Boks

Alex Leapai’ye Bir Darbe De Malik Scott’dan !


http://www.bokshaberi.com/wp-content/uploads/2014/10/leapai.jpg

Australyalı ağır sıklet boksör Alex Leapai ülkesinde çıktığı karşılaşma da Amerikalı Malik Scott karşısında 10 round sonrasında ringden mağlubiyetle ayrılarak Wladimir Klitschko mağlubiyeti sonrasında ikinci yenilgisini aldı ve kariyeri , bundan sonrası için daha zor bir yla girmiş oldu.

Geçtiğimiz Nisan ayında Wladimir Klitschko’ya Almanya’da rakip olduğu karşılaşma da yaşadığı nakavtlı mağlubiyet sonrası yeniden yükselişe geçmek için çıktığı karşılaşma da kendisinden daha uzun ve ters gardlı bir rakibe karşı mücadele veren Leapai, 10 round sonrasında 99-91, 100 – 90 ve 97-92 lik sonuçların ardından mağlubiyetle ayrılarak kariyerindeki 6. mağlubiyeti yaşadı.  Kısa boylu Leapai karşısında uzaktan dövüşü iyi yapan Scott için karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak zor olmamışa benziyor !

Alex Leapai için bu mağlubiyet, yeniden üst düzey şampiyonluk maçlarına giden yol da aldığı darbe niteliği taşırken, Malik Scott ise geçtiğimiz Mart ayında yaşadığı 1. roundda nakavt olduğu Deontay Wilder  maçı sonrası kariyerine yeniden yön vermiş oldu. Stil itibari ile sürekli direk yumruk atan ve ringi de iyi kullanması sebebi ile kolay bir rakip olarak gözükmeyen Scott, bu yüzden Deontay Wilder maçında aldığı yenilgi şaşkınlık yaratmıştı. Vyacheslav Glazskov ve Dereck Chisora maçında çıkan kararlar tartışmalı olarak nitelendirilen Malik Scott, Alex Leapai karşısında elde ettiği galibiyet sonrası dünya sıralamasında yeniden ben de varım demek şansını yakalamış oldu.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün