UFC Başkanından Dev İddia: Mayweather vs McGregor Maçı Olursa…

mayweather-mcgregor-white

Boksun efsane şampiyonlarından Floyd Mayweather Jr, promotörlüğünü yaptığı Gervonta Davis’in IBF tüy sıklet unvanını savunmak için İngiltere’de çıktığı Liam Walsh maçını 3. rauntta nakavtla kazandığı mücadelenin ardından yayıncı kuruluşa bir röportaj vermiş ve İrlandalı UFC dövüşçüsü Conor McGregor’la ringe çıkmaya yeşil ışık yakmıştı.

01:56

Konu hakkında iddialı bir açıklama da UFC başkanı Dana White’den gelirken, White Mayweather vs McGregor maçının hayata geçme olasılığını %75 olarak nitelerken, karşılaşmanın gerçekleşmesi halinde 2.5 ila 4 milyon arasında öde-izle satışı yapılacağını, bunun da sadece ABD ile sınırlı kalmayacağını, İrlandalı dövüşçünün Brezilya, Avustralya, Birleşik Krallık ve Kıta Avrupası’nda da çok büyük bir isme sahip olduğunu ve gecenin bütün dünyada çok büyük bir ilgiyle takip edileceğini iddia etti.

Floyd ve PBC danışmanı Al Haymon’ın dünyanın “en aşağılık” insanlarıyla muhatap olmaya alışkın olduklarını, bu nedenle UFC gibi ciddi bir kurumla çalışmaktan çok memnun olduklarını, bunun kendi iddiası olmadığını, bizzat Floyd ve Haymon tarafından dile getirildiğini ifade eden White, Mayweather vs McGregor maçının hayata geçeceğine kesinlikle inandığını ifade etti.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. lenolewis

  ggg canelo maçının kazananı ile floyd son maçına çıkmalı conor nedir yani

 2. GGG

  Floyd ggg maçı gerçekleşmeyen bir rüya olarak boks tarihindeki yerini alacak. Bence tüm zamanların en büyük maçı olurdu.

  • Ali Gürğan

   Bencede olurdu ama cikmaz Floyd
   Bence orta siklet ona agir gelir hele bide golovkinle çıkarsa sıkıntı yaratir nakavt olabilir

 3. GENNADYMUSTAFA

  canelo nakavt olmaz! GGG de olmaz eğer CANELO yenerse EFSANE OLUR.
  ggg nakavta oynar caneloda özel bitirici hareketlerinden birini yapar khan maçında olduğu gibi golovkin eskiv yapmayan bir boksör bunları yiyebilir ama zannetmiyorumki ggg nin caneloya ring hakimiyetini vericeğini ringi hakimiyeti altına alan bu maçı alır NAKAVT OLMAZ KİMSE.

  • Tugay Özay

   Yorumunuza büyük ölçüde katılıyorum hocam. Maçta ko çıkmayacağından işin püf noktası ring hakimiyeti. Bu konuda hakkında Golovkin cephesinden konuşmaya gerek yok, her şey ortada. Önemli olan Canelo cephesi bence. Canelo’nun ne yapacağı önemli. Çünkü geçmiş maçlarına baktığımızda genelde ring hakimiyetini rakibe veren ve öldürücü kontralarıyla maç kazanan bir boksör. Lakin bu maçın genelinde aynı taktiği izlerse maç puana gideceğinden kaybeder. Çünkü Golovkin daha fazla yumruk atıyor bu net. Yani Canelo’nun kazanmasının tek yolu olabildiğince maça ortak olmak ve kırışmaya girmekten çekinmemek diye düşünüyorum. Bence yapabilir yeteneği var, oyununu Golovkin’e zaman zaman kabul ettirebilir ama mental olarak buna hazır mı bilmiyorum.

   2 boksörü de çok sevdiğimden 2 si de kaybetsin istemiyorum açıkçası. Golovkin 35, Canelo 26 yaşında. Golovkin kaybederse çok şey, Canelo kaybederse pek bir şey kaybetmez gibi geliyor. Sanırım bu maçtan beraberlik çıkması benim için en güzeli olacak ki bu da öyle düşük bir olasılık değil…

 4. Uğur Altun

  Normal boks maçı yaparlarsa floyd halay çektirir conor’a ama mma maçı olursa da floyd u hastanelik eder conor.
  Bence para floyd hem parayı indirir cukkaya boks maçıyla hem kolay bi maç hemde 50 – 0 olarak bi efsane olmayı başarır.
  Beyin bedava.

 5. Oldi

  Floyd sıkıysa benimle kapışsın gelirin 0,5 ini istiyorum sadece 😀

 6. social

  Ggg %100 kazanacaktir,zorlanacak ama kazanacaktir

 7. Pac-Man

  mcgregor bokstaki debut maçını floydla yaparsa madara olur.

Yorumlarınız