Boks

100 Milyon Dolarlık Zarar! Triller, “Jake Paul – Ben Askren” Maçını Korsan Yayınlayanlara Dava Açtı!

28 Kasım’da 2020’de “Mike Tyson – Roy Jones Jr”, bu sene 17 Nisan’da “Jake Paul – Ben Askren” organizasyonları yapan  Amerikan video paylaşım sosyal ağı Triller, California’da açtığı büyük bir dava ile korsan yayıncıların peşine düşüyor. Triller, yaptığı organizasyonları PPV (öde-izle üyeliği) ile satışa sunuyordu. Maçları izlemek için bu üyeliği almak zorundasınız.

11 korsan yayın platformu, “Ben Askren – Jake Paul” müsabakasını illegal yoldan yayınladı ve Triller’ı 100 milyon dolarlık bir zarar ettirdi.

“Jake Paul – Ben Askren” organizasyonu 50 $’lık üyelik ücretiyle izleyici ile buluşmuştu. Jake Paul, 1.5 milyon üyelik satıldığını açıklamıştı. Yani Triller, 50 $‘dan satışa çıkardığı üyeliklerden 75 milyon dolarlık gelir elde etmişti. 2 milyon kişi, üyelik satın almayıp; illegal yoldan izleyince 100 milyon dolar, Triller’in kasasına girmedi.

Triller; bu zararın ardından, korsan yayıncıların peşine düşecek. Davanın ayrıntılarında; toplamda 11 web sitesinin 2 milyondan fazla korsan izleyicisi mevcut ve bunu yayınlayan 100 isimsiz kişiyi hedef alıyor.  Triller, bu teşkilatın kendilerine 100 milyon dolara mal olduğunu iddia ediyor. Bu zarar sadece Triller Fight Club’a özel değil; genel olarak diğer PPV (öde-izle üyeliği) ile organizasyon üreten şirketlere de önemli ölçüde zararlar veriyor.

Triller, bu son derece yasa dışı davranışı durdurmak için yetkililerle yakın çalışmayı planladığını açıkladı.

UFC Başkanı Dana White’da geçen sene yasa dışı izlenmelerin önüne geçmek için kendi çapında bir süreç yürütmüştü. 

0 0 votes
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.