(FOTO GALERİ) Wladimir Klitschko Neden Golf Oynamaya Başladığını Açıkladı “O Gün Nakavt Oldum ve..”

wladimir-klitschko (9)_2

Ağır sıkletin efsane şampiyonlarından Wladimir Klitschko, geçtiğimiz Nisan ayında Anthony Joshua’ya nakavtla kaybettiği maç sonrası bokstan emekliliğini açıklamış ve 21 yıllık profesyonel kariyerini son noktayı koymuştu.

Bir golf turnuvasına katılmak üzere İskoçya’da bulunan Wladimir Klitschko, golfe başlama sebebinin 2003 yılında Güney Afrikalı Corrie Sanders’a karşı aldığı nakavtlı mağlubiyet olduğunu ifade etti.

corrie_sanders-klitschko

Sanders’a kaybettikten sonra rakibini araştırmaya başlayan Klitschko, onun diğer rakiplerine göre nasıl bu kadar hızlı ve güçlü olduğunu anlamaya çalıştığını, Sanders’ın aynı zamanda profesyonel bir golfçü olduğunu öğrendiğinde kendisinin de bu spora merak saldığını ifade etti.

“Bunu satranç gibi düşünebilirsiniz. Rakibinizin gözünden görmek, onun durduğu yerde durmak çok önemlidir” şeklinde konuşan Wladimir, daha sonra da golfü bırakmadığını ve hala bu spora devam ettiğini ifade etti.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. BAŞROL

  profesyonellik bu adamın ruhuna işlemiş.

 2. Murat Koc

  https://www.socratesdergi.com/avni-yildirim-chris-eubank/
  Cihat gemicinin yazmış olduğu güzel makalenin linki eubank ve avni ve hayatları hakkında bilgilerin olduğu güzel bir yazı olmuş. Okumak isteyen arkadaşlar icin linki bırakıyorum

  • ahmet kurt

   eyvallah çok güzel bir yazıydı. makalenin sonundaki avni nin sözlerini okuyunca da bayağı duygulandım. inşallah kazanırsın be yiğido. sonuna kadar arkandayız…

 3. klıtschko

  “Olağanüstü şeyler gördüm. Çözemediğim tek gizem kalbimin neden hâlâ senden vazgeçemediğidir.”

  Edward Norton İllüzyonist filminde bu cümleyi Jessica Biel için söylemiştir. Bu duygular Wladimir Klitschko için dünya şampiyonluğu kemeri için besleniyor. Basın toplantılarında kendisine sorulan sorulara “Ben bu kemere takıntılıyım” cevabını vermesi, Ukraynalı boksörün kemer aşkının başka bir boyuta evrildiğinin en güzel örneklerinden. Christopher Nolan imzalı Prestij filmi ise sihirbazlığı insani bir duygu olmaktan öteye götürerek kurgusal bir plan olarak değerlendirmiştir. Usta sinemacı Nolan illüzyon sanatını üç bölüme ayırarak anlatmıştır. Birinci perdeye “vaat” denir. Sihirbaz size sıradan bir şey gösterir. Bu, iskambil destesi, bir kuş ya da bir insan olabilir. Hatta illüzyonist, nesnenin son derece gerçek, üzerinde oynanmamış, normal bir şey olduğunu görmeniz için onu incelemenizi ister.

  Vaat

  Wladimir Klitschko normal bir insandır. Ya da izleyenlere sıradanmış gibi gösterilmiştir. Asker bir baba ve korumacı bir ağabey ile modern dünyanın birkaç yıl gerisinden gelerek Ukrayna’da çocukluğunu geçirmiştir. Çernobil Felaketi’nden sonra evinden ve ağabeyi Vitali’den ayrılmak zorunda kalır. Amatör boks kariyerinde tıpkı diğer boksörler gibi yenilir. Yaşadığı hayat, onun da her normal insan gibi acı çeken, zorluklar yaşayan ve bir şeyler elde etmek için mücadele etmek zorunda olan; üzerinde oynanmamış biri olduğunu göstermektedir.

  Doksanlı yılların başında ağabeyi Vitali’nin izinden giderek boksa başladığında kimse yeni bir Ağır Sıklet Şampiyonu geliyor diye manşet atmaz. 1994’te Küçükler Dünya Şampiyonası’nda İstanbul’da aldığı gümüş madalya Klitschko ismine biraz daha dikkatli bakılmasını sağlar ama ortada öyle ortalığı ayağa kaldıracak bir durum yoktur. 1996’da gelen Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları seyirciyi heyecanlandırır hatta bir iki seyirci heyecanlanıp alkışlar. Bu olay Wladimir’in ismini boks camiasında bilinir hâle getirir. Yine de amatörde büyük başarılar elde etmek ya da olimpiyat şampiyonu olmak karşımızdakinin sadece başarılı bir sporcu olduğunu ortaya koymaktadır. Ortada olağanüstü bir şey yani sihir falan yoktur. Seyirci ise artık parasının karşılığını beklemektedir.

  Wladimir Klitschko seyircinin isteğine karşılık verebilmek için profesyonel olduktan sonra ortalığı kasıp kavurur. 24 maçta yenilgi yüzü görmez. Seyirciler, artık sahnede görmek istedikleri türden bir şovun sergilendiğini düşünmeye başlarlar. Ukraynalı boksör de gerçek olduğunu kanıtlamak için kendi halkını da şovun içine katmanın zamanı geldiğini düşünerek 25. maçını kendi yurdunda Kiev’de yapmaya karar verir. Kiev Spor Sarayı tıklım tıklım dolmuştur. Ross Purity maçından nakavt bekleyen Ukraynalılar 11. rauntta Klitschko’nun teknik nakavt ile yenilmesiyle şok olur. Gözleriyle görmüşlerdir, Wladimir gerçektir. O da yenilebilir. Şok kısa sürede atlatılır. Sonrasında Kahramanımız 16 maç yenilgi yüzü görmez. Brewster ve Sanders yenilgileri onun da tökezleyebilen bir insan olduğunu kanıtlarken sonrasında ağabeyi ile birlikte ağır sıkleti domine edecekleri olağanüstü bir döneme geçiş yaparlar.

 4. klıtschko

  Dönüşüm

  İllüzyonda ikinci perdeye “dönüşüm” denir. Sihirbaz olağan bir nesneyi alır ve onu olağanüstü bir şeye dönüştürür. Hilenin sırrını ararsınız ama bulamazsınız. Çünkü dikkatli bakmıyorsunuzdur.

  Wladimir’in normal bir insandan mutasyona uğramış bir süper kahramana dönüşümü Samuel Peter maçı ile başlar. Genellikle Almanya’da ringe çıkan Peter’ı New Jersey’de ortak hakem kararı ile yener. Abisini yenen Chris Byrd’den ailenin intikamını alır. Bu maçta IBF ve IBO kemerleri de Wladimir Klitscko’nun olmuştur. Sıra Lamon Brewster’a gelir. Rövanş maçında ringin hakimi Klitschko’dur ama maç sırasında sağ orta parmağı kırılır. Buna rağmen 7. rauntta teknik nakavt ile maçı kazanır. Artık Wladimir durdurulamaz bir robota dönüşmüştür. Uzun kollarıyla rakiplerini yanına dahi yaklaştırmaz. Sultan Ibrahimov, Tony Thompson, Hashim Rahman, Eddie Chambers, David Haye, Alexander Povetkin ve daha niceleri… Hepsi ‘Wladimir’i yeneceğim, onu mahvedeceğim’ diyerek ringe çıkmışlardır. Hatta David Haye maç öncesinde bir tişört yaptırmış ve üzerine Vitali ve Wladimir’in kafalarını koparttığı bir resim koymuştur. Ama sonuç değişmez. Kazanan Klitschko’dur!

  Prestij filminde Alfred Borden rolünü oynayan Christian Bale’in esas numarasını Klitschko Kardeşler de uygulamaktadır. Kardeşlerden birisini yenen diğerine mutlaka kaybeder. Corrie Sanders, Wladimir’i yenerken Vitali’ye 8. rauntta teknik nakavtla boyun eğmiştir. Boks dünyası Klitschko hanedanlığını bitirmek için birçok yöntem uygular ama kemerlerin sahibi hep bir Klitschko’dur.

  Sahnede her şey yolundadır. Normal bir insan, olağanüstü, yenilmez bir dövüşçüye dönüşmüştür. Seyirci bu adamın sırrını arar ama bulamaz ya da bulmak istemez. Ama sürekli yenen bir adam ne kadar sıra dışı olursa olsun seyirci için sıkıcı olmaya başlar. Seyirci aynı gösteriden sıkılmıştır. Kazanan hep Klitschko’dur. Artık yenilmez şampiyonun ortadan kaybolma zamanı gelmiştir. Bu büyük olay için seçilen, çocukluğu karavanlarda geçen, kızıl sakallı, 2.06 boyundaki Çingene Kral Tyson Fury’dir. Fury yenilmez denilen Wladimir Klitschko’yu Almanya’da 12 raunt sonunda puanla mağlup etmeyi başarır. Wladimir’i seyircinin gözleri önünde yok eder.

 5. klıtschko

  Prestij

  Seyirci henüz alkışlamaz, çünkü iyi bir illüzyonda bir şeyi yok etmek yeterli değildir. Bir de onu geri getirmeniz gerekir. Bu yüzden her sihirbazlık numarasında üçüncü bir perde bulunur. Bu perde içlerinde en zorlusudur. İşte bu bölüme “prestij” denir.

  Wladimir geri gelmek için planını yapar. Bu geri geliş o kadar gösterişli o kadar büyük olmalıdır ki; seyirci gösterinin sonunda ayağa kalkıp avuç içleri patlayıncaya kadar alkışlamalıdır. Ayrıca geri gelişini herkes izlemelidir. Bu yüzden dönüş Wembley’de 90 bin kişi önünde olmalıdır. Ve son olarak geri geldiğine herkes inanmalıdır. Bu yüzden kimsenin burun kıvıramayacağı bir rakip seçmelidir. Karizması, yeteneği ve medya gücü ile Yeni Muhammed Ali olarak gösterilen IBF şampiyonu yenilgisiz İngiliz Anthony Joshua bu iş için biçilmiş kaftandır.

  Wladimir Klitschko, Londra’da hayatının en zor ve en büyük numarasını yapmak için ringe çıktı. Gösterinin prestij kısmında ise Klitschko, Joshua’nın ikonik karelere dönüşecek yumruklarıyla nakavt oldu. Gösterinin son perdesi beklenmedik şekilde olmuş olabilir ama bu, emekliliğini açıklayan Klitschko’nun ortaya koyduğu şovu daha değersiz yapmadı…

  • Tyson Fury

   Teşekkürler dostum çok güzel bir yazı olmus zevkle okudum ellerine sağlık

  • ahmet kurt

   sen mi yazdın bir yerden mi kopyaladın bilmiyorum ama güzel bir yazı 🙂 paylaşım için teşekkürler

  • leGGGend

   Sıkılmadan okudum, eline sağlık kardeşim!

 6. lenolewis

  keşke saunders maçından sonra golfe devam etseydin çok zezbere ve zevksiz bir stilin var iyiki de emekli oldun

 7. lenolewis

  düzeltiyorum ezbere olacak

 8. GENNADYMUSTAFA

  Bn bu adamın karakterini çok seviyorum. Hem azim hem akıl

 9. ahmet kurt

  duygulandım be gitti koskoca wlad 🙂 çenesi sağlam olsa bir foreman da o olabilirdi. stilleri benzemiyor ama en azından onun gibi uzun yıllar gücü ve dayanıklılığıyla boks yapabilirdi. joshua maçı için %50 %50 demiştim ama aklımın bir köşesinde hep ”wlad 41 yaşına geldi. joshuanın 18 maç yaptığı süre içinde sadece 4 maç yapmış. son 1.5 yılda ringe çıkmamış antrenmansız. acaba iyi hazırlanabilecek mi?” sorusu vardı. ama gördüm ki bu adam tam bir profesyonel. doğruyu söylemek gerekirse joshua da beklediğimden daha iyiydi. ilerde 90 lardaki gibi bir boks klasiği olarak hatırlanabilecek yakın zamandaki tek maç.

  • conan

   belki de joshuanın yolu açılsın diye, nakdavn sonrası joshuanın üzerine bilerek gitmedi. pulev maçında az çok belli olur.

   • ahmet kurt

    wlad normalde kendisinden düşük seviyeli boksörleri down ettikten sonra pek üzerlerine gitmezdi. yavaş yavaş direkleriyle yıpratıp öyle yatırırdı. ama bu maçta karşında senden çok daha genç bir joshua var. adam öküz gibi güçlü ve yorgunluktan yumruk sallayacak hali yok. bu haline saldırmayacaksında ne zaman saldıracaksın? hakikaten bu kadar tecrübeli bir boksörün böyle bir şey yapmasına anlam veremiyorum. sanki ”zaten yenerim bu bebeyi nakavt etmiyeyim bari. ona yapılan yatırıma yazık olur” der gibiydi.

    • conan

     nasıl joshuacılar wilder için senaryolar üretip, wbc bunu koruyor, rakiplerine doping çamuru atıyor diyorlarsa;

     ben de kliçkonun joshuayı bilerek nakavt etmediğini düşünüyorum. joshua o maçı kaybetseydi, kariyeri ağır bir yara alırdı.

     • ahmet kurt

      bana ikisi de mantıklı geliyor 🙂 hadi hayırlısı

     • leGGGend

      Klichkonun kimin kazanacağını söyledim dediği karşılaşma öncesindeki o sd, yıllar sonra bir belgeselle açıklana bilir, Klichko istese bitire bilirdi bunu tüm dünya görmüstür.

     • Claymaker

      üzerinden aylar geçti onlarca senaryo yazdım
      hala en mantıklısı bu yazdıkların gibi geliyor

  • serhat king

   süper yorum üstad +1000

 10. GENNADYMUSTAFA

  Son joshua maçında hayatında yapyığı en iyi performansı yaptı, joshua gibi bir makineyi olabildiğince durdurdu, neredeyse ilk defa fentler yapmaya başladı ringi çok iyi kullandı net vuruşlar yaptı ve en önemlisi ağır yumruklara dayandı ve ko olmadı hakem bitirdi.

  • ahmet kurt

   yahu hangi hayatının performansından bahsediyosun dostum. adam 250 yumruk anca sallamış. genç olsa 250 yumruğu en az 6 raundda atar joshuayı direk manyağı yapardı. 5-6 sene önceki wlad olsa joshuayı 5. raundda nakavt ederdi zaten. kendisi de yorulduğu için o raundda yatıramadı joshuayı. sonraki raundlarda ise saldırmadı bile. nakavt etmeye vurmuyordu. ”şu raundları alayım o bana yeter” der gibiydi. ayakta duramayan joshuayı resmen raundları alacak kadar dövüyordu. teknik anlamda beklediğimden iyiydi. sana da öyle gelebilir ama çok çok pasif dövüştü. aşırı pasifti. tek artısı joshua yı çözümleyip onun karşısında en iyi stille dövüşmesiydi. 41 yaşından sonra şaşırtacak düzeyde stil değiştirmesi büyük bir olay tabi. ama hangi hayatının performansı?

