Rıza Kayaalp İçin Sıradan Bir Gün Yine Dünya Şampiyonu

riza-kayaalp

Dünya Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 130 kg’da Rıza Kayaalp, dünya şampiyonu oldu.

Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen Dünya Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 130 kiloda finalde mindere çıkan Rıza Kayaalp, Estonyalı Heiki Nabi ile karşılaştı. Milli güreşçi Kayaalp, mücadeleden 2-1 üstünlükle ayrılarak altın madalyanın sahibi oldu. Milli güreşçi Rıza Kayaalp, kariyerinde 3’üncü kez dünya şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadı.

Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

 1. Big George

  Bu arkadaşı ırkçılığı, yalakalığı ve toplumu ayrıştırıcı siyasi görüş ve ön yargılarından dolayı sevmem. Ama başarılı bir sporcu, kendisi adına değil Türk bayrağı adına sevindim.

  Güreşte serbest stili daha çok seviyorum, daha çok oyun oluyor. Taha Akgül’ün maçlarının başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.

 2. ahmet kurt

  rıza kayaalp 2012 londra olimpiyatlarında bronz, 2016 da gümüş madalya kazandı. inşallah ileride katılacağı 2020 olimpiyatlarında altın madalya bekliyoruz. bu sefer altından başka madalya istemiyoruz ona göre rıza 🙂 3. dünya şampiyonluğu hayırlı olsun. rıza yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

 3. jackal

  mijain lopez yokmuydu turnuvada ?

 4. Genco

  Ata sporumuzu mükemmel bir şekilde temsil eden rıza kayaalp tekrar gurumuz oldu ve olmaya devam edecek inşallah.

 5. munzevi

  Hiç ihtar ve yer oyunu yoktu. Aynı sumo güreşi gibi birbirlerini minder dışına ittirmeye çalışıyorlar. Grekoromen stilin tadını iyice kaçırdılar.

 6. cemil aslan

  Rıza Kayaalp’i tebrik ediyorum. Evet grekoromen artık özelliklede ağır siklette sumo gibi oldu. nerde o karelinler nerde hamza yerlikaya ve nerde karam ibrahim

 7. Harun

  kesinlikle.

Yorumlarınız