Boks

14 Bin Kişi Aynı Anda Boks Yaparsa

Andy Ruiz Jr Dahil 50 Profesyonel Boksör Başı Çekti

14 Bin Kişi Aynı Anda Boks Yaparsa

Meksika’nın başkentinde 14 bin 299 kişinin katılımıyla dünyanın en kalabalık boks dersi düzenlendi. 50 boksörün verdiği ders yarım saat sürdü.

Etkinliğin Guinness Rekoru alması beklenirken; en kalabalık boks dersi dünya rekoru 2017 yılında Rusya’da 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşmişti. Dünyanın en yüksek katılımlı boks dersi Meksika’da gerçekleşti. Başkent Mexico City’nin tarihi merkezindeki meydanda açık havada yapılan boks dersine 14 bin 299 kişi katıldı.

50 Profesyonel Boksör Katıldı

Düzenlenen boks dersinde Dünya Boks Konseyi Başkanı Mauricio Sulaiman’ın yanı sıra Andy Ruiz Jr ve Oscar Valdez gibi dünya şampiyonluğu bulunan 50 boksör yer aldı. Mexico City’nin tarihi merkezinde sabah toplanmaya başlayan katılımcılar yeşil, beyaz ve kırmızı renkli tişört giyerek Meksika bayrağını simgeleyecek şekilde meydana dizildi.

14 Bin Kişi Aynı Anda Boks Yaparsa
14 Bin Kişi Aynı Anda Boks Yaparsa

30 Dakikalık Boks Antrenmanı

Meksika milli marşının okunmasının ardından eğitmenler eşliğinde ısınma hareketleri ile başlayan tarihi boks dersi yaklaşık 30 dakika sürdü. Mexico City Valisi Claudia Scheinbaum Covid-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle etkinliğe katılamazken sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla, etkinliğe katılarak destek veren dünya şampiyonu boksörlere ve tüm öğrencilere teşekkürlerini iletti.

14 Bin Kişi Aynı Anda Boks Yaparsa

GUINNESS Rekoru Kırılması İçin Başvuru Yapıldı

Dünya Boks Konseyi (WBC) Başkanı Mauricio Sulaiman etkinlik sonrası organizasyon yöneticilerini tebrik ederken kendilerine günün hatırası olarak üzerinde Guinness Rekoru simgesi bulunan bir altın kemer hediye etti. Organizasyon tarafından yapılan açıklamaya göre 14 bin 299 kişinin katıldığı etkinliğin Guinness Rekoru alması bekleniyor. En kalabalık boks dersi dünya rekoru 2017 yılında Rusya’da 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşmişti.

14 Bin Kişi Aynı Anda Boks Yaparsa

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.