(VIDEO) Vitali Klitschko’nun Nakavt Olduğu Tek Maç

vitali-klitschko-pele-reid-boxing_3379141

Ağır sıkletin gelmiş geçmiş en büyük şampiyonlarından Vitali Klitschko profesyonel bokstaki iki mağlubiyetini; Chris Byrd ve Lennox Lewis’e karşı almış, fakat Byrd karşılaşmasında Klitschko sakatlık nedeniyle maçtan çekilirken, Lennox Lewis maçında ise doktorlar şampiyonun maça devam etmesine izin vermemişti.

Klitschko’nun gerçek bir nakavt yaşadığı tek maç ise kick boks yaptığı yıllarda gerçekleşmişti. Ukraynalı şampiyon, 1992 Avrupa Kick Boks şampiyonasında Britanyalı Pele Reid ile karşılaşmış ve hiç ummadığı bir anda gelen döner tekme ile kendini bir anda yerde bulmuştu.

İşte o anlar: (Nakavt anı için 2:46’ya ilerleyin)


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Serhat king

  Vitali en sağlam çeneli adamların bașında gelir.biz bu adam yumrukla yıkılmaz ancak tekmeyle falan grogi olabilir derken gençlik yıllarından bir video bulunmuş.

 2. Umut Çetin

  Vitali Klitschko profesyonel kariyerinde bırak nakavt olmayı, knockdown bile olmamıştır. Vitali`nin kariyerinde GERÇEK tek bir yenilgisi var. O da Lennox Lewis`e karşı olan maçı. Chris Byrd`e karşı olan yenilgisini saymıyorum çünkü orada omzunda sakatlık oldu ve maçı 9. Round sonunda bırakmak zorunda kaldı.

  Wladimir`in kariyerinde ise 4 tane yenilgisi var. Vitali`nin ise 1 tane yenilgisi var.

  Wladimir, Ross Puritty`e yenildi. Ama Vitali, Ross Puritty`i dövdü.
  Wladimir, Corrie Sanders`e yenildi. Ama Vitali Corrie Sanders`i dövdü.

  Hatta Tyson Fury, Wladimir Klitschko`yu yendiğinde Vitali öyle bir bakmıştı ki sanki şöyle demek istiyordu : ”Keşke ringde ben olsaydım”. Çünkü kardeşini döven adamları dövmüştür Vitali.

  Kısaca VİTALİ ADAMDIR !

 3. Yusuf

  klitschko kardeşler hep benim favorilerimdir vitali boksa geri dönse wikder dan o kemeri alır joshua dan da alır parker dan da alır gerçek şampiyonlar nadir bulunur bu da onlardan biri ağırsikletin mutlak hakimi klitschko lardı joshua parker bunlar yeni yetmeler

 4. Yusuf

  w.klitschko k.o ile joshua maçını alır 8 ya da 9 raunt sürer

 5. Yusuf

  vitali 116 112 alır

 6. Deontay_Wilder

  Amatörde yaptığı bir maç benim için hiç bir hükmü yok.Ağır sıklet maçlarının hiçbirinde grogi olmamış efsane bir boksördür.

  • Roman

   Grogi olmadı mı? git işine aç Eric Molina maçini izle. Molina yerinde başkası yani bitirici wlad,povi,joshua,ortiz gibi sampiyonlar olsaydi nakavt olcakti wilder. Molinanin amatörlüğü ve teknik zayifligi net bir şekilde görüldü wilder macinda.

   • ahmet kurt

    sadece molina mı? stiverne de salladı wilderı.

    • Metehan Ateş

     Ahmet stivernede salladı demişsin nasıl salladı salladığı video falanvarsa atda bilelim yanlıs hatırlıyor olmayasın 😀

     • ahmet kurt
      • Metehan Ateş

       1 saniye sürmeyen bir olay oralı bile olmamıs gülmüş 🙂

      • ahmet kurt

       Ama daha sertini yeseydi gülemezdi. Anlatabildim mi? Bu yumruğu stiverne değilde povetkinden alsa görürdünüz o zaman gülebiliyor mu 🙂

      • Metehan Ateş

       Yediğinde tartışırız ortada böyle bir durum yok şuanlık 🙂

  • Deontay_Wilder

   ben Vitali ile ilgili yazdım wilder ile değil bilmeden atlamayın

   • ahmet kurt

    Yüreğime su serptin güzel…

   • Ustad ali

    Birader sanada sallamaya yer ariyorlarmis.Bende alttaki yorumlari okununca acaba adam wildere mi yazmış bunu, ben mi yanlış okudum diye düşünüp dört tekrardan okudum yorumu (:

 7. kaan

  vitaly ko ile alır 🙂

 8. Roman

  Vitali Ko yla alir.

