Adem Kılıçcı “Ya Jübile Yapacağım Ya da !” Cihat Gemici Özel Röportaj


Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, sakal ve iç mekan

Adem Kılıççı: Ringlere Geri Dönmek İstiyorum

Uluslararası arenada kazandığı madalyalarla bizleri gururlandıran Adem Kılıççı ile Türk boks tarihine geçen kariyerini ve gelecek hedeflerini konuştuk.

Ringlere dönerse profesyonelliği tercih edecek ama bazı şartları var…

Chicago’da bronz aldıktan sonra hangi cazip teklifi reddetti?

Adem’i yendiğinde Olimpiyat Şampiyonu olduğu maçtan daha fazla sevinen dünyaca ünlü boksör kim?

Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olurken o dönem dile getirmediği sorun neydi?

Son dönemde boksla ilgi onu en çok mutlu eden şey ne oldu?

İlk olarak 2007 Chicago’ya dönelim istiyorum. Türk boksunun büyüklerde son madalyası seninle geldi. Yarı finalde şimdilerin Süper Yarı Orta Sıklet WBA normal mertebeli şampiyonu Demetrius Andrade’ye kaybederek ülkemize bronz madalya getirdin. Öncelikle bu turnuvaya gitmenin dahi ne kadar zor olduğunu belirtmek isterim. Son Dünya Şampiyonası’na sadece bir sporcumuz dövüşerek vize aldı. Eleme süreci ve Chicago’yu anlatır mısın?

Büyük bir şampiyonaydı. Amerika’ya gitmeden önceki süreçte de büyük sıkıntılar olmuştu. Milli Takım’a Ukraynalı Valentin yeni başantrenör olarak gelmişti. Beni takıma sokan o oldu. Diğer antrenörler Bülent Ulusoy ve Abdülkadir Köroğlu’nun ardından beni Valentin’e üçüncü adam olarak tanıtmışlardı. İlerleyen zamanlarda ise Valentin antrenmanlarda beni daha iyi görmüş “Bu nasıl üçüncü adam” diye sormuş. Sonrasında benim Türkiye şampiyonu olduğumu öğrenmiş.

Valentin bana turnuvaya seni götüreceğim diyerek bana yoğunlaştı. Chicago’ya beraber gittik. Çok şükür hocamın yüzünü kara çıkarmadım.

İlk büyük ve önemli turnuvandı. Turnuva nasıl geçti?

Hazırlık süreci çok önemliydi. Chicago öncesinde uluslararası maçlara çıktım ve tecrübe kazandım. Şampiyonada ilk üç maçımı kazandıktan sonra dördüncü maçta ev sahibi Demetrius Andrade ile oynadım. Kıran kırana bir maçtı, iyi bir mücadele ortaya koydum. Turnuvada Andrade karşısındaki performansımdan sonra Amerika’dan profesyonel olma teklifi geldi. O dönem ben bunu sağlıklı düşünemedim. Oranın ne kadar büyük bir mecra olduğunu çözemedim. Teklifi yapan çok önemli bir menajerdi. Amerika’da sayılı isimlerden birisiydi. Hatta federasyona da istek yazıları yollandı. 10 yıl geçti aradan. O zaman tek başıma oralara gitmeyi göze alamadım. Şu an olsa o sözleşmeyi hemen imzalardım. Artık geçti, insan hata yaptıkça olgunlaşıyor.

Andrade ile sonra beraber olimpiyatlara gittik. O olimpiyatlardan sonra profesyonele geçti şimdi dünya şampiyonu. Dövüştüğüm birçok isim bugün ya dünya şampiyonu ya da dünya sıralamasında ilk on içerisinde. Bu nedenle içimde -ben neden oralarda değilim o seviyelerde olabilirdim- burukluğu var.

2011’de Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya aldın. Yine Akdeniz Olimpiyatları’nda  Pescara ‘da gümüş 2013 Mersin’de de altın alarak göğsümüzü kabarttın. Bu turnuvalar nasıl geçmişti?

Pescara’da zorlu bir fikstür sonrasında İspanyol rakibimi nakavtla Dünya Şampiyonu Fransız rakibimi yenerek finale yükseldim. Finalde Cezayirliyle oynadım 8-7 maçı kaybettim ve gümüş madalya ile ülkeme döndüm. İzleyenler hatırlayacaktır o gün kazanan ben de olabilirdim.

Ankara’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında yine finalde kaybetmiştim. 18-16 Rus’a verdiler maçı. Tıpkı Pescara’da olduğu gibi gümüş aldım. İki kez finalde kaybetmek insanı üzüyor tabii ama ben bu kaybettiğim maçların hesabını hep kestim. Rus’u olimpiyat vizesinde, Mersin’de de Cezayirliyi yenerek rövanşları aldım.

Mersin’de dönemin önemli boksörlerinden Hüsam Abidin’i yenerek Akdeniz Oyunları şampiyonu oldum. Bu turnuvaya çok zor şartlarda geldim. Erzurum’da kamptaydık. Benim son antrenmanda belim tutuldu. Ayağa kalkamıyordum. Yemeğim bile odama geliyordu. Oyunlara giderken valizimi arkadaşlarım topladı. Uçakta sabit otururken çok rahatsızlandım. Olimpiyat köyünde sağ olsunlar doktorların iğne tedavisiyle rahatladım. Sakat sakat dövüşüp şampiyon oldum çok arzuladığım altın madalyaya da kavuşmuş oldum. Orada Türk boksörler olarak 5 finale çıktık. Türk boksu adına önemli bir başarıydı. İstiklal marşımızın okunması bayrağımızın göndere çekilmesi hepimizi gururlandırdı.

2012 Londra Olimpiyatları’nda önce Pazziyev’i sonra da Drenovak’ı mağlup ettin fakat bugünün profesyonel arenadaki en önemli isimlerinden Ryota Murata’ya 13-17 yakın da bir skorla kaybettin. Olimpiyat tecrübeni çok merak ediyorum. Özellikle İngiliz seyircinin önünde boks maçına çıkmak nasıldı?

