Boks

2016’da Süper Orta Sıklette Dev Randevular!


badou jack2016’da Süper Orta Sıklette boks severleri dev maçlar bekliyor.

Anthony Dirrell’i yenerek WBC şampiyonu olan ve geçtiğimiz aylarda kemerini George Groves’u mağlup ederek savunan Badou Jack, 2016 yılı içinde IBF şampiyonu James DeGale ile karşılaşmak istediğini açıkladı.

George-GrovesChavez Jr ile de karşılaşma ihtimali bulunan Jack’in, şartlar uygun olursa tercihini kemer birleştirme maçından yana kullanıp James DeGale’in karşısına çıkacağı belirtildi.

George Groves ise 30 Ocak’ta İtalyanların  en önemli süper orta sıkletlerinden Andrea Di Luisa karşısına çıkarak “ben daha ölmedim” mesajını vermeye çalışacak.

James DeGale v Fulgencio Zuniga WBC Silver TitleSon maçında Rocky Fielding’i ilk round’da nakavt ederek büyük sükse yapan Smith kardeşlerden yenilgisiz Callum Smith’e de dünya şampiyonluğu yolu açılıyor. Şu an WBC’de #1 numara olan Smith’in 2016 içinde şampiyonluk için eliminasyon maçına çıkması ve kazanması halinde olası Badou Jack vs James DeGale maçının galibiyle 2016’nın ikinci yarısında dünya şampiyonluğu için karşılaşması bekleniyor.

George Groves’un da bu rotayı takip ederek Di Luisa maçını kazanarak eliminasyon maçında Callum Smith’e rakip olmak istediği, bu maçı kazanması halinde daha önce yenildiği Badou Jack veya profesyonelde tek mağlubiyetini yaşattığı James DeGale’in karşısına rövanş maçıyla çıkmak istediği belirtiliyor.

Callum-Smith-519133Daha önce 3 defa dünya şampiyonluk maçına çıkan ve 2 defa Carl Froch’a, 1 defa da Badou Jack’e kaybeden George Groves’a 4. fırsat gelecek mi, gelirse bu sefer şansını değerlendirebilecek mi, yoksa Arthur Abraham karşısında Martin Murray’in yaşadığı gibi 4. defa hayal kırıklığı mı yaşayacak, bunu 2016 yılı içinde öğreneceğiz.

Şu kesin ki; 2016 yılı süper orta sıklet ve özellikle de Britanya süper orta sıkleti için son derece hareketli geçecek.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatih genel
fatih genel
6 yıl önce

groves bence carl forchla olan ilk maçını kazanmıştı hakem saçma sapan bir yerde araya girip maçı bitirdi. badou jackle olan maçıda bence gorves kazanmıştı ama amerikada olan maçı amerikalı badou kazandı.Kısacası grovesun iki kere ünvanı gasp edildi.Grovesun sorunu çok açık veriyor çenesi hep açıkta çok fazla power punch alıyor.Bu hekemlerin gözünde büyük bir dezavantaj

Lara
Lara
6 yıl önce

Jack o maçı net kazandı.

Başa dön tuşu