 9. turko

  Wilder daha yumruk atmasını beceremiyor yazık koca WBC kemeri kimlere kaldı arkadaş

 10. ahmet kurt

  yalnız beyler vitali patlayıcı gücü olan bir boksör değildi. wladı da patlayıcı gücü olan boksörler ko edebilir. vitali rakiplerini sayısız yumruk atarak, yavaş yavaş yıpratarak ko ederdi. adam yorulmak nedir bilmiyordu. bir maçta 1000 in üzerinde yumruk atan bırakın ağır sikleti doğru düzgün alt sikletlerden bile boksör yok. fakat wlad direğe dayalı sistemiyle maçı 12 raunda uzatırsa vitaliyi ud ile yenebilirdi. ko olmazsa tabi. vitali çok daha iyi boksördür ama stil itibariyle wladı ezerek yenemez. en azından benim fikrim böyle.

 11. ahmet kurt

  adam wilder a efsane dedi. şuan gülmem gerekirdi ama psikolojim bozuldu. @deontay wilder lütfen bizlere tüm bunların bir şaka olduğunu söyle. şaka yaptın değil mi?

 12. Murat Koc

  Kendisi amatorde doping yaptığı için olimpiyatlardan elenmiş yerine kardeşi gitmiş ve olimpiyat sampiyonu olmuştur.

 13. Alparslan Türkoğlu

  klicko mıke tyson ve lennox gibi indirici yumruklara sahip olmasada sağlam çeneye ve bitmek bilmeyen kondüsyona sahipti. lennox maçında kaşı açılmasaydı ya da maça devam etseydiler lennoxu yenerdi. lennox, maçın hakkı rövanş olmasına rağmen rövanşa çıkmamış boksu bırakarak vitaliden kaçmıştır.

  • ahmet kurt

   adam 39 yaşında vitaliyi yenmiş rövanşa çıkmak zorunda mı? boksu tam zamanında bıraktı lewis. kaçmışmış adam herkesi yendi bir rövanş hakkı tanımadığı için mi kaçtı oldu? aman ne kaçmış.

   • Alparslan Türkoğlu

    39 yaşında çıkmış bi 3 ay sonra bir daha çıksın ne var bun da. herkes rövanş beklerken mi bırakacak zamanı buluyor yok ailesi istemiş yok şu yok bu. maçı puanla kaybederken doktor kararı ile kazanmış. bence gerçek korktuğudur maçta kltickoya öyle yumruklar indirdi ki kliçko sallanmadı bile. iyi hazırlanamamış kliçkoya puanla yenilmekte olan lewis iyi hazırlanacak kliçkoya yenileceğini düşünmüştür bu yüzden rövanş hakkı tanımamıştır.

 14. erkan kaya

  vitali çok büyük boksör ağır siklette tüm zamanlarda il 10’a rahat girer ama Lennox ağır siklette tüm zamanlarda ilk 5’e girer.

 15. Doğan

  Vitali ye rövanş için söz vermişti ama bildiğim kadarıyla annesi izin vermedi artık boks yapmasına. Lennox çok büyük şampiyon çok doğru zamanda bıraktı rövanşı muhtemelen vitali alacaktı zaten. Vitali bence gelmiş geçmiş en büyük 3 5 boksörden biridir Wladimir kariyer olarak daha iyi kesinlikle ama bence vitali daha iyi boksör.

  • E.Holyfield

   lennox a annesi değil eşi bırak artık dedi.Emanuel Steward açıklamıştı bunu lennox evlenmeden önce eşiyle bu konuyu konuşmuş eşi ben bırak dediğimde boksu bırakacaksın demiş.Tabi ne kadar doğru bilinmez

 16. KaanTurk

  Vitali çok iyi bir boksördü. Ama kardeş olmasalar Bence Vlad güreşe güreşe rahatlıkla alırdı maçı. vlad by ud

 17. Dr_fbb

  Vitali vs wlad
  Sol direk sol direk sol direk saril hakem ha bire stop stop stop 😀
  Şüphesiz dünyanın en sıkıcı maci olurdu ekran başında seyirciler uyurdu
  vitali daha hizli el ayak göz koordinasyonu mükemmel wlad ise daha güçlüydü vitali yavaş yavaş dove dove ud ile alır hatta wladi oyundan düşürürse ilerleyen roundlarda ko bile edebilirdi. Wladin cene çok zayıf vitalininki ise çok güçlüydü. Wlad ise puanla abisinden mac alamazdı ama her ne kadar abisinin çenesi çok güçlü olsada wlad çok güçlü sağı ile denk getirirse indiremeyecegi boksör yoktur. Ben %70-80 Vitali alır diyorum ve büyük ihtimal ud ile olur

