Boks

Amir Khan Rövanş Peşinde! Olimpiyatlara Katılacak Mı?


CkXfwzbWEAATXal

Pakistan asıllı eski dünya şampiyonu Amir Khan, geleceği hakkında konuştu. Son maçında Canelo’ya nakavtla kaybeden Khan’ın hedefinde rövanş var, ama Canelo ile değil.

Khan, 2012 yılında yenildiği Porto Riko asıllı Amerikalı WBC dünya yarı orta sıklet şampiyonu Danny Garcia ile rövanş maçına çıkmak istediğini açıkladı. Hatırlanacağı üzere daha önce WBC bir açıklama yapmış, Canelo’ya kaybetmesine karşın Khan’ın Danny Garcia’nın zorunlu kemer koruma rakibi olmaya devam ettiği bildirilmişti.

Öte yandan Danny Garcia’nın Eylül ayında Floyd Mayweather Jr ile ringe çıkma olasılığı da kulislerde dillendirilen ihtimaller arasında bulunuyor.

Olimpiyatlara Katılacak Mı?

Daha önce Pakistan adına Rio Olimpiyatları’na katılmak istediğini açıklayan Khan, bu konuda yeni bir açıklama yaptı ve önümüzdeki ayın başında Venezuela’da gerçekleşecek olimpiyat elemeleri için hazır olamayacağını, bu nedenle de olimpiyatlara katılmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Khan’ın bu kararı almasında, WBC’nin olimpiyatlara katılan boksörlere 2 yıl ceza vereceği ve sıralamadan çıkaracağını açıklamasının da etkili olduğu düşünülüyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
14 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yusuf Küçük
Yusuf Küçük
4 yıl önce

Floyd cesareti varsa golovkin ile mac yapsin kazanan amir ile ringe ciksin

Murphy Lee
Murphy Lee
4 yıl önce
Reply to  Yusuf Küçük

golovkin adamsa siklet yükseltir.

Roman
Roman
4 yıl önce

Danny garcia gene nakavt eder khani.

ilydream
ilydream
4 yıl önce

mayvedır da garsiyayı 😀

Junkie
Junkie
4 yıl önce

10 kere maç yapsınlar 10 undada danny nakavtlar khanı . o ceneyle danny e rakip olamaz khan

Gökhan Sebilci
Gökhan Sebilci
4 yıl önce

alvarez maçındaki performansını göstersin yeter. üstelik kendi kilosuna döneceğini düşündüğümüzde o maçta zaten olan mükemmel hızı insanüstü seviyeye çıkacaktır. danny garcia yenilmeyecek bir boksör değil yeter ki khan zayıf çenesini iyi kapatsın.

amir khan
amir khan
4 yıl önce

amir khan ın tek olumsuz tarafı cam çene olması.amir khan ı bu alemde sayı ile yenmek oldukça zor.floyd zaten bundan dolayı kaçtı amir khan dan.yakın zamanda gelmiş en yetenekli boksörlerden biridir.

safkan
safkan
4 yıl önce

amir bitmiş, çene iyice camlaşmış eskiden yere düşünyodu sonra kalkıyodu artık düşünce kalkmamaya başladı. amirde guardda yok çok net yumruk alıyo, kimisi floyd gibi hiç almaz ama bazıları da yumruk yoldayken yarı eskivle çarpma etkisini azaltır, amirde o da yok kabak gibi yumruğun 100% alıyor. danny garciayada yenilir kell brookada bence, bu alemde çenen zayıfsa ultra savunman olacak yoksa basamak… Devamını oku »

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Amir azcik çenen olsun varya birazda güçlü vursa welterin en iyisi olur.

AmirIqbalKhan
AmirIqbalKhan
4 yıl önce

şuan kral için en iyi rakip adrien broner olur.eğer canelo maçındaki performansına gard ve eskiv yetilerini eklerse dsg’ye rakip olabilir.

Başa dön tuşu