Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor’a Ateş Püskürdü!

khabib-nurmagomedov-conor-mcgregor

Conor McGregor’un 2 siklette şampiyonluk almasına rağmen hiç ünvan koruma maçına çıkmaması büyük tepki çekmeye devam ediyor. Bu duruma son tepki gösteren isim Khabib Nurmagomedov oldu.

Dağıstanlı dövüşçü Khabib Nurmagomedov, UFC’nin Conor McGregor’un kemerini elinden alması gerektiğini söyledi. Nurmagomedov, “Conor McGregor, sakat değilse kemerini koruması gerekir. Bir şampiyonun kemerini 1 yıldan fazla bir süredir korumaması çok kötü bir şey. Conor, bu kemeri hiç korumayacak. UFC, onun isminden kâr sağladığı için kemerine dokunmuyor. Artık UFC’nin bu kemeri ondan alıp Tony Ferguson’a vermesi gerekir.” dedi.

Khabib Nurmagomedov, Georges St-Pierre’nin kemeri kendi isteğiyle bırakmasını Conor McGregor’a örnek gösterdi. Nurmagomedov, “Şampiyon olduğunuzda herhangi bir sakatlığınız yoksa kemeri savunmak zorundasınız. GSP’nin hareketini çok beğendim. Ünvan koruma maçına çıkamayacağını anlayınca sikletteki diğer dövüşçüleri düşünerek kemeri boşa çıkardı. Gerçek bir şampiyona yakışan davranış budur.” dedi.

Artan bu tepkilerden sonra UFC’nin Conor McGregor’u ünvan koruma maçına çıkması için zorlayacağı çıkmadığı taktirde ise kemeri geçici şampiyon Tony Ferguson’a vereceği konuşuluyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

  1. TÜRK

    İYice şaklabana döndü harbiden götü tavan yaptı conorın. Cok seviyorum kendisini ama ayar olmaya başladım

  2. Sugar Ray Robinson

    Khabib>conor

  3. cemil aslan

    habib artık conoru boş vermeli. zaten conor bu gidişle farklı alanlarda olacak. dana amcası ona farklı yerler ayarlar yine. habibin hedefi fergusonu yenip kemeri almak olmalı.

Yorumlarınız