İngiltere’de ilk maç Asya Şampiyonu’na karşı oynadım. Kapalı boksu vardı. Sonrasında Sırp bir boksör vardı onu yendim. Çeyrek Finalde biraz stresliydim. Maçın içinde taktik hatalarımız da oldu. İlk rauntta çok iyi yumruklar vurmama rağmen sadece 1 puanla öndeydim. Köşeye gelince bu beni demoralize etti. İkinci raundu berabere verdiklerini görünce moral olarak düştüm. Her şeye rağmen son raunda 1 sayı önde girdim. Murata da dövüşken bir boksördü. O üzerime geldi ben de zaman geçirmeye çalıştım; dakikaya oynadım. Maç bittiğinde ikimiz de kazandığımızı düşünüyorduk. Onun eli havaya kalktı ve inanılmaz sevindi. Murata Olimpiyat şampiyonu olduğunda benim maçı kazandığı kadar sevinmemişti. O maç benim için çok büyük hüsran olmuştu. Gecemi gündüzüme katarak çalışmıştım. Yine de Olimpiyat beşincisi olarak ülkemi en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Olimpiyatta madalya nasip olmadı diyebilirim.

2008 Pekin’de de olimpik vizeyi aldın ve ilk maçında boksu yakından takip edenlerin çok iyi tanıdığı günümüzün orta sıkletinde Golovkin’in sahip olmadığı tek kemerin sahibi BJ Saunders’la karşılaştın. Pekin tecrübelerin nelerdi? BJS hakkında neler söylemek istersin? Olası bir David Lemieux maçında kimi favori görüyorsun?

Olimpiyat öncesi Saunders benim rahat yendiğim çocuğa yenildi. Boks böyle bir şey her maçı ayrı olarak değerlendirmek gerekiyor. Pekin’de ilk rauntta 4-1 geride olunca sonrasında risk aldım ve maçı puan olarak kaybettim. Billy daha soğukkanlıydı. Köşesiyle beraber hatalarımı iyi yakaladılar. Oyununu bana çok iyi tutturmuştu. Boksta mental olarak da gününde olmak çok önemli. Billy Joe günündeydi ve kazandı.

Billy kurnaz bir boksör Lemieux’ü yeneceğini düşünüyorum. İngiltere’de boksa yatırım yapılıyor. Bir söz vardır “Çalışmak yeteneği yener, eğer yetenek çalışmıyorsa.” Biz yetenekliyiz ama bir yere kadar gelebiliyoruz. Yaptığımız iş hem ülkemizde yeterince değer görmüyor hem de dünyada bir lobimiz yok. Yakın geçen maçlarda kararlar genelde karşı tarafın lehine çıkıyor. Bu da lobimizin olmadığını gösteriyor.

2012 Olimpiyatlarında turnuvanın ardından steroid turinabol maddesinin pozitif çıktığı söylendi. Bu konu hakkında konuşmak ister misin?

O konu hakkında mahkeme süreci zaten devam ediyor. Benim tarafıma bir ceza bildirilmedi. Sadece 2016 Rio’nun vize hakkı elimden alındı. Bu da beni çok üzdü. Kanunen bütün maddi manevi çabamı sarf ettim hala da ediyorum. Konu ile ilgili henüz bana bildirilen bir şey yok. Ben bu olayda kurban edildim. Bu konularda çok eksiklerimiz var. Konuşulacak çok şey var ama söylenecek bir şey yok.

Kariyerinde günümüz WBO orta sıklet şampiyonu BJS , WBA şampiyonu Andrade, WBA orta sıklet şampiyonu olması gereken Murata, yine pro arenda isim yapmış Sergey Devryechenko gibi isimlerle dövüştün. Seni en çok etkileyen rakibin kimdi? Bu isimler hakkında neler söylemek istersin?

Benim en çok oyun tutturamadığım adam Devryechenko’ydu. Adamı dövüyordum ama maçın sonunda galip geliyordu. Dünya Şampiyonasında 13-8 falan yenildim.  Ters geliyordu bana.  Murata da stil olarak çamur bir boksördü mesela ama sıkıştırıp vuruyordu. Andrade ile güzel dövüşüyorduk maçlarımız izleyenlere keyif veriyordu. Billy de çok bozuyordu; tam İngiliz stili; yan duran, gövdesini geride tutan cins bir gardı vardı.

Çok daha iyi boksörleri yendiğim oldu Kübalı Olimpiyat Şampiyonu Emilio Carrara’yı Bulgaristan’da yendim 2 kez Dünya Şampiyonu 1 kez Olimpiyat Üçüncüsü Özbek  Abbasov’u yendim. Türkiye’de bu başarıların değeri bilinmiyor maalesef.

bilgehan_adem_cihat_gemici_

Çok önemli turnuvalarda çok büyük isimlerle karşılaştın. Son dönemde maalesef çok az boksör çıkıyor. Nelerin değişmesi gerekiyor. Hem amatörde hem profesyonelde başarımız çok sınırlı nerede yanış yapıyoruz. Kendi karşılaştığın zorluklardan yola çıkarak biraz çözümlerden bahseder misin?

Sadece boks için değil tüm sporlarda branş öncesinde jimnastik ve yüzme gibi sporlarla başlayarak kasların eğitilmesi gerekiyor. Bizler geçtiğimiz branşa adaptasyon sağlamada zorlanıyoruz. Çocuk yaşta bu evreleri atlatamadığımız için sığ kalıyoruz.

Antrenörlerimizin boks anlamında eğitimsiz oluşu ve bir sistemimizin olmayışı da bir başka etkendir. Bu yıl Rusya, öbür yıl Küba sonra ABD her sene farklı stilde antrenörler getiriyoruz. Dünyanın en iyi programını getirmek çözüm değil o programı kendimize uygulamamız adapte etmemiz gerekiyor. Kendi stilimizi oluşturmalıyız. Burada bir kendimize uygun bir antrenman metodu oluşturmak zorundayız.

Onlar çalışıyor tamam biz de çalışıyoruz ama ne çalışıyoruz? Ne çalıştığımızı bilmeden çalışıyoruz. Belli bir sistem yok. Bizim çok yönlü sporcularla çalışmamız gerekiyor. Azerbaycan’ı örnek alalım mesela son dönemde boksta atılım içindeler. Hem lobi anlamında hem de çalışma olarak gelişiyorlar. 3 takım oluşturuyorlar 3 takımı da Amerika, Rusya, Küba gibi farklı ülkelerde kampa gönderiyorlar. Bizim maalesef böyle fırsatımız olmuyor.

Federasyonumuz çaba sarf ediyor onlar da başarılı olmanın derdinde ama bir yerde bir şeyler eksik ki boksta bu başarısızlık var. Bunu inkâr edemeyiz.

Bildiğim kadarıyla öğretmenliğe devam ediyorsun. Garbis Zakaryan’ın Cemal Kamacı üzerinde çok emeği olduğunu biliyoruz. Sen de bu şekilde bir genç sporcuyu çalıştırmak onun kariyerinde bir kilometre taşı olmak ister misin? Çocuklara geleceğin sporcusu gözüyle bakıyor musun?

Okulda böyle bir fırsatım olmuyor. Antrenörlük ile ilgili tam bir giriş yapmadım çünkü aktif sporculuk kariyerim henüz bitmiş değil. Eğer rotamı antrenörlük olarak belirlersem kendi hayallerimi gerçekleştireceğim ve yarım bıraktığım yolumu tamamlayacağım biriyle çalışmak isterim. Bu konuda hem antrenman bilgime hem boks tecrübeme güveniyorum.

Sen nasıl başladın boksa futbolda da fena olmadığını biliyorum neden bir başka spor değil de boksta ilerlemeyi seçtin?

Branşlarda iyiydim. İsmet hoca sağ olsun kavrama konusunda iyi olduğumu söylerdi.  Ben de onu mahcup etmemek için çok çalışıyordum. Okulda hep derler ya eve gidine tekrar edin diye ben hocamı dinleyen öğrenci olarak antrenman sonrasında öğrendiklerimin tekrarını da yapardım. İsmet Sarı Hocamla Ağrı’da merdiven altı bir salonda boksa başladık. Basket potalarına iki kum torbası bağlanmıştı orada çalışıyorduk. İmkânsızlıklar içinde eksi 30-40 derecede antrenman yapıp evimize yürüyerek giderdik.

Ağrı’da branş oldukça az ya atletizm ya da boks yapacaktım. Bir dönem atletizm ve karate de yaptım. Boksta kendimi buldum. Boksun içinde heyecanı, gerilimi, korkuyu gördüm. Kafamdaki savaşma ve mücadele arzumu ringde yansıtabiliyordum. Hayatın kendisinde olmayan adaleti ringe bulmuştum Bu hoşuma gidiyordu.

APB Dünya Şampiyonluğu sonrasında aslında tam profesyonel için hazır hale gelmiştin sonrasında Survivor maceran oldu o dönemi anlatır mısın?

APB’de dört maçın tamamını kazanarak kemeri aldım. İlk olarak Kenyalı rakibimi yenmiştim. İkinci maçımda Avrupa Şampiyonu Chebotarev’i yendim. Knock Down olmama rağmen o maçı almıştım. Husam Abidin’i yendikten sonra Chebotarev tekrar finalde karşıma çıktı. Bu sefer ona kendimi hazırlamıştım daha rahat bir maç çıkardım.

O dönemde annem de İstanbul’a gelmişti. Yemek listelerini anneme veriyordum yemeklerimi annem yapıyordu. Kamp bütçesi yoktu bu nedenle turnuvaya kendi şartlarımda, kendi kulübüm Fenerbahçe’de hazırlandım. Partner sıkıntısı çektim. Milli Takım’dan arkadaşlarım geldi. Bazen Kick Boksçu arkadaşlarımla çalıştım. Rusya’da ahşap evde Ivan Drago maçına hazırlanan Rocky Balboa gibiydim. Teknolojiden uzak aile içinde bir çalışma ortamım olmuştu. Evimde hazırlandığım bir APB şampiyonasında çok şükür kemerin sahibi oldum.

Tam da Olimpiyatlar sonrası profesyonelliğe geçiş aşamasıydı. Rio’ya o kadar çok hazırlandım ki madalyadan emindim. Ama Allah beni en çok istediğim şey olan olimpiyatla imtihan etti. Ben Rio’ya değil Survivor’a gittim. Orada da madalya değil ama Türk halkının kalbimi kazandım. Türk halkı beni çok sahiplendi. Hepsine minnettarım.

Son olarak birlikte Golovkin-Canelo maçındaydık. Sen de maçın yorumcusuydun ve harika geçen maçın ardından “tekrar ringe dönmek istiyorum” şeklinde bir söylemin olmuştu. Adem Kılıççı’yı tekrar ringlerde görme ihtimalimiz var mı?

Henüz kariyerimin geleceğini netleştirmedim. Kariyerimi bitirme kararı alırsam güzel bir gala ile jübile maçı yapacağım. Eğer iyi bir menajerle anlaşır ve maddi manevi gerçek bir destek görürsem profesyonelliği deneyebilirim. Hata yapacak zamanım yok bu nedenle hızlı bir geçiş yapmam gerekiyor. Ya iyi bir menajerle çalışırım ya da kariyerimi noktalarım. Vasat organizasyonlarda dövüşmek yerine jübile yapmayı tercih ederim.

Survivor’a boks üzerinden bakarsak senin açından neler değişti?

Ben yıllardır ülkeme hizmet ediyorum. Şimdi bir yere gidince Survivor Adem geldi diyorlar. Daha ne yapmam gerekiyordu bilemiyorum. Ama bu şekilde bile insanların beni tanıması güzel. Survivor Adem olarak tanısalar da boksör olduğumu biliyorlar. Benim en çok sevindiğim şey beni izleyip çocuklarını boksa gönderen insanlar oldu. Ailelerden özel mesajlar alıyorum. Boks ne kadar asil bir spormuş diyorlar. Boks sadece şiddet içeren, asosyal ve IQ seviyesi düşük insanların yaptığı spor olarak görülüyordu. Bu önyargının değişmesi beni mutlu ediyor. Sporuma gelen övgü benim için en büyük mutluluktur. Benim sayemde boksa başlayan bir çocuğun ileride ülkemize madalya getirmesi benim için en büyük gurur olur.

