WBC Dev Rövanşın Startını Verdi. Bu Maçı Kazanan…

KUDRASHOV-DURADOLA

Rusların ünlü yarı ağır sıklet Dmitry Kudryashov ile Nijeryalı Olanrewaju Durodola 4 Kasım 2015’te ringe çıkmış, Durodola büyük bir sürprize imza atarak o güne kadar çıktığı 18 maçın tamamını nakavtla kazanan Rus rakibini 2. rauntta teknik nakavtla mağlup etmişti.

WBC şimdi o maçın rövanşı için startı verirken, karşılaşmanın 20 Mayıs’ta gerçekleşeceği ve kazanan boksörün de bu cumartesi 22:00’de TV8,5’tan canlı olarak yayınlanacak olan Muamer “Marco” Hukic-Mairis Briedis IBO ve WBC dünya şampiyonluk maçını kazanan boksörün zorunlu kemer koruma rakibi olacağını açıkladı.

Emeritus şampiyon konumunda bulunan Tony Bellew’in de WBC kemeri için ringe çıkma hakkı bulunuyor. İngiliz boksörün ağır sıklette kalması halinde ise Hukic-Briedis maçının galibi 6 ay içinde, yani bu yılın sonlarında, kemerini Kudryashov-Durodola maçının galibine karşı korumak durumunda olacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. cemil aslan

  kudryashov bu sefer affetmez gibime geliyor. sonrasında kudryashov-briedis maçı süper olur.

 2. About Billions

  bu siklette hemen her eşleşme çok keyifli maçlara vesile oluyor. bu böyle de devam ediyor. ağırsikletin sıkıntılı zamanlarında cruiserweightin böyle çekişmeli olması da benim için ayrı bi keyif. bu sikleti bana göre şu an için tek kişi domine edemez. zaten iki federasyonda şampiyon bi boksör de kalmadı. en iyi dediğimiz isim bile beklenmedik şekilde nakavt olabilir. ilk maçta erken bi nakavt geldi. durodola her zaman hızlı başlayan bi boksör. sürekli kombinasyonlara girip rakibini hırpalayan bi boksör. teknik açıdan kudryashov çok daha iyi. ben bu maçı kurdyashovun nakavtla kazanacağını düşünüyorum. umarım öyle de olur. ben beterbievin de bu siklete çıkması gerektiğini düşünüyorum. kendi sikletine baka çok güçlü ve şimdiden rakip bulamamaya başladı. cruiserwwightte çok iyi ve denk rakipler bulabilir kendine. umarım siklet yükseltir.

 3. cemil aslan

  about kardeşim, kudryashov görüşüne katılıyorum umarım maçı alır. sevdiğim boksörlerden beterbiev rakip bulmakta zorlanıyor ama el mecbur kemer maçına çıkaracaklar bu gidişle. ama yarı ağır siklette çok zorlanır kemere gidemez gibime geliyor?

  • About Billions

   Kendi sikletinde şampiyonluk maçı garanti gibi haklısın dostum fakat umarım ward şampiyonken çıkmaz karşısına. Ben şöyle bi şey olsun isterim aslında güncel gelişmelerle beraber ; ward vs kovalev rövanşı bence ward yine kazanır. Ardından golovkinin süper orta siklete çıkmasıyla ward kemerleri boşa çıkarıp siklet düşer ve golovkinle maça çıkarsa ve boşta kalan ibf kemeri için kovalev vs beterbiev maçı olursa benim için o zaman inanılmaz olur. Beterbiev siklet yükseltirse bence yine çok başarılı olur. Şampiyonluk maçına da çıkar benim görüşüm. Bunun için Cruiserweightte wbodan ilerlemesi en doğru karar olur gibi geliyor bana çünkü sıralamada diğer federasyonlara baka sanki daha kolay boksörler var. Zaten beterbiev amatör kariyerinde heavyweightte dövüşmüş bi isim yani Cruiserweight için alt yapısı olan bi boksör gücünü De Göz önüne alırsak çok başarılı bi Cruiserweight serüveni geçirebilir.

   • cemil aslan

    kardeşim aynen, kovalev-beterbiev maçı bu sene olsa mükemmel olur. duyduğuma göre amatörde beterbiev kovalevi iki kez yenmiş. Ve kovalevin bu durumdan dolayı bu maça ayrı motivasyonu olur, beterbiev ise gücü belli. doğrusu ağır siklete nazaran hafif ağırda ve cruiserde çok güzel maçlar olacak gibi bu sene

Yorumlarınız