 18. serhat king

  Vitali wladı kesinlikle yenerdi.maçlarını izlediğinizde yorulmayan, çenesi inanılmaz sağlam ,çok iyi reflekslere ve boya sahip çok güçlü bir boksördü.wladimirin ın yumruk gücü vitaliden daha fazla olmasına rağmen vitaliyi indiremezdi.
  lennox lewis Vitali maçına gelince.lennox lewis in vitaliye attığı yumruklar bir deveyi indirirdi herhalde Vitali yinede banamısın demedi ama gözünü patlatıp maçı kazanmayı bildi canı sıkılan varsa maçı tekrar bi izlesin.lennox lewis en kilolu ve en güçlü zamanının sonundaydı vitaliyi yendiğinde.belki daha devam ederdi ama tyson gibi popüler olmadığı için devam etmedi.
  lennox kendi zamanında yenebileceği herkesi yendi.yok rövanşa çıkmamışda falan filan.bu adam daha ne yapsın.evander holyfied gibi bir adamla 2 maç yaptı.tyson,david tua, haşim ,morrison, brigs ,mc call, botha, golota ,mercer, bruno, gary mason ve daha nice adamlarla maça çıktı çarpıştı.lennox efsanedir.

 19. Doğan

  Vitali ye sormuşlardı bu soruyu eskiden ben daha iyiydim fakat kardeşim beni geçti demişti. Kim yenerdi tahmin etmek çok zor ama benim canlı izlediğim en iyi beşin içinde oldukları kesin. Sırasıyla
  Vitali lennox wlad tyson ve evander derim.

 20. Prorsum

  Lennox deveyi bile indirirdi yorumuna katılıyorum tyson gibi bir fenomen olamadı hep arka planda kaldı belki ama dünya ağırsikler tarihinin en iyi boksörlerin den biridir kanımca bide boşluğa bakar gibi bakardı ruhsuz duygusuz biri gibi gözükürdü ilginç adamdı vesselam

 21. Uğur mehmet birdoğan

  lennox lewis kariyerinin sonunda yeni kuşağın şampiyonu ile maç yaptı … olacak olan Klitschko – Joshua benziyor 🙂 . aralarında ki fark Klitschko Lennox kadar iyi bir boksör değil (çenede sağlam değil) ancak ondan çok daha formda , vitali çok daha tecrübeli ve bütün bir boksör joshua ya göre . kaybedecekse bile Vitali gibi kaybetsin joshua .

  fiziğiyle boksuyla ringe çok yakışan bir boksördü kardeşinin stilinden bariz olarak farklıydı stili . rakibini yavaş yavaş parçalardı , izlemesini keyifli bulduğum bir boksördü . rakiplerinde seçici davranmaması ve kaybettiği maçlarda bile (biri sakatlıktan dolayıydı skor kağıtlarında önde idi) çok iyi bir performans ortaya koyması onu gelmiş geçmiş en iyi 10 ağır siklet arasına sokar .

 22. atakan kliçkooğlu

  vitali daha cesur wlad korkaklık derecesinde sağlamcı bazen üstüne gitse nakavt edeceği maçta kontra yeme korkusundan uzatıyor bence fury onun bu sağlamcılık zaafından yararlandı doğrusu ben kliçkoların ikisini de ayrı ayrı severim bana sıkıcı da gelmezler acıkçası wladın balyoz gidi maç boyu durmayan direkleri vitalinin gard alma gereği duymadan alttan alttan vurduğu aparkatlar gayette zevkle izletir maçı

 23. BİG George *FOREMAN*

  lewis maçında devam edebileceği halde neden maçı bitirdiler çok açık.. lewise boksu vitali bıraktırdı. o macın kazananı kesinlikle vitali. zaten puan olarakta ondeydi. kardeşinden çok daha ustun efsane bir boksör bana göre.

 24. serhat king

  lewis Vitali maçını bir kere daha izlemeni tavsiye ederim.vitalinin yediği yumruklar öyle böyle yumruklar değil.maç bitirildiğinde lennox puan olarak az farkla öndeydi.ama o gözle asla devam ettirilemezdi.

Yorumlarınız