70 Kiloda Dev Maç İçin Görüşmeler Başladı


lara-andrade

Amerika’nın süper yarı orta sıkletteki en önemli boksörlerinden, WBA (normal seviye) şampiyonu Demetrius Andrade, son maçında Jack Culcay’ı Almanya’da mağlup ederek kemeri eline geçirmişti.

O günden beri WBC şampiyonu Jermell Charlo’dan, orta sıkletin eski IBF şampiyonu David Lemieux’ye kadar bir çok isme meydan okuyan Andrade, bu beklentilerine yanıt alamamıştı.

Hem oldukça yetenekli, hem de fazla popüler olmaması ve maçlarında büyük paralar dönmemesi nedeniyle kimsenin ringe çıkmaya pek de yanaşmadığı Andrade şimdi de rotayı kendisiyle benzer bir kaderi paylaşan Kübalı WBA (süper) ve IBO şampiyonu Erislandy Lara’ya çevirdi.

Andrade Culcay’ı Böyle Mağlup Etmişti

Lara ve Andrade cephesinin görüşmelere başlamak üzere iletişime geçtiği ve anlaşma sağlanırsa bu yıl sonunda ringe çıkacağı öğrenildi. Her sıklette tek şampiyon istediğini açıklayan WBA’in de 70 kilodaki 2 şampiyonu arasında böyle bir karşılaşmanın gerçekleşmesine istekli olduğu biliniyor.

Sizce Lara vs Andrade karşılaşmasında kazanan kim olur? Görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

24 Yorum - "70 Kiloda Dev Maç İçin Görüşmeler Başladı"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Tugay Özay
Üye
Tugay Özay

Andrade kaliteli bir boksör belli. Lakin son maçında çok fazla yumruk almış ve son raundlarda kondisyonu tükenmişti neredeyse ko olacaktı. Lara’nın hızına yetişeceğini pek sanmıyorum. Lara puanla kazanır gibi…

mehmet dalgaç
Üye
★★
mehmet dalgaç

Lara.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★
TÜRK OĞLU TÜRK

lara yı bu sıklette kimse yenemez buna canelo da dahil ki zaten maçı kaybetmişti 🙂

Big George
Üye
Big George

Ancak masa başında yenilir LAra.

Roman
Üye
★★
Roman

BU MAC TEKNIK SAVAS HALINDE GEÇER. LARA CANELO MACINDAKI GIBI KOŞMAZSA IYI. YAKIN GEÇEN BIR MUCADELE SONUNDA LARA UD VEYA SD ILE ALABILir. Andrade cok iyi bir boksor. Onunda her turlu sansi var bu macta.

lenolewis
Üye
★★
lenolewis

turgay doğruı yorum yapmış son raunt neredeyse ko olacaktı andrade.karşısında o haldeyken charlo canelo lenmuix jacobstan herhangi biri olsa yerden kalkamazdı son rauntta kesin. o yüzden kondisyonunu ayarlayamazsa lara çok net maçı kazanır

About Billions
Üye
★★★
About Billions
Bu maçın olmasını çok uzun zamandır istiyorum. Siklette olabilecek en güzel maçların başında gelir bence. Lara, bu sikletin en yüksek irtifası. Büyüleyici bi boksör. Andrade, yetenekli, bi hayli fiziki avantajı olan, şampiyon olmayı, yetenek olarak hakeden bi boksör. Liam smithin şampiyon olduğu bi siklette, andradeye şampiyonluk yakışır bence. Tabi bu çok zor. Hurd bence şu an şampiyonlar arasında en zayıf… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc
Canelo için zamanında günlerce canelo 70 kilo boksoru golovkin 72.6 bu yüzden anlasamiyorlar dediğimde bana 70kg orta siklet mi olur öyle bir siklet yok diyenler umarım bu haberi okumuslardir.sitede birçok insana gerçekleri anlatırken neler neler yaşadım bir Allah bilir bir ben bilirim hele bir ağır siklette boyun önemi tartismasi vardiki günlerce boksta boy onemsizdir diye ne cevaplar gelmişti.neyseki zaman kimin… Devamını oku »
TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★
TÜRK OĞLU TÜRK

canelo nun cotto dan aldığı kemer wbc middleweight murat hocam; bu sıklet süper yarı orta sıklet…

