Khabib Nurmagomedov Emekliliği Düşünüyor

khabib nurmagomedov

29 yaşındaki Dağıstanlı dövüşçü Khabib Nurmagomedov’un menajeri Ali Abdelaziz, Khabib’in geleceği ile ilgili açıklamalar yaptı.

Ali Abdelaziz, Khabib Nurmagomedov’un Tony Ferguson ve Conor McGregor’u yendikten sonra büyük ihtimalle emeklilik kararı alacağını söyledi. Abdelaziz, “Tony Ferguson’u yeneceğiz. Onu 3 rauntta durduracağız. Sonra Khabib, Conor McGregor’u da yenecek ve büyük ihtimalle maçtan sonra herkese “güle güle” diyecek.” dedi.

Khabib Nurmagomedov’un babası da geçen aylarda yaptığı açıklamada Khabib’in 1,5-2 sene içerisinde emekli olacağını söylemişti.

khabib-nurmagomedov-conor-mcgregor

Khabib Nurmagomedov’un uzun bir süredir menajerliğini yapan Ali Abdelaziz, Khabib’in şampiyon olduktan McGregor’a hemen kemer maçı şansı vermeyeceğini söyledi. Abdelaziz, “Khabib bana Tony Ferguson’u yendikten sonra McGregor’un sıraya girmesi gerektiğini söyledi. Khabib, hak eden dövüşçülere kemer maçı şansı verecek. Conor McGregor’un kemer maçına çıkmak için Khabib’e yalvarması gerek.” dedi.

Khabib Nurmagomedov, 7 Nisan’da yapılacak UFC 223’te Tony Ferguson ile UFC hafif siklet şampiyonluk karşılaşmasına çıkacak.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. VolkanK

  Conor’a maç fırsatı vermeyecek bekletecekmiş para orda maalesef belki sen peşinde koşarsın

 2. GGG44

  khabib bu yasta bırakmayacagını herkes bilir. taktik güzel tutarmı bilmem ama mc gregor senle maç yapmaz. mc geregorla maç yapmak için sen kosacaksın.her ne kadar seni sevsemde cakallıklara erken baslaman hiç iyi bi durum değil.

 3. Kızılderelı

  khabbib önce ferguson geçsin
  Ancak groger ile maç yaparsa bence yenilecek
  Son maçında çok darbe aldı – bu kadar darbe almak tehlikeli – ters bir darbe ile uykuya dalarsın

  • fix1

   son maçında darbe mi aldı? 🙂 puanlamaya ve hakemlere göre ufc tarihinin en dominant maçı gerçekleşti 🙂 sen hangi maçtan bahsediyorsun? 🙂

 4. cemil aslan

  aslanım benim güzel düşünmüş ama emeklilik için erken daha yaşı, öyle kaçmak yok. tony fergusonu yendikten sonra aynen benim düşündüğümü düşünmüş. mcgregor soytarısıyla maç yapmaya bile gerek yok. gregor ve amcası dana sonra habibin peşinden koşacaktır zaten. belki o zaman habib onunla maç yapar.

  • cemil aslan

   ve işte o zaman habib diz çöktürmek nasıl olurmuş mcgregora gösterir 🙂

 5. fix1

  conor, khabibi yener diyenler beni şaşırtıyor. conor, bırak khabibi, fergusonu bile yenemeyecektir. habib emekli olur mu? zor. bence olmaz.

Yorumlarınız