Demetrious Johnson Açıkladı! Dev Maç Geliyor!

Demetrious Johnson - TJ Dillashaw

UFC’nin en çok kemerini koruyan şampiyonu olan Demetrious Johnson, unvanını bu sefer bir şampiyona karşı korumaya hazırlanıyor.

Demetrious Johnson, UFC horoz siklet şampiyonu TJ Dillashaw ile görüşmelere başladıklarını açıkladı. Anlaşma sağlandığı takdirde bu karşılaşmanın UFC 226’nın yan ana maçında yapılması bekleniyor.

Demetrious Johnson yaptığı açıklamada, “Biz UFC 226 için görüşmelere başladık. Bir çok kişi ben ve Dillashaw ile maç yapmak için uğraşıyor fakat biz şu anda görüşme halindeyiz.” dedi.

UFC 222’nin ana maçı iptal olunca eski şampiyon Cody Garbrandt, TJ Dillashaw’a UFC 222’de rövanş maçı teklif etmişti fakat Dillashaw, Garbrandt’ın şampiyonluk maçını hak etmesi gerektiğini söyleyerek teklifi reddettmişti. Dillashaw’ın bu maç teklifini reddetmesinin bir diğer sebebi de Johnson ile karşılaşmak istemesiydi.

Demetrious Johnson son maçında Ray Borg’u mağlup ederek 10.kez unvanını korumuş ve rekor kırmıştı. TJ Dillashaw ise Cody Garbrandt’ı nakavt edip ve 2.kez UFC şampiyonu olmuştu.

UFC 226, 7 Temmuz’da Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da yapılacak. Gecenin ana maçında UFC ağır siklet şampiyonu Stipe Miocic ile UFC hafif ağır siklet şampiyonu Daniel Cormier karşılaşacak.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

 1. GGG

  Ufc 226, UFC 217: Gsp – Bisping gecesi kadar büyük bir gece olabilir. Ama bence böyle bir gecede main event Johnson vs Dillashaw maçı olmalı. Çok büyük bir şov olacaktır. Bence johnson’u durduracak kişi Dillashaw olabilir. Favorim Dillashaw olacak. Miocic vs Cormier maçında da favorim tabiki Miocic. Ağır siklet Cormier’e fazla gelebilir

  • Cengiz BUDAK

   cormier ağırsikletten gelme zaten birçok şampiyonluğu var fazla gelmez

 2. Kızılderelı

  Johnson yenilecek bir adam gibi durmuyor en az 2 yıl daha yenilmez hele dillashow bence şansı yok
  Diğer maç miocic favori
  Miocic sadwce nganu rövanşında yenilecektir

  • GGG

   “miocic sadwce nganu rövanşında yenilecektir”
   İşte bu haftanın espirisi 😀
   Mma izlemeye yeni başlamış biri gibi konuşuyorsun. Ngannou ömrü hayatı boyunca Miocic’i yendiğini sadece rüyasında görebilir. Cormier’in Miocic’i yenme ihtimali, ngannou’nun yenme ihtimalinden çok daha yüksek

 3. FERHAT GÜNEŞ

  arkadaşlar lütfen bilen varsa cevap versin, hayranı olduğum sporcu Jon Jones ufc den kovuldu mu ? cezası vardı ve şu yağ tulumu cornier i 2 kez yenmesine rağmen ufc sitesinde dövüşçüler listesinde bile adı geçmiyor. Ne oldu bu adama, akıbeti nedir ?

  • GGG

   Jon Jones çok büyük bir efsane olabilecekken, ikinci kez doping testini geçemediği için yine ceza aldı. Tekrar eskisi gibi dönebilmesi çok zor

 4. Roman

  OHA MIOCIC VS CORMIER NE? MIOCICI HIC DINLENDIRMIYOLAR YA HEP DOVUSTURUYOLAR HERİFİ. CORMIER, cain e olan saygimdan agir siklete cikmayacam filan demişti. Ama hersey ni yana saglam mac olur.

 5. rico verhoeven

  Nnganu’nun yer dövüşü eksiği olduğu sürece ki bundan sonra yeteneği gelişemeyeceğine göre miocic’i yenmeyi unutsun.Miocic hayatımda gördüğüm en zeki kafes dövüşçüsü

Yorumlarınız