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Canelonun sikleti interim middleweightdi 70.5 kgya tekabül ediyor yanlışın var

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★
TÜRK OĞLU TÜRK

yok abi kayıtlara bakabilirsin…wbc middleweight title yazıyor…interim şampiyonu golovkindi zaten…cotto ve canelo catchweighte yapmıştı ünvan maçını

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc
https://youtu.be/I0TXn7gkt4o 155pounds yani 70.30gr tekabül ediyor.canelo 70kg aldı kemeri wbide interim middleweight diye ara siklet bu siklet.ama wbc dediki sen 70.5 sampiyonu olarak kemerini 72.6da golovkine göre savunacaksin caneloda dediki ben niye 70.5kg sampiyonlugunu 72.6 Göte savunuyorum wbc ben rüşvet aldım ondam diyemedigi için ben öyle istiyorum dedi caneloda kemeri bırakıp vücuduna 72.6kg ya çıkacak zamanı verdi oturuncada golovkine teklif… Devamını oku »
TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★
TÜRK OĞLU TÜRK

kemer cotto daydı…canelo ile maça çıkmak için kemeri boşa çıkardı…wbc ise boştaki kemer için cotto-alvarez maçına izin verdi…

Big George
Üye
Big George
Kemer middleweight world title olarak ilan edilmiş. Olay orta siklet kilo sınırı arasında geçmiş yani. Orta siklet kilo üst sınırı ve süper welter üst sınırı arasındaki kilolara federasyonlar kemer maçı atayabiliyor. 69,8 kilo ile 72,5 kilo arası orta siklet sayıldığından 70 kiloya middleweight kemerini atamış. Ama Canelo’nun kemeri 70 kiloda kazanması bir ayrıcalık, maçların 72.5 kiloda yapılması ise bir teamül.… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc
http://uploadsitesi.com/up/4b392Q.png Caneloya özel bir durum değil wbcde böyle bir ara siklet var.sadece canelonun ekibine nedense wbc öfkeli. Wildere ilk15 dışında rakip tanıyan wbc canelonun 70.5kg da dovuselim istegine golovkin 1gr inmem deyince oyleyse bana zaman verin kilo doldurayim demesinden sonra kesinlikle karşı çıkmış kemeri alıp golovkine vermiştir bilindiği gibi kemeri bırakıp kacmamaistir sadece 70.5e golovkin inmem deyince mac olmamıştır. Yine… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Wbc kemerini istememeside ondan eğer puanlamada wbc nin hakemi olursa kesinlikle canelo o hakemden puan alamazdı wbc caneloyu kesinlikle istemiyor bunu tarafsız bakan herkes görür

Big George
Üye
Big George
WBC her şeyi çorba etmiş anlaşılan bu. Burada bir federasyon hatası var, Canelo’ya 70.5 kg de maç izni verip sonra o kemeri middle weight world championship kemeri olarak tanıtıyorlar anonslarda. İnterim terimi sanırım kilo için kullanılmış bir şey, yeni bir siklet ve kemer açtıklarını söylemiyorum ama sana katılıyorum. WBC federasyonunun yaptığı büyük bir hata söz konusu. Fakat orta siklet kemeri… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Aynen öyle tamamen federasyonun isguzarligi neyse yinede anlastilar sadece canelo kemer olmadan tamamladı kılo alma surecini

GGG
Üye
★★
GGG

Andrade iyi boksör ama Lara kazanır

Harun
Üye
★★
Harun

lara kazanır. sitedeki arkadaşlarım yeterince açıklamış zaten.

ahmet kurt
Üye
★★★★
ahmet kurt

Siteye meydan okuyorum 🙂 andrade tecavüz edecek görürsünüZ

lenolewis
Üye
★★
lenolewis

Andrade culcay maçındaki kondisyonla çıkarsa ringte dans ederek döğüşen lara karşısında 6.raunttan sonra ayakta duramaz çok net. Bu siklette lara yı anca charlo yenebilir ama antrenörleri aynı imiş .maç yapmaları zor gibi görünüyor

unstoppablewilderpunch
Üye
★★
unstoppablewilderpunch

ahmetim bende aynisini düşünüyorum. Andrade larayi kirletecek bence.

Prorsum
Üye
★★★
Prorsum

Ahmet kurt’un restine cevap veriyorum 🙂 ve tabii ki lara hee türlü alır diyorum