Tarihte ve günümüzde En beğendiğin boksörler kimler

Günümüzde Golovkin, Canelo, Lomachenko, Usyk, Chris Eubank Jr gibi isimleri beğeniyorum. Tarihte Muhammed Ali zaten tartışılmaz hem stili hem dünya görüşüyle bana örnektir. Floyd’un zekâsını çok seviyorum. Sugar Ray ve Julio Cesar Chavez de büyük efsanelerdir onlara da bayılıyorum.

Favori yumruğun hangisi

Sağ aparkatım favori yumruğum.

Bize okuyucuların duyduklarında şaşıracağı kendin hakkında bir şey söyler misin?

Şeffaf bir insan olduğum için pek gizli saklım yoktur J

TV8’de Bilgehan Demir ve Dilara Gönder’in de içinde bulunduğu organizasyonda Boksun Yıldızları adlı yeni bir projeniz başlıyor. Amerika’da da bu programın örnekleri var. Sen projeye nasıl dahil oldun? Projede seyirciyi neler bekliyor?

Boks kalitesi anlamında boks izleyicisine hitap etmeyebilir ama Türk halkının genel anlamda programı seveceğini düşünüyorum. Öncelikle bu bir şov olacak. Gerçek bir boks maçı izlemeyeceğiz bunu bir anlamak lazım. Burada hayatı boyunca oyunculuk yapmış, şarkı söylemiş insanların 1-1,5 ay antrenmanla eldiven takmasını izleyeceğiz. Bu program umarım tutar ve her yıl yapılır bu şekilde boks da gündem de kalır ve insanların boksa sempatisi artar. Boksun gündemde kalması ve büyük bir kanalda 3-4 saat boks programı yapılması boksa hizmettir. Boks televizyona yansıdıkça da destek artacaktır.

Benim burada rolüm yorumculuk olacak. Teknik bilgim ve kariyerimle beni bu şekilde görmek istediler ben de bu teklifi kabul ettim. Kendi sporuma hizmet etmek benim için büyük bir onur ve şereftir. Bunu reddetmek sporuma ihanet olurdu. Bu işe boks sporuna hizmet olarak bakıyorum.

Bilgehan Abi gibi usta bir spikerle iyi bir ikili olabileceğimizi düşünüyorum onun televizyonculuk tecrübesiyle benim teknik bilgim ile iyi bir ikili olacağız. Ekibin için de Dilara Gönder de var. O da televizyonda çok yönlülüğü ile kendini kanıtlamış önemli bir figür.

Sıkletler nasıl olacak peki?

Kızlarda 65 Kg erkeklerde ise 85 Kg aralığı olacak herkes o kilogram aralığında boks yapılacak.

Röportaj : Cihat GEMİCİ

Adem Kılıçcı / Boks :

Adem Kılıçcı / Survivor :


Benzer Haberler

96
Yorumlar

56 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
AgnusDeiClaymakerDeontay_Wilderdoctor1984Remzi BAYSOYU Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Eddie Hearn
Üye
Eddie Hearn

O programa katıldıktan sonra hiç dönmese daha iyi olur. Eğer gerçekten boks yapmayı önemseseydi, kariyerini tercih edip 3 ay adada kalmazdı.

Canki
Üye
★★★★
Canki

Ulan ne kariyerin varda jübile yapcaksın . Boks yapacak adam survivor programlarında dedikodu yapmaz boksa devam eder fedakarlık yapardı . Gerçi arjantinli cocuk geldi güle oynaya dövdü olimpiyat vizesi aldı gitti buda baktı yapacak bir şey yok acunda istiyor bunu parada tatlı tabi her hafta hesaba 5 bin tl bilgehan sanırım survivor hayranı ne ademmiş arkadaş

conan
Ziyaretçi
conan

hay ağzına sağlık. money talks. sporu düşünen yok hocam. para tatlıdır.

Big George
Üye
★★★★
Big George

Boksun yıldızlarının tiyatro olduğu bu şekilde tescillenmiş oldu. ORtada dövüş falan yok. Tartıya falan çıkıp şov yapacakalr dört rauınt dövüşür gibi yapıp inecekler. 😀 Adem’in ülke boksu hakkında söyledikleri bence doğru. Dövüş sporundaki refleksler bizim doğuştan sahip olduğumuz şeyler değil, yüzme ve cimnastik gibi sporlarla kasların kolektif hareketlere alıştırılması bence de çok önemli. O cevap bence baştan sonra doğru. Ama… Devamını oku »

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Adem kılıççı şu an ülkede en iyi amatör kariyere sahip kişilerden biri, boş konuşmayın, bunları adam yerine koyuyolar lafı da ne demek, sen kimsin mesela tanıt bakim kendini junkie misin nesin

Canki
Üye
★★★★
Canki

Aha burdada varmış bi enayi daha söylesene kaç oy yolladın sabriyeyle ademe :D:D:D

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Valla adem zaten survivora katildiginda jubilesini yapmisti.bundan sonra acun macun parayi kovalasin tv islerinde.adama takilan ihya oluyo.salla boksu baba bu saatten sonra yas olmus 30kusur.

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Adem kılıççı bu ülkenin kıt antrönörlerinin,kıt bilgilerinin en iyi örneği anladınmı, rahmetli sinan şamil wladimir kliçkoya sayıyla kaybetmiş bir isim amatörde tmm büyük usta ama adem de olimpiyat şampiyonu olabilicek biriydi hatta az daha oluyodu 2012 de 2016 da gidemedi gitseydi belki altını alan tek sporcumuzdu, çok aşırı iğneleyip konuşuyosun.

Canki
Üye
★★★★
Canki

Ademe gelene kadar bu ülkede selcuk aydınlar avni yıldırımlar ali erenler var. 2012 2016 gidemedi diyosun neden gidemedi cünki dayak yedi daha gidemeyen adama gitse bide altın kesin gözüyle bakıyosun 😀 O zaman survivor a gitmeyip calısıp bi sonraki olimpiyatlara gidecekti ama acunda para var ee boksda kazanamayacagı parayı ve söhreti survivor ile kazandı

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

oo bilgehan bey göbek yapmışız.

conan
Ziyaretçi
conan

2018 survivor’a katılır. göbeği eritir.

