Scott Quigg’in Çenesi Kırıldı, Carl Frampton’ın Bir Sonraki Rakibi, Yumruk İstatistikleri, Dev Foto Galeri Hepsi Bu Haberde!

frampton-quigg-fight (31)

Manchester’daki dev boks gecesinde kazanan taraf 2’ye 1 hakem kararıyla Kuzey İrlandalı Carl Frampton olurken, gecenin yankıları sürmeye devam ediyor.

Scott Quigg’in Çenesi Kırıldı

Scott Quigg bugün yaptığı açıklamada, 4. rauntta çok kötü bir aparkat yediğini ve çenesini bir süre hissetmediğini ifade ederken, bu nedenle 5. rauntu tamamen defans yaparak geçirdiğini, devam edebileceğini düşünmesiyle birlikte 6. raunttan itibaren tempoyu yükselttiğini belirtirken, bugün yapılan kontrollerde İngiliz’in çenesinde kırık tespit edildiği ve eski şampiyonun ameliyat olacağı öğrenildi.

quiggjaw

Carl Frampton’dan Masa Hakemine Eleştiri ve Bir Sonraki Rakibi Hakkında Açıklama

Carl Frampton ise sonuçtan memnun olduğunu, ama maçı Quigg lehine puanlayan hakemin “gözlerini kontrol ettirmesi gerektiğini” ifade ederken, bir sonraki maçında Tüy Sıklette dünyanın 1 numarası olan Meksikalı yenilgisiz şampiyon Leo Santa Cruz’la karşılaşmak istediğini ifade etti.

Hastaneden bu fotoğrafı paylaşan Quigg yakında geri döneceğim ameliyatım iyi geçti açıklamasında bulundu.

Yumruk İstatiktikleri

Karşılaşmanın yumruk istatikleri ise mücadelenin ne kadar yakın geçtiğini doğrular nitelikteydi.

Compubox verilerine göre Frampton maç boyunca 592 yumruk atarken bu yumrukların 83‘ünde isabet buldu. Scott Quigg ise 322 yumruk atmasına karşın 85 isabet bularak az farkla da olsa Frampton’ı geride bıraktı.

Otoritelerin Görüşü

Boks otoriteleri Scott Quigg’in maçın ilk 6 rauntunda çok fazla pasif dövüşmesi nedeniyle maçı kaybettiği görüşünde birleşirken, olası bir rövanş maçında İngiliz’in ringe daha iyi bir oyun planıyla gelmesi halinde Frampton’ı mağlup etmesinin sürpriz olmayacağını ifade ettiler.

Foto Galeri

Maçtan objektiflere yansıyan bazı kareler ise şu şekilde:

 

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. WilderF

  puanlama benim önerdiğim şekilde yapılsa maçı 85-83 scott alacaktı. hatta bu puanlamayı an be an boksörler ekranda görecek ki, ona göre daha atak dövüşecekler.

 2. Roman

  Anladım zaten bir şeyler olduğunu quiqe. Quiq rövansi rahat alır. Leo kikoyu nakavt etti. Framptonu da yenmesi sürpriz olmaz.

 3. WilderF

  en çok yumruk atan sporcu kazanmıyorsa bu puanlama sisteminin gözden geçirilmesi lazım. her raundda kazanana 10, kaybedene 9 puan verilmesi bence hatalıdır. her yumruğa bir puan verilmelidir. her kd’a ise 5 puan verilmelidir.

  • Ottoman Slap

   Yahu dostum sana bir kezde demiştim. Adamlar istatistikleri maç sonu hazırlıyolar. Maç esnasında her isabetli yumruğu kim görüp sayacak. Dediğin şey çocukça. Bunu hesaplamak dakikalar hatta saatler alır.

 4. WilderF

  arkadaşlar 10 ve 9 şeklinde yapılan puanlandırma sizce de hatalı değil mi? önerileriniz nedir?

 5. WilderF

  baloncu çocuk, maçı chudinov almadı mı? hakemler şikeyle sturma verdiler.

 6. Hayrettin Saygın

  scott vs carl rövanşı olsa yine carl kazanır bence. ayrıca her ikisi de hem rigondeaux hem de santa cruz a yenilir. bence en güzeli Rigondeaux vs Santa Cruz maçı olur. bir de her haberin altında povetkin wilder muhabbeti olmalı mı? görüşlerine saygı duyuyorum doğru dediğin şeyler de var ama bu muhabbet gerçekten çok sıktı.

 7. WilderF

  bu baloncu anti yatıyor wilder, kalkıyor povetkin. yeter be kardeşim sıktın artık. tamam senin povetkin kral boksör. yeter sus artık. her konuya povetkini wilderı sakız etme. ne gereksiz yorumların var ya.

 8. Wilder Fan

  Sen olimpiyat 3.sü olmuş, wbc şampiyonuna balon diyosun. Sen az mı fanatiksin?