 11. Abdullah yılmaz

  KLİÇKO’nun sportmen kişiliği ve efendiliği gerçekten her türlü saygıyı hak ediyor. yalnız onun boks sitlininden hiç zev almadım. vur vur sarıl taktiğinden bıkmıştım. en son jashua maçındaki performansı ise harikaydı bu maçı almasını çok istemiştim ama olmadı maalesef…keşke hep öyle dövüşseydi.

 12. Bedir Altın

  jab jab sarıl sıkıcıydı ama adamı 10 yıldan fazla kral yaptı. daha sonra ggg rakiplerine daha fazla jab vurup maçı alınca da bu sitede sivri zekalı doç. prof. ordi. ler: powerpunch ile jab ın aynı puanı getirmeyeceğini bile dile getirdiler. bazıları da buna inandı.

 13. conan

  wbc ağır sikleti ikiye bölmeyi düşünüyormuş. ağır siklet ve süper ağır siklet olarak. saçma bir düşünce. jarrel miller gibi kaç tane süper ağır boksör var ki?

 14. GENNADYMUSTAFA

  Ya varya harbi çıldırcam bu adamın karşısında şişko kısa boylu hareketsiz adamlar mı var ki bu adam direk manyağı yapsın, bu joshua yeni dönemin en iyi adamı kliçkonun vurduğu her direğe karşılığını veren bi adam ki öyle direği rahat atamaz aynı boyda attığı iki direkten sonra sarılamadı joshuanın, normalde başkaların üzerine binerdi”(kısa boyluların)” ama bu adama öyle rahat rahat direk komasına sokamaz, bu joshua vahşi aç öyle kolaymı, kliçkonun eski hali olsaydı yine kaybederdi, bn kliçkoyu bı sitede herkesten çok severim ama gerçek bu

  • ahmet kurt

   yanlış düşünüyorsun

  • ahmet kurt

   bana göre wlad gençkende kaybederdi demek yerine gerçek bu diyosun. wladı sevip sevmemen birşeyi değiştirmez ki. bu senin şahsi görüşündür ”gerçekler” değil.

 15. Bruiser

  İnsanlık boks tarihinin en büyük yüzkarası Wladimir Klitschkodur. Tüm kariyeri boyunca 1 tane eskiv yapmadığı gibi 1 tane kroşe 1 tane aparkat vurmamıştır adam gibi. Wladimir Klitschko’yu hayatında boks izlememiş biri ilk kez izlediğinde boksun sadece sol-sağ direkten ve sarılmaktan ibaret olduğunu zannederdi.

  Satın aldığın hakemler ile, rakiplerinle 12 round boyunca güreşerek ancak hiçbir zaman puanı silinmeyerek ve uyarı almayarak, Povetkin,Haye, Sultan İbragimov gibi nice gerçek şampiyonun hakkını yiyerek kariyerini sürdürmüş ve en sonunda da Aj tarafından sopalanmıştır.

  Povetkin maçını 4 kişi izledik. Hepsi Wlad’ı tutuyorlardı fakat hayatlarında doğru düzgün Wlad’ı izlememişlerdi. Maçın ortalarına doğru ”Bu Wlad nekadar kirli dövüşüyor biz bunu nasıl tutmuşuz bastır povetkin” şeklinde yorumlarda bulunuyorlardı.

  Ağırsiklet boksuna 12 yıl boyunca vurduğun darbeyi biz gerçek boks severler asla unutmayacak ve seni lanetle hatırlayacağız.

  • Deontay_Wilder

   daha hala povetkin diyor wlad povenin içinden geçti dışından çıktı sen neyin kafasını yaşıyorsun
   iftiralara bak hakemi satın alıyormuşmuş wladın yatırmadığı adam yok denecek kadar az hakemi satın almaya ihtiyacı mı var
   hakemi satın alıyorsa niye fury maçını kaybetti?

  • tipitip

   Bruiser kardeşim, sormadığın bir soruya cevap vererek başlamak istiyorum mahsuru yoksa… Nemi dir stil?…Stil,bir kimsenin, bir durumu ya da herhangi bir şeyi kendine ait, özel ve eşsiz bir tarzda yorumlaması yani anlatma biçimidir…Wlad boksu sağ ve sol direkle yorulmayıp kariyerini buraya kadar taşıyabilmişse, bu onun bu sporu bize bu şekilde anlatmak istemesiyle alakalıdır… Yani konu, tamamen onun tarzı ile ilgili…Onun bu nevi şahsına münhasır stiline cevap olarak hakaret dili uygun ve adil düşmez…Belki stili izleyiciler için pek estetik kaçmayabilir ama wlad “ben boksu uppercut la eskivle değil sağ ve sol direklerle yorumlamak istiyorum” diyorsa ve bu tarzla kariyerini buraya kadar taşımışsa eleştirecek çok şey yok…Güzel bir resmi tek bir kara kalemle de çizip hayranlık uyandırabilirsiniz, farklı araç gereç ve renk alternatifleri kullanarak ta hayranlık uyandırabilirsiniz…Sonuçta bağlayıcı olan çizdiğiniz resimdir, kullandığınız araçlar değil…

 16. GENNADYMUSTAFA

  He şunu dersin anlarım genç hali olsa kondisyonu daha iyi olurdu dersen anlarım

  • ahmet kurt

   joshua karşılık verirdi falan diyorsun. joshua genç wladın direk yağmurlarına karşılık vermeye kalksa 4. raundda yorgunluktan bayılırdı 🙂 bu adam gençken 900 den fazla yumruk atabilen bir boksördü. joshua nın 5 sene önceki wlad kaşrısında neredeyse şansı bile yoktur. puanla yenme gibi bir ihtimali zaten yok. olduğunu düşünüyorsan seninle tartışmaya bile gerek yok. nakavt eder diye düşünüyorsanda daha 5. raundda kesilen bir joshuayı wlad affetmezdi. joshua whyte maçında da kırışma sonrası çok yorulmuştu. bu iki maçta gördüğüm kadarıyla joshua ilk yumruk bombardımanından sonra kesiliyor. sonradan açılıyor. eski wlad sonradan açılmasına müsade etmezdi. bana göre prime wlad karşısında %10 şansı ya var ya yoktur.

   • klıtschko

    +99 wlad pulev maçında pulev yerine joshua olmuş olsaydı şu an kliçkonun wilderi nasıl yatırdıp tüm kemerleri topladığını konuşuyorduk

   • serhat king

    +her harfine katılıyorum üstad

 17. Deontay_Wilder

  çok iyi bir profesyonel ve klas bir adam

 18. lenolewis

  bruiser +1

 19. GENNADYMUSTAFA

  Ya arkadaş kabul edin artık joshua şuan dubois gelene kadar en iyisi, amma sıktınız ya, wlad kendisine yakın boyu olan puleve bile zor direk atıyodu akılını kullandı sol kroşesiyle yatırdı yoksa o maçta sarıla sarıl puanla kliçko alcaktı yani çok iyi deyildi sadece aklını kullanp 3 kere aynı hareketi yapıp yatırdı, bu adam çok akıllı joshua ya da sol kroşesini denedi joshua yemedi direklerde de yapabileceğinin en iyisini yaptı eski wlad olsa ne olurdu yine aynı seneryo joshua saldırıcaktı wlad yeri görücekti yine aynısı olcaktı, belki puana kalsa alabilirdi di belki.

  • ahmet kurt

   bana göre de şuan joshua en iyisi. ama seninkisi çok saçma bir mantık. 5 sene önceki wlad 6 raund ölü gibi ortalıkta gezen joshuayı yatıramaz mıydı? pulev e zor direk vuruyordu diyorsun. hadi öyle olsun bizene pulev den. joshuaya bayağı iyi direk vuruyordu. önemli olanda bu.