Eddie Hearn
Üye
Eddie Hearn

Adem’i görünce “golovkin hem türk bize yakın hem müslüman ya abi ondan o gönlümden geçiyor” cümlesi geliyor aklıma.
Hay allahım

VolkanK
Üye
★★★
VolkanK

Adem kılççı daha konuşmayı bilmiyor boks senin neyine boks için yeterli değilsin

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Enayi ha …

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

@Junki2012 de 5. Oldu analamıyomusun dostum.
-2016 da eski doping olayından götürmediler ne dayağı, hem dayak yese ne olucak bizim milli sporcumuz.

Canki
Üye
★★★★
Canki

Ya kardeşim milli sporcumuz eyvallah tamamda o zaman yaptıgı spor ile gündem olsun . Esenlerde olimpiyat vizesi almak için maça çıktı arjantinli bi boksörle izlemeye gittik bu kadar ruhsuz bir dövüş olamaz kendi seyircin önündesin bilet bedavaydı salon dolu rakibe adam gibi bi kombinasyon yapamadan macı bitirdi adam olimpiyata gitti adem survivora . Başarılarının üstüne koymalıydı fırsatı ve imkanıda vardı… Devamını oku »

fatih genel
Üye
fatih genel

bilgehan demir maç anlatıyor,ademde yorumcu. bilgehan demir : Adem 6.rounda geldik boksörler yoruldu ne diyorsun bu duruma? Adem : normal abi 6 round dövüşmek çok zor bilgeha demir : ama daha 6 round var adem : 12 round çok bebce 3 round bile yorucu bu yazdığım konuşmayı duyunca ademden profosyonel boksör falan olmayacağını anlamıştım.Akdeniz şampiyonasıymış,avrupa şampiyonasıymış bunlar boş turnuvalar.dünya şampiyonası… Devamını oku »

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Türkiye de boks zor zanaat… Acun medyanın şansına kalmış bir spora bu nedenle destek çıkmamız lazım …Luna parklarda ki boxer makineleri ne yumruk atanın dan tutun, mike tyson’un adını yanlış telaffuz edenine kadar hepsini desteklemek lazım…Dünyadaki şerefli siyasetçi sayısı kadar kalmış boksörlerimize değer verelim bence…Onlar kötü yumruk atsa da biz yine de iyi yorum yapalım…

jackal
Üye
★★★★
jackal

gitsin survivor yorumculugu felan yapsın

hitmonchan
Üye
★★★
hitmonchan

Zeki adamdı aslında, şov yapmayı bilir, iyi bir hocayla orta üste oynayacak temeli de var. Ucunda para olursa motivasyon sahibi de olur. Şansını denemeli bence.

MannyPacquiao
Üye
MannyPacquiao

32’den sonra profesyonel arenaya adım atacağını sanmıyorum. TV dünyasında Acun abisinden iş bekleyecektir.

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Dilara gonder cok zayiflamis bu kadar kilo verme isleri saglikli degil irem dericide ayni sekilde hastalandi varsa bi yakini okuyan uyarsin gerci cok soyluyolardir ama o kisiler bunu iyi bisey saniyor maalesef. Istanbulda yasam kocu,ozel diyetisyen,sporcu kocu adi altinda milyon dolar kazanip,bir kurus vergi vermeden insanlari iskelete ceviren bir sarlatan grubu var.normalde yurtdisinda bu isi boyle yapsalar direk iceri atarlar… Devamını oku »

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Antijoshua kesinlikle katılıyorum söylediklerine… Kendilerine “koç” denilince karşısındakileri “koyun” sanan bu yeni kapitalist sürüsü doldu taştı piyasaya…Kıymetli Zen budizmi öğlerini alıp sonra biraz freud’un psikanalizini koyup ardından da Kuantum fiziğinin kavramlarını toplayıp kendilerince bir çorba yapıp, aslında kendi aç karınlarını doyurmak için başka insanları beslediklerini doyurduklarını söylüyorlar…Bunlarla oturup Planc’ın kuantumunu, Einstein’in izafiyetini, freud un psikanalizini ya da Zen budizminin derin… Devamını oku »

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Sarlatan bunlarin buyuk cogunlugu.modern sarlatan.diger bir kismida western filmlerinde gordugumuz at arabasiyla kasaba kasaba gezip doktorluk yapan ,siselerde sozde iksir satan cakma doktorlar.tek fark onlar at arabasina binerken bunlar 4×4 kullanip iksir degil icinde manavdan uc bes liraya aldiklari sebzelerden olusan karisimlari guzel ambalajlara koyup aylik binlerce dolara sonradan gorme zenginlere satiyorlar.
“Hap yap para kap” diyoruz buna kisaca.

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Günümüzde nüfusun yarısı fitness eğitmeni, kalan yarısı da ya yaşam koçu, kişisel gelişim uzmanı ya da beslenme uzmanı. Ulan birkaç gün eğitim alıp uzman mı olunur. Kim uzman yaptı lan sizi armut beyinliler.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Evet Garyosullivan haklısın herkesin uzmanlıkla ilgili bir işi var…GSM şirketlerinde kontör yükleyenler “iletişim uzmanıyım” diyor kendilerini tanıtırken…Facebook’a bakıyorsun… herkes 5 üniversite bitirmiş, 3 dil biliyor, engüzel kıyafetleri giyip, en güzel yerlerde geziyor, En fiyakalı işlerde çalışıyor, aylık gelirleri 10binin altına düşmüyor…Herkesin işine saygı duyarım, emekçiler değerli benim yanımda fakat ne iş yapıyorsak, sonuçta işimiz o dur, iyi ya da kötü…… Devamını oku »

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Herkesin işine saygı duyarım, emekçiler değerli benim yanımda fakat ne iş yapıyorsak, sonuçta işimiz o dur iyi ya da kötü beğenelim veyahut begenmeyelim…