 9. Wilder Fan

  Anti* sen ne zeytinyağı karakterli dönek utanmaz bir adamsın. Nikin bile fanatik. Bu sitede boksörlere balon demeyi sen çıkardın şimdi gelmiş utanmadan “boksörler bilinçsizce kötülenmemeli” diyebiliyorsun. Sen bilinçli kötülüyorsun ha şark kurnazı seni.

 10. Wilder Fan

  Ayıp ya bir nikine bak bir avatarına bak. Bu wilder naptı sana nedir bu kin nefretin? İnşaata topun kaçtı da orda wilderla mı karşılaştın?

 11. mehmet ertem

  Arkadaşlar lütfen şu atışmayı bırakalım artık. İsteyen istediği boksörü beğenir, istediğini beğenmez. Buna biz de dahil kimse karışamaz. Son günlerde iyice artan bu Wilder atışmasından sitedeki diğer yorumcular da rahatsız oluyor. Lütfen artık birbirinize cevap vermeden yorum yapın. Aksi halde hiç istemeden de olsa müdahale etmek durumunda kalacağız.

 12. Cellat

  Anlamadığım burada boks severler olarak yarumlarimizi yapacağız bu site bize bu imkânı veriyor sagolsunlar fakat yorumlarda kirici olmamak gerek povetkin de wilder de iyi boksörler wilder uzun boyunun avantajini kullanırsa povetkin zorlana bilir wilademir maçında zorlandı ve yenildi şunu itiraf edeyim günümüz maçları bir tayson evender lewes maçları gibi zevk vermiyor ve o kalitede değiller diye düşünüyorum enson wlad fruy maçı buna ornek

 13. Bedir Altın

  Arkanda güçlü bir lobi varsa bu lobi sana her konuda yardım eder bu her konuda böyledir. bahis şirketleri wilder i favori görüyor. ayrica yabanci sitelerdeki sıralamalara bak yorumlara degil örneğin bu sitede wilder 3. Sırada. Yorumlara gelince wilder i yere göğe sigdiramayanlar oldugu gibi daha kendini kanıtlamadı diyenler de var. Örnegin scot gilford diye bi adam var bu adam boxingnews24 te bir yazar ve her yazisinda wilder in herkesi yeneceginden bahseder.

 14. Wilder Fan

  Hadi ya? İlk hakaret eden sen olmadın demek. Senden iyi politikacı olur çok güzel yalan söylüyorsun. Bir daha beni dolaylı yoldan da olsa ima eden yorum yazma işine gücüne bak.

 15. carter

  uzun zamandır bu sitedeki haberleri ve yorumları takip ediyorum bu gün yazma gereği duydum hangi habere baksam altında wilder povetkin tartışması yok wilder balon yok joshua herkesi yener karşı tarafta aynı şekilde yok joshua balon gibi gereksiz ve seviyesiz tartışmalar oluyor.Ben bir wilder fanı değilim ama tarafsız gözle baktığımda özellikle anti wilder ve balon wilder denen arkadaşlar hiç alakasız konularda bile wilderi gündeme getiriyorlar ve aksini düşünenleri boks bilmemekle ergenlikle itham ediyorlar peki dedikleri çıkmazda wilder povetkini rusyada hemde knock out ile yenerse o zaman ne düşünecekler buraya yorum yapmaya yüzleri olacak mı yoksa farklı nicklerle kaldıkları yerden devam mı edecekler wilder charles martin yada joshua bunların hiç biri balon değil balon olan bir insan o seviyeye gelemez ve ünvan sahibi olamaz hangisi daha iyi onu da zaman gösterecek

 16. Bozoğlu

  Evet wlad farklı bi stille çıkarsa yenebilir soluyla indirebilir ama aynı stille çıkarsa fury çok hızlı onu yeniden yener

 17. Murat Koc

  Arkadaslar bu boks kimin yenecegi birçok faktore bağlı wilder yada powetkin kazansin ikinizde yorumlariniza devam edin. Bunlar olabilecek şeyler. Maç günü bir sporcu gününde olmaz maç çok basitçe rakibe gidebilir. Bunda destekçisi olan taraftarın suçu yok ki.
  puanlama sistemine gelincede gayet düzgün bir sistem.eğer sizin dediğiniz gibi amatör sistem olursa 4 raunt puan farkını koy ondan sonra defansa çekil olur.hiçbir cazibesi kalmaz.en uygun sistem bu sistem üstün olan tarafın maç boyu gevseme şansı olmadığı gibi geride olan tarafında rakibi yakalama şansı oluyor. Buda daha çekişmeli maç demek. Bizlere olumsuz gelen durumlar puanlama sisteminden ziyade satilmis hakemler yüzünden oluyor.
  sporculara kötü deme noktasına gelincede floyda kötü diyen insanların başka sporculara bunlari demeside bana çok normal geliyor

 18. Abdullah yılmaz

  vay be çenesi ne ara kırıldı ya… hak etti ama…

Yorumlarınız