Anderson Silva Söz Vermişti Ama Sözünde Duramadı…

anderson silva 2

UFC Fight Night 84, dün gece Amerika’nın Chicago şehrinde büyük ses getirdi. Gecenin ana karşılaşmasında 1 yıl aradan sonra geri dönüş gerçekleştiren Anderson Silva ile Michael Bisping arasında gerçekleştirildi.

anderson silva5 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. Heyecanın dorukta olduğu bu karşılaşma sonunda gelen puan durumuna göre kazanan taraf Michael Bisping oldu. Her iki sporcu da maç sonunda birbirini tebrik etti. Anderson Silva bu karşılaşma öncesi hayranlarına kazanmanın sözünü vermişti. Fakat bu sözünü bu yenilginin ardından tutamadı.

Geceden alınan diğer maç sonuçları şöyle;

ANA KART:
* Gegard Mousasi vs. Thales Leites
Kazanan: Gegard Mousasi
* Tom Breese vs. Keita Nakamura
Kazanan: Tom Breese
* Brad Pickett vs. Francisco Rivera
Kazanan: Brad Pickett

ALT KART:
* Makwan Amirkhani vs. Mike Wilkinson
Kazanan: Makwan Amirkhani
* Davey Grant vs. Marlon Vera
Kazanan: Davey Grant
* Scott Askham vs. Chris Dempsey
Kazanan: Scott Askham
* Arnold Allen vs. Yaotzin Meza
Kazanan: Arnold Allen
* Krzysztof Jotko vs. Brad Scott
Kazanan: Krzysztof Jotko
* Rustam Khabilov vs. Norman Parke
Kazanan: Rustam Khabilov
* Daniel Omielanczuk vs. Jarjis Danho
Kazanan: Daniel Omielanczuk
* Teemu Packalen vs. Thibault Gouti
Kazanan: Teemu Packalen
* David Teymur vs. Martin Svensson
Kazanan: David Teymur

Benzer Haberler

 1. Metin

  Ikiside super dovustu, Bisping kazanir diyordum ve gercekten savasarak hakkini vererek kazandi.

 2. Roman

  Silva başlarda çok puan kaybetmişti. Yerinde bir karar olmuş.

 3. fatih becermis

  nakavt şansı silvanın eline birçok kez geçti aslında ama silva bunları değerlendirmedi. dikkat, değerlendiremedi demiyorum. değerlendirmedi. 3. roundun sonunda rakibinin sol gözünü kör etti, ve bu biraz şaibeli bir durumla oldu. ufc kurallarına göre maç soğumadan yere düşen dişlik dövüşçüye takılmaz. silvanın 3 round boyunca sistematik bir şekilde yorduğu bisping (oyun taktiği gereği son yarım dakika, 20 saniye adamıdır silva) oyunu soğutup nakavt olmamak için aklınca dişliği bahane etti. fakat bu ona pahalıya mal oldu. ve kalan 2 roundu tek gözle oynamak zorunda kaldı. dikkatli izlerseniz silva kalan roundlarda çok sayıda deneme yapıyor ve bisping’in sol gözüne kan dolup göremediğinin farkında. yani son 2 roundda özellikle nakavt etmekten çekinmesinin bir sebebi budur.

  diğer sebebine gelirsek silva tam bir senedir yok. ve bu ‘tatil’ çok konuşulan bir maçtan mütevellit zorunlu kılındı. silva üzgün, buruk ve 39 yaşındayken kariyerine 1 yıllık ara vermek durumundaydı. geri dönüşü ise tertemiz olmak zorundaydı. arksından çok konuşulan bir maçla devam etmek gerçekten bir aptallık olurdu. tertemiz bir nakavtı hakederken tartışmalı bir nakavtla kazanmak istemedi. fakat puan bisping’in lehineydi ve silva bunu göremedi. ikisi de çok güzel dövüştü, tatlı bir şekilde birbirlerine saygılarını gösterdiler ve çok az bir sayı puan farkıyla bisping öne çıktı maç skoru bisping’e yazıldı. bana göre bu maçın malubu yok, iki galibi var.

 4. ERMAN furtuna

  silva 3. round sonunda maçı kazandı maç bitti gibi davranıldı ama anlamsız bir şekilde devam ettirildi 3 round boyunca 2 farklı yani 10a 8 lik roundlar çıkartarak rakibinin pestilini çıkartmasına rağmen ufc başkanı istemedi sanırım maçı haksız yere bisping e verdiler maç kesinlikle silvanın khakkıydı yakışmadu ufc ye

 5. Arda

  anderson silva yine lakayıt bir dövüş çıkardı. tek gözle dövüşen bisping’i nakavt etmek yerine puana oynadı. sen ilk 2-3 raundda bir şey yapmamışken nasıl puana oynarsın onu da aklım almıyor, son raundda nakavt bekliyordum ama silva hiç istekli değildi.

 6. Firat996

  Herb Dean facialara devam ediyor. Son zamanlarda yaptığı hatalar kabul edilemez

 7. ANIL

  BENCE BU MAÇ YILIN MAÇI OLACAK YAZDIM BURAYA.

  29.02.2016

Yorumlarınız