Şaka Değil Remy Bonjasky vs Melvin Manhoef Ringe Çıkıyor!

remy-bonjasky-vs-melvin-manhoef

K-1’in efsane iki dövüş ustası Remy Bonjasky ve Melvin Manhoef ringe çıkıyor. 3 Kez K-1 ağır sıklet dünya şampiyonluğu bulunan Remy Bonjasky emeklilik kararı almış ve uzun süredir dövüşmüyordu. Melvin Manhoef de aynı şekilde ringlere veda etmişlerdi. Ancak yaz başında her iki dövüş makinesi de geri dönüş kararı almış ve ringe çıkacaklarını açıklamıştı.

İşte ikilinin ringe çıkacağı zaman da geldi çattı. 29 Ekim pazar akşamı ringe çıkacak olan 41 yaşındaki Remy Bonjasky ve Melvin Maohoef bu dev karşılaşmayı Hollanda’da gerçekleştirecek.

Remy son maçını 2014 yılında Hırvatistan’da Mirko Crocop’ a karşı yapmış ve tartışmalı bir kararın ardından jübile maçında galip ilan edilmişti.

Melvin Manhoef de aslında ilk olarak 2014’te Cesar Cordoba yenilgisinden sonra ringlere veda etti. 2 yıl sonra bir maçlığına geri dönme kararı alan rakibi gibi 41 yaşında olan Melvin Manhoef 2016 Nisan’ında bir maça daha çıktı. Sonra tekrar bırakan Manhoef, Remy ile yapacağı karşılaşma için haftaya pazar ringlerde olacak.

4. kez karşı karşıya gelecek olan ikiliden Remy ilk 3 maçtan galip ayrılan isimdi.

Remy Bonjasky vs Melvin Manhoef Face to Face :


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. YOKSUL

  ne varsa eskilerde var insanın içi kıpır kıpır oluyor şimdiki balonların içinde bunların maçları daha bi tat veriyor…

 2. ahmet kurt

  bonjasky-monhoef maçları gerçekten mükemmeldi. hatta mükemmelden de öteydi. monhoef o boyuyla bonjasky i iplere yaslıyor ve sağlı sollu yumruk manyağı yapıyor. bonjasky ise acımadan diz ve tekme darbeleriyle bu küçük adamı kendisinden uzak tutmaya çalışıyordu. monhoef güçlü vuruşları olan bir dövüşçü hele de yumrukları bayağı iyi. ama çenesi çok zayıf. gardına aldığı tekmelerle bile grogi olabiliyor. remy bonjasky yi zaten anlatmaya gerek yok o bir uçan centilmen. tekmeler ve uçan dizler o biçim. yine keyifli bir maç olur bonjasky puanla kazanır(nakavtta ihtimaller dahilinde).

 3. GENNADYMUSTAFA

  bi dönem bunları ne takip ederdik, semmy schield bunları tarayıp geçmişti en son ondan sonra ne olduysa bitti bilgehan demir de yayınlamadı, badry hari, remmy bonjaski, semmy schield,alistair owerem,saki,pitbul erhan demir :D, bu onların en iyi zamanlarıydı.

 4. Harun

  uzun süredir maç yapmadıkları için güçleri biraz azalmıştır. bu nakavt ihtimalini azaltır. nakavt istiyorlarsa eski güçlerine ulaşmalılar. bir diğer konu. dövüşe ara verdikçe refleksleriniz azalır, darbe dayanıklılığınız azalır, dövüş yetenekleriniz de eskisi kadar iyi olmaz. savunmalarının eskisinden daha kötü olduğunu düşünüyorum. remmy diz veya tekmeleriyle nakavt edebilir. manhoef kısa olduğu için çok şans veremiyorum.

 5. Uğur Altun

  Özür dileyerek bi eleştride bulunmak istiyorum, Haberleriniz çok eski bu face to face 2 hafta olacak nerdeyse diğer george foreman meydan okuması 1 hafta alistair maçı daha acıklanınca biliyoruz. Sizden ricam bu sayfanın müdavimi ve bilgehan demir sayfasından beri hastası olarak hızlı ve güncel haber paylaşırsanız memnun ve mutlu olacağiz.

 6. GGG

  Remy Bonjasky benim için aktif olduğu dönemlerde dünyanın branş gözetmeksizin en iyi dövüşçüsüydü, tüm zamanların en iyi birkaç dövüşçüsünden biri olduğunu düşünürüm. Badr Harı’nın tarih yazdığı efsane k1 döneminin en iyisi Remy Bonjasky’ydi. Olağanüstü teknik kapasiteye sahip, gerçek bir profesyoneldi. Onu tekrar canlı izleme fırsatı bulmak mükemmel. Boksta Mayweather, Kickboksta Bonjasky, onları izlemek bir gururdu

 7. Uğur Altun

  Remy i üstün kılan özellik bi boksörün bile (botha) açamayaçağı kadar sağlam savunması futbol oynadığı için katır gibi tekme atması 🙂 inanılmaz dizleri ve bitmek bilmeyen kondisyonuydu. Badr hiç bi zaman bi remy olamaz.

Yorumlarınız