Boks

ALEXANDER POVETKIN vs MANUEL CHARR

30 Mayıs Cuma akşamı Rusya’nın başkenti Moskova’da WBC Uluslararası şampiyonluk maçında Alexander Povetkin ile Manuel Charr birbirlerine karşı ringde mücadele verecekler.

ALEXANDER POVETKIN vs MANUEL CHARR

WBA eski şampiyonu ve Olimpiyat madalyalı boksör Alexander Povetkin, 2014 yılı itibari ile ülkesi Rusya’ya dönüş yaparak Sauerland kulübü ile biten sözleşmesinin ardından Andrey Ryabinsky ile sözleşme imzalayarak kariyerine World of Boxing şirketi çatısı altında devam etmek kararı almıştı. Bu gelişmeler sonrasında ise Rus boksörün ilk maçını kiminle yapacağı merak konusuydu.

Vyacheslav Glazskov başta olmak üzere birçok boksörle temasa geçen Rus ekibi, tercihlerini ise halen WBC’nin 7. basamağında yer alan Manuel Charr’dan yana kullanmış oldular.

Alexander Povetkin’i hızlı bir şekilde sıralamada yukarıya çekmeye amaçlıyan ve bu görüş doğrultusunda sıralamanın üst basamağındaki boksörler ile maç ayarlayarak bu amacı gerçekleştirme hedefindeki ekip, yönünü WBC’ye çevirmiş durumda.

Vitali Klitschko’nun WBC ünvanını bırakması sonrası büyük bir önem kazanan bu federasyon çatısı altında birçok boksör ünvan maçı için fırsat kollarken, Alexander Povetkin – Manuel Charr maçının galibi olacak boksör, WBC Uluslararası şampiyonluğun sahibi olacağı gibi sıralama da kendisine üst basamaklarda yer bulma şansı da elde etmiş olacak.

ALEXANDER POVETKIN vs MANUEL CHARR

10 Mayıs gecesi Bermane Stivernie – Chris Arreola maçının galibi, WBC’de yeni şampiyon olacakken, yeni şampiyonu şimdiden Deontay Wilder ve 24 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Mike Perez – Bryant Jennings maçının galipleri de sırada bekleyen rakipler arasında olacaklar.

6 Haziran’da gerçekleştirilecek Paris’te ki maçta WBC Gümüş kemer için ringe çıkacak Tony Thompson ve Carlos Takam maçının galibinin ise Povetkin – Charr maçının galibi ile final elemesi yapmasını beklememiz mümkün.

Suriye asıllı boksör Manuel Charr , son karşılaşmasını Nisa ayı içerisinde Kevin Johnson karşısında gerçekleştirmiş ve maçı sayı ile kazanmayı başarmıştı. Moskova’da kariyerinde daha önce bir kez daha ringe çıkan Charr, bu maçta ise Vitali Klitschko karşısında 2012 yılının Eylül ayında ünvan için mücadele vermiş olmasına karşılık maça, dördüncü rounddan sonra devam edemeyerek hakem kararı sonrası veda etmişti.

Povetkin ve Charr, aynı zaman da birkaç yıl önce Sauerland kulübünde birlikte boks yaşantısını sürdürmekteydiler.

0 0 votes
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.