Boks

Adem Kılıçcı Bu Akşam Ülker Arena’da Ringe Çıkıyor…

Boksseverler, AIBA Profesyonel Boks organizasyonunda profesyonel seviyede maçlar izleme fırsatı bulacak.

Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda gerçekleştirilecek müsabakalarda 8 sporcu ringe çıkacak. 75 kilo müsabakalarında Türkiye’yi Fenerbahçeli sporcu Adem Kılıçcı temsil edecek.Kılıçcı, Alman rakibinin sakatlanmasının ardından davet edilen Kenyalı Nickson Abaka ile karşılaşacak.

KILIÇCI OLİMPİYATLAR İÇİN RİNGE ÇIKACAK

Organizasyonu kapsamında ringe çıkacak Adem Kılıçcı, 75 kiloda 4 ayak üzerinden yapılacak bu turnuvayı ilk sırada tamamlaması durumunda Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılacak 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’na doğrudan gitmeye hak kazanacak.

İkinci ayağı 21 Kasım, üçüncü ayağı 12 Aralık, son ayağı ise 23 Ocak 2015’te yine İstanbul’da yapılacak maçların yarınki programı şöyle:

Hüseyin Abdin (Mısır)-Michael Tavares (Fransa)

Andrei Juratoni (Romanya)-Dmytro Mytrofanov (Ukrayna)

Artem Chebotarev (Rusya)-Javier Delgado (Ekvador)

Adem Kılıçcı (Türkiye)-Nickson Abaka (Kenya)

KILIÇCI MÜSABAKALARDA İDDİALI

Profesyonel olarak ilk kez ringe çıkmanın heyecanını yaşayan ve birinci olması halinde olimpiyatlara katılma hakkı kazanacak Türk sporcu Adem Kılıçcı, iddialı olduğunu söyledi.

2004 Dünya Boks Şampiyonası’nda gümüş ve 2007’deki organizasyonda da bronz madalya kazanan Kılıçcı, tüm hazırlıkları tamamladığını ve yarın kazanmak için ringe çıkacağını kaydetti.

Müsabakalar için çok iyi çalıştığını belirten Adem Kılıçcı, “Antrenörlerim her türlü çalışmayı yaptı. Ben de üzerime düşeni gerçekleştirip, ringe çıkarak kazanmak istiyorum. Rakibimi kısmen tanıyorum. Daha önceki rakibim Alman sporcuydu. Ancak onun sakatlığının ardından Kenyalı boksör davet edildi” ifadelerini kullandı.

Maçlar saat 22.15’den itibaren NTV SPOR’dan yayınlanacaktır…

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.