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Garyosullivian Eksik olmuş yorumum pardon…yarın klavye ile telafi ederim…)

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Türkiye de Boksun popüler olmamasının bir nedeni de altında yatan şiddet algısıyla ilgili… Geçenlerde bi habere denk geldim.. Bir profesör(noroloji uzmanı), “boks kesinlikle yasaklanmalı şiddet ve beyin hücreleri için tehlike arz ediyor” demiş…Bu zat’a göre konusu şiddete dayanan sporların hepsi yasaklanmalı…Sağlık Uzmanı boks cahili hocamız alanı olmayan bi konu hakkında körlemesine yorum yapmış…Bir kere bokstaki şiddet kontrollü, disiplinli, planlı ve… Devamını oku »

Sugar Ray Robinson
Üye
★★
Sugar Ray Robinson

Dostum sen sosyoloji piskoloji filan mı okuyorsun? Ne güzel açıklamışsın.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Teşekür Ediyorum…aöf işletme mezunuyum hiçbir akademik çalışmam yok…kamuda idareci olarak görev yapıyorum…on yıl kadar psikoloji, felsefe, sosyal psikoloji, antropoloji,teorik bilim, bilim tarihi, sanat,kültür,sosyoloji, siyaset bilimi, iletişim, üzerine bine yakın kitap okudum…

conan
Ziyaretçi
conan

çok okumanın faydaları. ben ise bol bol conan the barbarian okumuştum.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Conan da iyidir…hem Olsun fena mi ne kadar güzel…hep felsefe felsefe sıkıyor bi yerde…

conan
Ziyaretçi
conan

tipitip bu sitenin güzel insanlarından biridir. iletileri çok değerli.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Teşekkür ettim conan,’değer’ den anlamak ta bir yerde değerli olmayı gerektirir, diyorum…

Fatihhh
Üye
Fatihhh

ogedaydan öğreneceği çok şeyi var !!!

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Sen 15 yaşındaysan ben de ne olayım. Her mesajında 15 yaşındayım, onu döverim buna yerleştiririm. Bende bir vücut var kayanın can bulmuş hali vs vs vs

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Ninja warriors diye bir program vardı. Abi 16-17 yaşında çocuklar için bile ” istanbuldan katılıyooorrr, fitness eğitmeni ” diyordu. Katılan yarışmacıların asgari % 75 i fitness eğitmeniydi. Bu programı seyreden milli mesleğimiz zanneder a.q.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

valla her ne kadar survivor a katıldığı için sitemiz tarafından hor görülse de ben adem i severim 🙂 2012 den beri takip ediyorum. türkiye seviyesine göre iyi bir boksör. prof a geçerse ilerleyebileceğini düşünmüyorum. ama türk boksuna emek vermiş bir insan. türkiye de boksu yaygınlaştırması da güzel bir şey. bence saygıyı fazlasıyla hak ediyor.

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Tamam kardeşim, senin iş olmaz. 40 yaşındaki adamlara senin gibi genç bir arkadaştan dayak yedirtirler mi hiç 🙂

fix1
Üye
★★
fix1

bir insan haberi okumadan yorumlarımızı okusa. programdakiler bu showdan sonra pro boksör olacaklarını iddia ediyorlar sanacak. ne kadar ciddiye aldınız bu programı. ben izleyeceğim. merakta ediyorum. programın entellektüel bir seviye iddiası yok ki. eğlencelik, izle gitsin. bence boksada bi katkısı olmayacak. izleyeceğiz veya izlemeyeceğiz o kadar. görende, marsa uzay aracı gönderecekler de, bizde burada bunu tartışıyoruz sanacak.

fix1
Üye
★★
fix1

rebel, “megaloman kral” kitabın ne zaman çıkacak. merak içindeyiz 🙂

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

ademin çene zayıf aynı avni yıldırım gibi.ama adem uyanık çocuk baktı bu çeneyle olmaz bıraktı survivora gitti avnide bırakmazsa boks tarihe gelişmeye açık adamların dövüp uzerinden geçtigi boksörlerden olur.

fix1
Üye
★★
fix1

harbi 15 yaşındasın anladım. başarılar.

Antiwilder
Üye
★★★★
Antiwilder

Haaaahaha bomba yorum amk bir anda koptum masada 🙂

conan
Ziyaretçi
conan

****bomba haber ***

pulev sakatlanmış. joshua maçı olmayabilir.

conan
Ziyaretçi
conan

göğüs kaslarında kısmi yırtık varmış. maç büyük ihtimal iptal. ohh edi hörne iyi oldu. her zaman wilder’a mı denk gelecek bu aksilikler. biraz da joshuanın başına gelsin.

conan
Ziyaretçi
conan

koltuk altının bitip tam göğüse doğru gelen kısımda bulunan kaslar yırtılmış. bu hasar kısa sürede düzelmez. joshua ortizle maç yapsın hadi bakalım 😀

fix1
Üye
★★
fix1

maç iptal olsa da, aj iyi bir rakiple maç yapar. listemi açıyorum. evet rakip belli oldu. ortiz… povetkin…

Hotter
Üye
★★★★★

Ee ne olacak peki şimdi iyileşmesini mi beklicekler

conan
Ziyaretçi
conan

sanmıyorum. başka rakip bulacaklar. o kas en az 3 aydan önce iyileşmez. sonra antremanıydı vs idi derken maça hazırım demesi için 6 ay geçer.

conan
Ziyaretçi
conan

comment image

pulev bu kası yırtmayı nasıl becerdi acaba?

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

😀 yürü beee! fightclub ın asi çocuğu adamsın.

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Kaçış planı.

conan
Ziyaretçi
conan

mustafa kardeşim, böyle sakatım diye maç gününü uzatma işini kliçko da çok yapmıştı.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

tahminimce joshua dimitrenko tarzı bir boksörle dövüşür. maç ertelenmezse tabi.

conan
Ziyaretçi
conan

ahmet 2 hafta kaldı. 2 haftada kim hazırlanabilir? hem de rakip joshua ise.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

zaten bu durumu eleştirmek için söylemedim. dimitrenko en ideal rakip olur bence.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Yine moralimiz gitti, aksilige bak…ortiz rakip olmaz mi Ahmet hocam? nasıl olacak ?nöbetçi ağır siklette kimler var?

