Kovalev karşısında çocuk gibi dayak yedi bu adam. 2011 den itibaren bitik lucian bute dışında kimi yenmiş? 46 yaşındaki bernard hopkinsin yendiği adam işte. hem anlayamadığım noktalardan biri stevensonın kariyeri nasıl jean pascalınkinin yarısı etmiyor? bir 39 yaşındaki stevenson ın haline bak birde 34 yaşındaki pascalın haline bak. Pascal yaşı gereği yeteneğinden birşeyler kaybetmediyse çokta zorlanmadan tokatlar pascalı.

  • Said Talha Aydemir

   pascal yaşı gereği yeteneğinden birşeyler kaybetmediyse çokta zorlanmadan tokatlar pascalı cümlesinde pascal(ilk) yerine stevenson olucatı heralde 😀

 5. ahmet kurt

  rakibini, sıralamada 101. olan 2 yıldızlı bir boksör ko etmiş. pascal hakikatende sağlam dönüyor…

 6. fatih genel

  adonis kimi yenmiş peki onu söyle o zaman.adonis fonfaraya kaybetti hakem zoruyla maçı kazandırdılar.pascalın mağlubiyetleri carl forch,bernard hopkins ve kovalavle karşı. adonisin hayatında hiç böyle bir maçı olmuşmu.kendi sorduğun sorunun cevabını vermişsin.pascal 34 yaşında en az 4-5 kere dünya çapında maça çıkmış adonis 39 yaşında cesaret edip bir dünya yıldızıyla maça çıkmışlığı yok.

  • ahmet kurt

   o maçı fonfara kazanmadı heralde sizde knockdown yapan adam kazanır hesabı bir düşünce var. Stevenson o maçı hakkıyla kazandı. chad dawson, fonfara, tony bellew, tavoris cloud, thomas williams gibi boksörleri yendi. peki ne zaman? hepsini 2013 ten sonra yendi. senin jean pascal 2011 den itibaren biti klucian bute dışında kimleri yendi? bir kez daha soruyorum bu adam son 5-6 yıldır ne yapıyor? 46 yaşındaki hopkinse yenilen bir adam. hopkins elbette mükemmel bir boksör ama aynı boksör kovalev karşısında neler yaşadı izle de gör. kovalev maçında da korkudan altına ediyordu zaten. bilmesek bize yutturacak pascal 2 kat daha kariyerliymiş. aman aman neler yaptıysa. 39 yaşındaki adam ward ve kovalevden sonra sikletinin 3. sü olarak görülüyor senin pascalda 34 yaşında boxrecdeki 1 yıldızlı boksörle dövüşsün. adam cevaplarımı görmezden geliyor sanki.

 7. Ziyaretçi

  10 ayrı siklette şampiyon olsa benim için sıfır
  Korkak maçı bıraktı

 8. gökhann

  Bence iyi bir boksör korkak olsa Kovalevle karşılaşmazdı.

 9. fatih genel

  sen ne uslupsuz bir adamsın,altı üstü pascalın şansı var dedik.Cins cins yazıyorsun. herkes seninle aynı fikirde olmak zorundamı.adonis favori ama pascal yabana atılacak bir bokör değil.kovalevin karşısında kim olsa altına eder.sanki adonis kovalevi yendi.2011’den sonra ne yapmışmış. adam 2011 den sonra iki kere kovalevin karşsına bir kerede bernard hopkinsin karşına çıkmış daha ne yapcak.Üst düzey tüm boksörler kaybettiği maçtan sonra ya rövanşa çıkarak motive olur yada yenebileceği basit maçlara çıkarak motivasyon sağlamaya çalışır.bilmiyorsan öğren.Bu arada adonis fonfaraya bal gibide kaybetti 1 round daha olsaydı yerden kazırlardı.begenmediğin pascal eger adonisle maç yaparsa adonisin hayatındaki en sükseli rakip olur.39 yaşındaki adonis bu yaşa kadar neden bernard hopkinsle,roy jones jrla,joe calzaghe ile hafif ağır siklette maça çıkmamış,hadi onları geçtim bu adonis bu kadar iyiyse super orta siklette mikel kesler,andre ward,carl forch gibi rakiplerlede dövüşmemiş. yaş olmuş 39 bir tane isim boskörle maça çıkmamış bu nasıl kariyer.

  • ahmet kurt

   Üslupsuz olduğum falan yok en ufak bir hakaret kelimesi yazdıysam söyleyiver. Yazdıklarının cevabı da yukarı da mevcut zaten. Sendeki bir düşünce yapısı da şu heralde iyi boksörlerden dayak yiyen onlar karşısında kepaze olan boksörleri de iyi olarak görüyorsun. Herifin 2011 den bu yana adam akıllı başarısı yokken 35 ini geçmiş stevenson dünya şampiyonu oldu ve 2013 ten bu yana orta-iyi, iyi düzey boksörleri yenior. Bu yüzden pascaldan daha bi cacık olmaz manasında yazı yazdım. Sen gelip kariyer konusu açtın benim ilk youmumda kariyerleriyle alakalı bir yazı mı var? Pascal daha şampiyon olamaz dedim. Gidip 1 yıldızlı herifi rakip olarak kendine seçmiş. Rakibini sıralamada 100 küsürüncü adam ko etmiş. Sen neyden bahsediyosun? Tekrar tekrar yazdırıyorsun yav bak 39 yaşındaki adam şampiyon ve sikletinin ilk 3 boksörü arasında bulunuyor. pascal gibi 46 lık adama yenilen, dövüşmekten korkan, son 6 senedir doğru düzgün başarısı olmayan 34 yaşında bir boksör değil.

 10. Said Talha Aydemir

  pascal bu adamı yener ama stevensonu çok zor. stevenson gerek tekniği gerek gücüyle bu adamı rahatça yener.

 11. jackal

  pascal demişken beyler sizce kovalev mi daha sert vuruyor adonis stivenson mu ?

  • scarface

   Sorman bile hata kovalev ringde adam oldurdu yumruguyla

   • ali aliyev

    su konu cok sikici olmaya basladi sanki ilk ve tek yumrukla adami oldurdu , boksta bu tur seyler oluyor sanki ringde adam olduren tek kisi kovalev , seninde kafanin o bolgesine 15-20 yumruk vursalar sende olursun . boksta ilk kez olmuyor boyle bir olay son kez de degil . adam bir talihsizlik sonucu adami oldurdu ama siz sanki adam her vurdugunda adam oldurucekmis gibi konusuyorsunuz

  • ahmet kurt

   kovalev

 12. safkan

  pascalın kronik omuz sakatlığı var, hemen hemen çoğu maçtada nüks ediyor. pis bi sakatlık boksörü maçtan düşürüyor. stiverne vs pascal çok maçı gereksiz bir maç olur.

 13. FatihGGG

  kONUYLA ALAKASI YOK AMA PASCALIN 20 OZLUK EVERLASTLARI ÇOK GÜZELMİŞ PROTEX3 KEŞKE TÜRKİYEDEDE OLSA DİCEM AMA PAHALLI OLURDU OLSA DA 500TLDEN AŞŞA OLMAZDI 🙂

Yorumlarınız