Boks

70 Kiloda Dev Maç İçin Görüşmeler Başladı


lara-andrade

Amerika’nın süper yarı orta sıkletteki en önemli boksörlerinden, WBA (normal seviye) şampiyonu Demetrius Andrade, son maçında Jack Culcay’ı Almanya’da mağlup ederek kemeri eline geçirmişti.

O günden beri WBC şampiyonu Jermell Charlo’dan, orta sıkletin eski IBF şampiyonu David Lemieux’ye kadar bir çok isme meydan okuyan Andrade, bu beklentilerine yanıt alamamıştı.

Hem oldukça yetenekli, hem de fazla popüler olmaması ve maçlarında büyük paralar dönmemesi nedeniyle kimsenin ringe çıkmaya pek de yanaşmadığı Andrade şimdi de rotayı kendisiyle benzer bir kaderi paylaşan Kübalı WBA (süper) ve IBO şampiyonu Erislandy Lara’ya çevirdi.

Andrade Culcay’ı Böyle Mağlup Etmişti

  Lara ve Andrade cephesinin görüşmelere başlamak üzere iletişime geçtiği ve anlaşma sağlanırsa bu yıl sonunda ringe çıkacağı öğrenildi. Her sıklette tek şampiyon istediğini açıklayan WBA’in de 70 kilodaki 2 şampiyonu arasında böyle bir karşılaşmanın gerçekleşmesine istekli olduğu biliniyor.

  Sizce Lara vs Andrade karşılaşmasında kazanan kim olur? Görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.


  0 0 vote
  Article Rating

  Fight Club

  For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

  İlgili Makaleler

  Abone ol
  Bildir
  18 Yorum
  En Eskiler
  En Yeniler En Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tugay Özay
  Tugay Özay
  3 yıl önce

  Andrade kaliteli bir boksör belli. Lakin son maçında çok fazla yumruk almış ve son raundlarda kondisyonu tükenmişti neredeyse ko olacaktı. Lara’nın hızına yetişeceğini pek sanmıyorum. Lara puanla kazanır gibi…

  mehmet dalgaç
  mehmet dalgaç
  3 yıl önce

  Lara.

  TÜRK OĞLU TÜRK
  TÜRK OĞLU TÜRK
  3 yıl önce

  lara yı bu sıklette kimse yenemez buna canelo da dahil ki zaten maçı kaybetmişti 🙂

  Big George
  Big George
  3 yıl önce

  Ancak masa başında yenilir LAra.

  Roman
  Roman
  3 yıl önce

  BU MAC TEKNIK SAVAS HALINDE GEÇER. LARA CANELO MACINDAKI GIBI KOŞMAZSA IYI. YAKIN GEÇEN BIR MUCADELE SONUNDA LARA UD VEYA SD ILE ALABILir. Andrade cok iyi bir boksor. Onunda her turlu sansi var bu macta.

  lenolewis
  lenolewis
  3 yıl önce

  turgay doğruı yorum yapmış son raunt neredeyse ko olacaktı andrade.karşısında o haldeyken charlo canelo lenmuix jacobstan herhangi biri olsa yerden kalkamazdı son rauntta kesin. o yüzden kondisyonunu ayarlayamazsa lara çok net maçı kazanır

  About Billions
  About Billions
  3 yıl önce

  Bu maçın olmasını çok uzun zamandır istiyorum. Siklette olabilecek en güzel maçların başında gelir bence. Lara, bu sikletin en yüksek irtifası. Büyüleyici bi boksör. Andrade, yetenekli, bi hayli fiziki avantajı olan, şampiyon olmayı, yetenek olarak hakeden bi boksör. Liam smithin şampiyon olduğu bi siklette, andradeye şampiyonluk yakışır bence. Tabi bu çok zor. Hurd bence şu an şampiyonlar arasında en zayıf… Devamını oku »

  GGG
  GGG
  3 yıl önce

  Andrade iyi boksör ama Lara kazanır

  TÜRK OĞLU TÜRK
  TÜRK OĞLU TÜRK
  3 yıl önce

  canelo nun cotto dan aldığı kemer wbc middleweight murat hocam; bu sıklet süper yarı orta sıklet…

  TÜRK OĞLU TÜRK
  TÜRK OĞLU TÜRK
  3 yıl önce

  yok abi kayıtlara bakabilirsin…wbc middleweight title yazıyor…interim şampiyonu golovkindi zaten…cotto ve canelo catchweighte yapmıştı ünvan maçını

  TÜRK OĞLU TÜRK
  TÜRK OĞLU TÜRK
  3 yıl önce

  kemer cotto daydı…canelo ile maça çıkmak için kemeri boşa çıkardı…wbc ise boştaki kemer için cotto-alvarez maçına izin verdi…

  Big George
  Big George
  3 yıl önce

  Kemer middleweight world title olarak ilan edilmiş. Olay orta siklet kilo sınırı arasında geçmiş yani. Orta siklet kilo üst sınırı ve süper welter üst sınırı arasındaki kilolara federasyonlar kemer maçı atayabiliyor. 69,8 kilo ile 72,5 kilo arası orta siklet sayıldığından 70 kiloya middleweight kemerini atamış. Ama Canelo’nun kemeri 70 kiloda kazanması bir ayrıcalık, maçların 72.5 kiloda yapılması ise bir teamül.… Devamını oku »

  Big George
  Big George
  3 yıl önce
  Reply to  Big George

  WBC her şeyi çorba etmiş anlaşılan bu. Burada bir federasyon hatası var, Canelo’ya 70.5 kg de maç izni verip sonra o kemeri middle weight world championship kemeri olarak tanıtıyorlar anonslarda. İnterim terimi sanırım kilo için kullanılmış bir şey, yeni bir siklet ve kemer açtıklarını söylemiyorum ama sana katılıyorum. WBC federasyonunun yaptığı büyük bir hata söz konusu. Fakat orta siklet kemeri… Devamını oku »

  Harun
  Harun
  3 yıl önce

  lara kazanır. sitedeki arkadaşlarım yeterince açıklamış zaten.

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  3 yıl önce

  Siteye meydan okuyorum 🙂 andrade tecavüz edecek görürsünüZ

  lenolewis
  lenolewis
  3 yıl önce

  Andrade culcay maçındaki kondisyonla çıkarsa ringte dans ederek döğüşen lara karşısında 6.raunttan sonra ayakta duramaz çok net. Bu siklette lara yı anca charlo yenebilir ama antrenörleri aynı imiş .maç yapmaları zor gibi görünüyor

  unstoppablewilderpunch
  unstoppablewilderpunch
  3 yıl önce

  ahmetim bende aynisini düşünüyorum. Andrade larayi kirletecek bence.

  Prorsum
  Prorsum
  3 yıl önce

  Ahmet kurt’un restine cevap veriyorum 🙂 ve tabii ki lara hee türlü alır diyorum

  Başa dön tuşu