Adonis Stevenson: Sen Hopkins’i Bitirdin, Ben de Seni Bitireceğim!

stevenson-smith

WBC hafif ağır sıklet dünya şampiyonu Adonis “Superman” Stevenson (28-1) uzun bir aradan sonra ringe dönmeye hazırlanıyor.

Son maçında Temmuz’da Premier Boks Şampiyonları serisinde ringe çıkan ve Thomas Williams’ı 4.rauntta nakavt eden Adonis, kendine rakip olarak, Andrzej Fonfara’yı ve efsane boksör Bernard Hopkins’i nakavt ederek hızlı bir şekilde yükselen Joe Smith Jr’u seçti.

hopkins-joe-smith-fight-3

Stevenson röportajında “Joe Smith Jr benle dövüşmek istiyorsa ben hazırım,o iyi bir dövüşçü, Hopkins’in işini bitirdi ama ben de şimdi onun işini bitireceğim” şeklinde konuştu.

Adonis Stevenson rakip seçimleri nedeniyle son yıllarda eleştirileri üstüne çekti. Darnell Boone, Chad Dawson, Tavoris Cloud ve Tony Bellew gibi rakiplerini yendikten sonra kamuoyunda oluşan Sergey Kovalev’e maçı beklentisi boşa çıkarken, Stevenson, Smith Jr’ı yenerek eleştirilere en iyi cevabı vermek istediğini ifade etti.

“Kimle maç yaptıysam herkes rakiplerimin balon olduğunu söyledi. Artık bunun bir sonu gelmeli. Joe Smith Jr Hopkins gibi büyük bir boksörü yendi. Onunla ringe çıkmak için gerekirse New York’a da gidebilirim” şeklinde konuştu.

1-press-conference-0013-Adonis-Stevenson-CBS

Adonis Stevenson’ın ekibinin yaptığı açıklamada “2017’de Stevenson’un 3 defa ringe çıkacağını ve ilk maçını Nisan ayında yapacağını” açıkladı.

Bu planlamaya göre Adonis Stevenson-Joe Smith Jr maçı nisanda ayında yapılması düşünülüyor. Smith Jr maçından galip ayrılması halinde Stevenson, zorunlu rakibi olan Eleider Alvarez ile ringe çıkacak.

kovalev-adonis

Stevenson ayrıca “Zorunlu kemer savunma maçımı yaptıktan sonra artık Ward ile ringe çıkmak için elimden geleni yapacağım. Eğer Ward benle maça çıkmazsa Kovalev’le de ringe çıkabiliriz” diyerek iddiasını ortaya koydu.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

16 Yorum - "Adonis Stevenson: Sen Hopkins’i Bitirdin, Ben de Seni Bitireceğim!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
ahmet kurt
Üye
ahmet kurt

joe smithi geçerse muhtemelen kovalev ile dövüşür. çünkü ward bırakacak gibi görünüyor. kovalev ile dövüşmeye cesaret edebilir mi bilemiyorum ama olurda cesaret ederse büyük ihtimalle ko olur. şahsi görüşüm joe smith maçı da kesinlikle kolay geçmez.

Joe Calzaghe
Üye
Joe Calzaghe

Joe Smith’i takip ediyorum uzun zamandır, Adonis’i çıtır çıtır yer bu adam. Adonis balon dövücü bir adam başka da bir şey değil. Joe Smith ile dövüşecek cesareti vardır ama Ward ile dövüşürüm falan laflarına kanmamak lazım bu adam böyle söyler ama sonra o durum gerçekleşmez.

Ward, hele hele kovalev’in karşısına çıkacak maçası yok Adonis’in. Birkaç maç yapsın balonlarla söylediklerini unutuverir. Ama olur da Joe Smith jr. ile çıkacam derse kemere veda etsin. Joe Smith’de çok büyük dayanıklılık var, yavaş yavaş döve döve indirir Adonis’i.

GGG
Ziyaretçi
GGG

Joe Smith, zaten bitik haldeki bir Hopkins’i yenerek sansasyon yarattı. Ancak elit kategoride bir boksör olduğunu düşünmüyorum. Adonis, Joe Smith’i kolaylıkla yener. Ancak Ward’ın karşısına çıkmaya cesaret edemez. Bu siklette Andre Ward karşısında hiç kimsenin şansı yok. Ward, tarzları farklı olsa da; tıpkı Golovkin gibi farklı bir boyutta dövüşüyor

About Billions
Üye
About Billions

Stevenson bu maçı kazanır bence. Sert ve güzel bi maç olur diye düşünüyorum. Smith jrın nakavttan başka bi şekilde kazanabileceğini sanmıyorum. Rakibine baskı uyguluyor,güçlü de vuruyor fakat açıklarda veriyor ve çok çabuk çok hızlı birisi değil bence. Stevensonın stil olarak ters gelecektir jra ani ve güçlü yumruklar atabilen birisi uzanma mesafesi ve ters gard oluşu smith jra bayağı sıkıntı yaratır diye düşünüyorum fakat jr daha dayanıklı. Stevensonu son maçında beğenmedim erken ve jeneriklik bi ko gelmesine rağmen ama yinede smith jrı Yeneceğini düşünüyorum.

Joe Calzaghe
Üye
Joe Calzaghe

Adonis yaşlı olduğu için kazanamaz bu maçı. Smith jr. de çok sağlam dayanıklılık var dediğin gibi. Bu dayanıklılık maçı uzattıkça Adonis’in kondisyonu zayıflayacak. Bundan dolayı dedim maç uzadıkça uzar ancak uzadığı müddetçe Adonis’in aleyhine işler.

Adonis kazanmak istiyorsa bir an önce KO yapmalı Joe’yu. Ancak bu çene ve dayanıklılık ile Joe ilk rauntlarda hayatta KO olmaz, hafif ağırın kalburüstü boksörlerinden çok az kişi Joe’yu kısa sürede KO yapabilir bence. Sergey Kovalev o da.

About Billions
Üye
About Billions

Stevensonun yaşı soru işareti fakat ben kondüsyon olarak sıkıntı çekeceğini sanmıyorum ayrıca Stevenson düzeyinde birine karşı jrın ilerleyen raundlarda ki performansı önemli Stevenson kondüsyondan düştü diyelim jr bunu lehine çevirebilecek mi ? Bu tecrübeye sahip mi ? Yani kesin konuşmuyorum ama stevensonun kazanacağını düşünüyorum kaybederse çok şaşırırım. Kovalev ve beterbiev ko edebilir diye düşünüyorum bende jrı.

Joe Calzaghe
Üye
Joe Calzaghe

Kovalev ve beterbiev elbette nakavt eder ancak Adonis çöküntüye geçmiş bir adam. Ömrü boyunca zaten çok çok üst düzey bir maç yapmış biri sayılmaz.

Adonis-Joe Smith Jr. maçında olabilecek ihtimali söyleyeyim sana. Adonis ilk raunt çok sağlam karaciğer, mide girişir ve joe’yu enerjisiz bırakıp beşinci raunta kadar nakavt ederse kazanır.

Öteki türlü Joe sağlamlığı ile ilk beş raunt maça ortak olamasa da Adonis’in yorulduğu her raunt maçta üstünlüğünü sağlar, puan ile bitebilir ama nakavtta olmaz diyemem. Yani Adonis’i küçümsemiyorum fazla da adamın yaşı geldi artık kondisyon sorunu da var. Bu da soru işaretleri demek. Nakavt edebilirse maç başında Adonis kazanır.

About Billions
Üye
About Billions

Güzel bi maç olsun kimin kazandığı mühim değil biz boksseverler güzel maç izleyebildiğimiz için kazanmış olalım.

Joe Calzaghe
Üye
Joe Calzaghe

Haklısın kardeşim.

Olcay
Üye
Olcay

Adonis 40 yaşına geldin aklın başına yeni geldi ama kirli geldi, para derdine düştün.

joe smith jr iyi bir rakip, geçebilirsen nathan cleverly var bak kemer sahibi, 2. Kemerin olur, eleider alvarez, oleksandr grozdyk, erik skoglund, artur beterbiev , kovalev, ward var, yap hepsiyle bi 10 15 atarsın kenara, hadi bana eyvallah dersin sonra 42 olur yaş zaten

hakan yamtar
Üye
hakan yamtar

Stevenson gorgusuz adamın tekidir. Arabalarıni ve lüks yaşantısı gösteren fotoğraf paylaşıp duruyor. Smith i yenebilecegini düşünüyorum. Smith o düzeye daha çıkmadı. Adonis eğer macasi yer ve beterbiev ile maça çıkarsa kemerini kaybedecek. Alvarez de haybecinin tekidir ondan birşey olmaz. kisacasi kemer bir sene daha adonis de gibi.

turko
Ziyaretçi
turko

Adonîs için kolay maç olur

Social
Ziyaretçi
Social

Adonis ko ile alir maci ama kovalev ile maca cikmaz.

2T
Üye
2T

Joe smith in kendini hopkins i yenerek kanıtladığını düşünmek komik o adam zaten fonfara yi yere sererek sükse yaptı adonisle macinda ise adonisin %70 maci alacağını düşünüyorum daha tecrübeli ve ters bir boksör

Cemil aslan
Ziyaretçi
Cemil aslan

Sen tam bir korkak chikinson’sun adonis. Buna iyice kanaat getirdim. Kovalevden ödün kopuyor!

Anthony
Üye
Anthony

Adonis in kazanacağını düşünüyorum ama kolay olmaz. Federasyonlar gerçekten bitik durumda menejerler bu işleri ele almış görünüyor. Zorunlu kemer maçları çok az para ortada olunca dayak yerim diyende çok keyifsiz maçlar oluyor genelde. Gerçekten kemer şampiyonluk isterim diyen boksör çok az malesef. Bu da boksta bazen kaliteyi düşürüyor…