Big George
Üye
★★★★
Big George

Kitap okuyacaksan Sun Tzu falan oku, bırak boş işleri. Sana abi tavsiyesi. Schopenhauer, Foucault, Habermas oku. İnsanları anlamaya çalış, para kazanmaktan daha değerlidir ve para kazanırken de sana yardımcı olur iyi yönleriyle.

AgnusDei+
Üye
★★★★
AgnusDei+

İlk önce onun yaşı için uygun sofie’nin dünyası adı altında hikaye tadında bir felsefe tarihi kitabı var onu okusun kavrasin bazı şeyleri sonra Sokrates Platon Aristoteles gibi adamları iyi öğrensin günümüze yakın filozoflari daha düzgün anlar. Hume Kant schopenhaurer gibi isimleri Freud gibi isimleri sonra okur.

AgnusDei+
Üye
★★★★
AgnusDei+

Epistemoloji nedir ne degildir. Analitik felsefe fenomenoloji nedir ne değildir ontoloji nedir ne değildir. Etik nedir ne değildir bunları da iyi kavramali. Günümüze yakın filozoflari anlamak için yine empirizm , pozitivizm ve pragmatizm üzerine de temeller atmalı

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Felsefenin ön şartı düşünebilmektir, bu yüzden düşünebilen her insana açık bir etkinliktir felsefe…belki bir hegel, bir kant, nietzche olmazsınız ama düşünüp sorular sordunuz mu sizde bir felsefeci sayılırsınız… Bu etkinlik sahtelik kavramıyla ne eleştirilir ne de anlaşılır… belki yeterli felsefeci ya da yetersiz bir felsefeci vardır ortada ama bu işte sahtecilik asla olmaz…Felsefede, birini sahtelikle itham ettiniz mi, yeterli olmayan… Devamını oku »

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Sopen çok tehlikeli…İrade ve merhamet üzerine söyledikleri ruhumda delik açtı…Michael Jackson ve Einstein i saymazsak kimseye böyle hayran olmadım Kimseyi bukadar sevmedin…sopen benim herşeyim felsefenin babası bana göre…

Big George
Üye
★★★★
Big George

Burada Schopenhauer seven dostlar olduğunu görmek güzel. Keşke herkesin düşünmek üzerine ekstra çaba sarf ettiği bir dünya olsa. Düşünmek zorunda olduğumuz için düşünmek bence beynin potansiyelini boşa harcamaktır.

Bu nedenle sizleri kutluyorum dostlar.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Okumak, düşünmek gerçekten çok güzel şeyler, zenginlik katıyor yaşama? ama salt okuyarak ya da düşünerek gelişmez bireysel yaşam…Okumanın yanında iç ve dış gözlem gerekir, iç ve dış gözlemin altında ise hayata ve kişisel yaşama dair güçlü ve hevesli bir merak duygusu lazım… Muhtemel bir Wilder-joshua maçını görmek istemekle ilgili merak değil bu? tamamen onotolojik bir merak…Bu merak duygusuna sahip olmadan… Devamını oku »

Claymaker
Üye
★★★★
Claymaker

keşke forum olsaydı özel mesaj gönderebilseydim bende schopenhaueru çok severim lisansta az okumadık diyalektiklerini

Big George
Üye
★★★★
Big George

Ortiz rakip olamaz, hem tehlikeli, hem IBF listesinde yok, WBA’den de banlandı.

Benim adaylarım Takam, Christian Hammer, Marius Wach, Jarrell Miller, Dillian Whyte rövanşı.

Ama Ustinov veya Oquendo ile de yaparsa şaşırmam.

Şahsen Jarrell Miller veya Takam isterim.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

Takam ve miller 2 haftalık çalışmayla bu maça çıkmaz. Wach miller ile dövüşecek, whyte heleniusla. Üstelik aylar öncesinden reklamlanarak ses getiren bir whyte maçı eddie hearne ün cebinde dururken bu maç olmaz diye düşünüyorum. Whyte ihtimali diğerlerine göre daha yüksek olsa o da zor. Ustinov ve oquendo ilk 15 ten değil. Hammer povetkinle görüşüyordu. Tahminimce joshua nın rakibi dimitrenko, hammer… Devamını oku »

Big George
Üye
★★★★
Big George

ustinov ve oquendo WBA mandatörleri üstelik oquendo’nun kemer için kazandığı bir dava var. Hem WBA’yı aradan çıkartır, hem IBF’e rakibim sakatlandı iyileşmesini bekleyin diyebilir.

Bence güzel bir seçenek. Keşke takam maçı olsa.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

bende akşam akşam kafayı mı yedim bilmiyorum sadece ibf sıralamasına baktım 🙂 joshua nın wlad dan aldığı kemerleri unutmuşum o derece 🙂 takam 2 hafta sonra bu maça çıkmaz. kemer maçına çıkacaksam hazır bir şekilde çıkmalıyım diye düşünür.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Miller çok hevesliydi…bende görmek isterim ikisini aynı ringde ama yine de böyle olmadı…ortiz olayını daha hazmedemeden şimdide pulev maçı iptal…keyif bırakmadılar

conan
Ziyaretçi
conan

bu yaralanmanın 1 ayda iyileşeceği söylenmiş. yani maç mafiş.

Big George
Üye
★★★★
Big George

Bir aysa ertelerler… Ama Pulev istemeyebilir bir ayda iyileşse ne olur hamlar sonra.

conan
Ziyaretçi
conan

e heralde itiraz eder. 1 ayda iyileşecek. bir de maça hazırlık süresini üstüne koyarsan en az 3 ay.

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

deontayın yapamıyo boşta, joshuada yapamıyo boşta kapışın işte.

Sait
Üye
Sait

Vılder caşua süpriz olabilir dünya boks tarihine geçer

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

bırak bu maçın olmasını bir insan bunu rüyasında görebilirse rüya rekorlar kitabına girer. öyle bir dünya yok, olamaz.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

10 kez yazdım yine yazayım 🙂 iyi reklamlanmış whyte rövanşı büyük ses getirir. ilk maç benim o yıl en çok keyif aldığım boks maçlarından biriydi. hatta joshua bana göre türkiye de, belki de dünya da whyte maçıyla birlikte bu kadar popüler oldu. tabi ki daha önceden de popüler bir boksördü ama bu maçla birlikte şöhreti fazlasıyla arttı. iki boksörde ilk… Devamını oku »

Remzi BAYSOYU
Üye
★★
Remzi BAYSOYU

kamyona göğüsmü attın neyaptın pulev eşşekmi tepti inekmi ezdi. ortizden sonra güzel oldu zaten biz neden mutlu olalım ki. whyte konusunda ahmet haklı beyler adamlar çok satacak o karşılaşmada öyle 2 haftada yapılacak iş değil. hammer tarzı bir boksör olabilir aklıma isim gelmiyor fazla emanet günlük dayağını yiyip para alacak biri lazım

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

https://youtu.be/VylwoZe6Ckk?t=1m14s
yalnız şu garibana çok acıdım. adam kendi çapında eskiv yaparak foreman ın yumruklarından korunmaya çalışmış 🙂 sonuç çok vahim.

Big George
Üye
★★★★
Big George

Foreman bu gece beş maç yapmıştı. Artık son maçlara doğru hem transa geçmiş, kafayı sıyırmıştı, hem de muhammet ali’nin tahrikleriyle kafayı iyice bozmuş saçma sapan şeyler yapmaya başlamıştı. 😀

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

O geceyi bilmem mi 🙂 garip danslar falan etmeye başlamıştı 🙂

doctor1984
Üye
★★★
doctor1984

Pulev kemeri almak istiyorum ama bu maç için hazırlanma sürem yetersiz demişti. 36 yaşına geldi Pulev. Tam hazır olarak çıkarsa 2018’de daha zevkli bir maç izleyebiliriz. Takam ya da whyte 2 maçı olacak sanırım. İki rakipte iyi olurdu. Takamın çenesi baya sağlam. Klitschko macındaki Joshua’nın eksikleri bu maçta da ortaya çıkarsa Pulev daha bir motive olabilir.

conan
Ziyaretçi
conan

Alma wilderın ahını çıkar aheste aheste.

Wilder şimdi edi hörnün düştüğü duruma kıs kıs gülüyordur.

doctor1984
Üye
★★★
doctor1984

Muhtemelen Takam maçı olur. Whyte vs Helenius maçında WBC gümüş kemeri ortada olacak. Yani Wilderin zorunlu rakibi belli olacak. Eddie Hearn bence WBC kemerini Whyte araciligiyla ingiltereye getirmek istiyorum. Whyte’de bunu istiyordur. Whyte başaramazsa Joshua’yı devreye koyacaktır. Birde Ahmet Kurt’un dedigi gibi Whyte vs Joshua 2’nin pazarlamasi iyi yapilir. Bir maç whyte kazandi bir maç Joshua kazandı. Hesabın kapanma vakti… Devamını oku »

doctor1984
Üye
★★★
doctor1984

Joshua vs Takam maçı ilan edilmiş. Zevkli bir maç olur umarım. Takam 204 reach mesafesi var boyuna göre baya iyi.

Hotter
Üye
★★★★★

Bu ne hız ya boxrece de girmişler takam joshua hayırlı olsun 🙂

Deontay_Wilder
Üye
★★★
Deontay_Wilder

pulev zaten başından beri bahaneler üretiyordu yok 2 ay çok kısa zamanda şöyle de böyle de şimdi de sakat ayağına yatıyor ya sen 2 ay değil 2 yılda çalışsan bu yarmayı yenemezsin wilder joshua maçı olsun diyenlerde ayrı bir komik bu maç öyle oldu bittiye getirilecek kadar hafif maç değil joshua wilder 2018 in sonuna doğru anca olur çünkü anlaşma… Devamını oku »

Hotter
Üye
★★★★★

O parayı bende duysam bende çıkardım 🙂 takamda kabul etmiş hemen. Takamda dayanıklı bir boksör çeneside sağlam inşallah güzel maç olur ve uzun sürer

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

takam beni hayal kırıklığına uğrattı. resmen kemer almak, şampiyon olmak şeyimde değil ben para istiyorum dedi. yersin şimdi dayağın babasını seni gidi hırt seni. joshua ile dövüşecek hemde 1 haftalık kamp ile 🙂 komedi.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

duhaupas povetkinle dövüşmeden önce takam maçı için kamp yapıyordu(takam ile dövüşmesi bekleniyordu). o yine formda sayılırdı. bu adamın ne kadar formda olduğu belli değil. dövüştüğün adam joshua. bu adam şuan bana göre ağır sikletin 1 numarası. 1 haftalık hazırlıkla bu maça balıklama atlıyorsan senin ne şampiyonlukta ne de kemerde gözün var demektir. paramı alır s.tir olup giderim hesabı.

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

Yahu tamamda bu işin bir usulü var. Takam dediğimiz boksör yeneceğine inanmalı ve kaybedeceğini bile bile bu maça çıkmamalı.

Deontay_Wilder
Üye
★★★
Deontay_Wilder

siz şunu anlamadınız heralde ağır siklette wilder ve joshua harici diğer adamlar piyondur.çünkü bu iki adamında lobisi diğer boksörlerin lobisinden çok daha güçlü.bu uğurda povetkinler,ortizler,pulevler,takamlar harcanır gider. takama gel haftaya maç var dersin koşa koşa gelir işte neden adam hem para kazanırım kısa zamanda hem de öyle veya böyle kemer maçına çıkıp insanlara kendimi gösteririm diyor. 36 yaşındaki adamın ne… Devamını oku »

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Walla joshua yapacağını yaptı, 19. Maçında kliçkoyu nakavt etti, dillian whte gibi adamı da yok etti, adam 10 tane çöp rakiplede yapsa ben bi şey demem çünkü yapması gereken şeyleri fazlasıyla yaptı.