 20. cemil aslan

  Mental olarak başari doyumuna ulaşmasaydı klitsckoyu şuanki ağirda yenecek boksor yoktu.

 21. Roman

  WLAD, JOSHUADAN 3 GOMLEK YETENEKLI VE USTUN BIR BOKSORDUR. ONUN BIRAKMASI UZUCU OLDU AMA YAŞLANMIŞTI. 41 YASINDA WLAD 27 YASINDA JOSHUA YA NELER YAPTI. BOYLE BOKSOR KOLAY KOLAY GELMEZ BIR DAHA. WLAD KOTU BITIRSEDE KARIYERINI HER ZAMAN BIR EFSANE OLARAK HATIRLANACAK. JOSHUA’NIN YENILMEZ OLMADIĞINIDA O MAÇTA GÖRMÜŞ OLDUK. WLAD’IN ATTIGI YUMRUKLAR JOSHUA NIN KI LERI IZLEMEKTEN DAHA ZEVKLI ADAM VUCUDUYLA VURUYORDU. JOSHUA AYAK HAREKETLERINI PEK YAPAMIYOR. WLAD DA ABISININ ÇENESİ OLSA TARIHIN EN IYI AGIR SIKLETINE OYNARDI NET.

 22. Roman

  BU KADAR GUCLU BIR BOKSORUN CENESININ HAYLI ZAYIF OLMASIDA AYRI BIR SASIRTICI NOKTA.

 23. Big George

  Wlad her zaman bu boks stilini yapmadı. Çenesinin çöp olduğunu anlayana kadar iyi bir stili vardı. Sonra çene kar etmediğini anlayınca bu stili geliştirdi. Kendisi açısından en doğrusunu yaptı, işte sporculuk budur. Açığını kapatabiliyor, zeki bir davranış.

  Ahlaklı düzgün de bir adamdır.

 24. Sait

  Caşua vılder her zaman ve mekanda rakipleriyle baş edebilecek potansiyel kaliteli boksörler yener veya yenilir

 25. doctor1984

  Emanuel Steward’dan sonra doğru dürüst antrenörü bile yoktu. Kötü bir boksör olan Johnathon Banks çalıştırıyordu onu. Eski Wlad, Joshua’yı yenerdi bence. Birde wlad 27, Joshua 41 yaşında olsaydı herhalde ilk round nakavtı gelirdi

  • Roman

   Zaten oyle kardesim. Wlad kim joshua kim. Wlad gercek bir boksor. Joshua da vucutcu. Herseyin kas olmadigini gorduk zaten macta. 35 yasindaki wladi yenemezdi joshua.

 26. Marvin Hagler

  reyiz bee

 27. serhat king

  wlad gibi yılların tecrübesi olan ve çok güçlü bitirici yumrukları olan bir boksörün joshua düştükten sonra neden gerektiği gibi saldırmayışı neden hiç heyecanlanıp hırsla saldırmayışı her zaman kafamızı kurcalayacak.
  ama olması gereken oldu.joshua yenilse çok büyük yara alırdı.zaten wlad yensede emekli olacaktı.boksörlerin 35-38 arası nasıl güçten düştüklerini göz önüne aldığımızda 1,5 sene maç yapmadan 41 yaşında ringe çıkmış wlad a saygı duymamak mümkün değil.
  wlad hem joshuadan çok daha iyi bir boksör olduğunu gösterdi hemde günümüz boksörlerinin asla eskilerle karşılaştırılamayacağını gösterdi.

 28. Bruiser

  Wlad’ı efsane yapanlar, gerçek bir boksör yapanlar gidin kendinizi en yakın 5 katlı binadan atın. Atmadan önce de benzin döküp yakın ki garanti olsun.

  Wladın deve gibi boyu, uzun kolları ve sarılmalarına güreşmesine müsade eden hakemleri olmasa o sol sağ direklerle anca şampiyonlara sparring partneri olurdu.

Yorumlarınız