Dünyaca Ünlü MMA Yıldızı Boksa Mı Geçiyor?

cyborg (2)

Kafes dövüşlerinin en büyük yıldızlarından Brezilyalı Cris Cyborg, UFC’de Strikeforce’da ve Invicta’da kazandığı unvanlarla dünyanın en tanınmış dövüşçülerinden biri konumunda bulunuyor.

Olimpiyat şampiyonu Clarresa Shields ile yaptığı sparring antrenmanlarında boks yeteneklerinin de üst seviyede olduğu görülen Cyborg’un Kaliforniya’da boks lisansı aldığı öğrenildi.

Cyborg ve Shields Böyle Sparring Yapmıştı

.

Conor McGregor’un Floyd Mayweather’la çıktığı maçın dünyada büyük bir sansasyon yaratması sonrası Cyborg’un da boksa geçiş yapmayı planladığı ve süper yarı orta sıklette (70 kg) ringe çıkmak için hazırlıklara başladığı öğrenildi.

Bakalım 32 yaşındaki Cristiane Justino ya da bilinen adıyla “Cris Cyborg”, kafes dövüşlerindeki başarısını boks ringine taşıyabilecek mi? Bunu önümüzdeki aylarda göreceğiz.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. Big George

  Paranın kokusunu aldı leş kargaları… Kafes dövüşçüsü bir amatör kökenli boksörün yanında benim gözümde sokak dövüşçüsünden farksızdır.

 2. Big George

  Conor normal bir maçta o faullü hareketleri yapsın diskalifiye olur. Adamın içine işlemiş MMA artık, istem dışı MMA hareketleri yaptı maçta, düzmece bir maç olduğundan da on raunt boyunca kimse ses etmedi.

  Floyd’un sikletinde balonları döver ancak o stil ile. Çıksın Erislandy Lara’nın karşısına veya Jermell Charlo’nun karşısına, Floyd’dan daha kötü dalga geçerler.

 3. Ziyaretci

  Cyborg boksta direk şampiyon olur
  Cyborg farklı
  Kadın MMA ile bence erkek boksu farklı
  Cyborg şampiyon olacaktır

 4. Kanguru Perkovic

  Ben basarili olacagini düşünüyorum. Sparring i izlerken ikisinide hayran kalmıştım. Claressa müthiş bir boksör kadın boksu bir claressa izlerim bide cecilla yi ikiside müthiş boksorler ama claressa daha kariyerinin basında ben kesinlikle claressa nin şuan rakipsiz oldugu düşünüyorum ve adını kadın boksu efsaneler aralarına yazdiracaktir

 5. fix1

  buradaki çoğu insan boksu biliyor lakin mma dan bi haberler. conorun yenileceğini aylardır söylüyoruz. ama herkesi conor kategorisine sokmak eyyamcılıktır. cyborg boksa geçerse sikletinde şampiyon olur, veya iyi yerlere gelir.

 6. GGG

  Cyborg – shields sparringi çok sağlam geçmiş. İzlemesi zevkli bir antrenman. Bilmiyorum, belki de cyborg boksta başarılı olabilir. Ama pek sanmıyoruz

 7. Prorsum

  Mma cyborg’un genlerine işlemiş tek maç ok ama uzun süre olmaz yazık olur cyborg gerçek bir mma efsanesi ve canavarı en iyinin de en iyisi erkeklerin bile karşılaşmak istemeyeceğı bir dövüşçü umarım öyle bir şey yapmaz

Yorumlarınız