Boks

Andre Ward Ne Zaman Geri Dönüyor?


http://www.bet.com/content/betcom/news/sports/photos/2013/11/andre-ward-look-what-a-year-can-do/_jcr_content/image.custom1200x675x20.dimg/111313-sports-Andre-Ward-Look-What-a-Year-Can-Do-ring.jpg

Süper orta sıkletin geçtiğimiz yıla kadar 1 numarası olarak gösterilen, ancak kariyerinin son bir yıldan fazlasını ring dışı yaşadığı sorunlar sebebi ile aktiflikten uzak geçiren Andre Ward, yeni kurulan Roc Nations şirketi ile sözleşme imzalayarak yeniden ringe çıkacağının sinyalini vermiş oldu.

2004 Olimpiyatlarında Altın Madalya kazanmasının ardından profesyonel kariyerine başlayan Andre Ward, süper orta sıklette dünya şampiyonu olması ile birlikte katıldığı 6 lı turnuvanın finalinde Carl Froch’u mağlup ederek bu sıkletin 1 numarası olduğunu ispatlamıştı.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Dan Goossen’ın sahibi olduğu Goossen Tutor Promotions ile yaşadığı sorunlar sebebi ile son bir yıl ringlerden uzak kalan Ward, son maçını ise 2013 yılının Kasım ayında Edwin Rodriguez karşısında gerçekleştirmişti.

Profesyonel kariyerinde yenilgisi bulunmayan ve halen WBA süper orta sıklet şampiyonluğunun Carl Froch’ın hemen altında sahibi konumundaki Andre Ward ile sözleşme imzalayan Roc Nation Sports, böylece ilk büyük anlaşmasını da gerçekleştirmiş oldu.

New York merkezli şirketin ortakları arasında ünlü Hip Hop şarkıcısı Jay-Z de yer almakta. Şirket, ismini ilk olarak geçtiğimiz aylarda katıldığı WBO orta sıklet şampiyonluk maçının ihale toplantısında duyurmuştu. Matt Korobov – Peter Quillin şampiyonluk maçlarının hakkını satın almaya hak kazanan şirket, buna karşılık Quillin’in maça çıkmayarak kemeri boşa çıkartması sonrası maçın iptali ile bu organizasyonu gerçekleştirememişti.

Şirket, geçtiğimiz aylarda Deontay Wilder ve Keith Thurman gibi isimlere de yüksek ücretli kontratlar önerdi, ancak red cevabı aldı.

Roc Nation Sports, ilk organizasyonunu bu gece New York Madison Squarre Garden’da gerçekleşecek boks organizasyonunda düzenlemiş olacak.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün