Anthony Joshua 2016’da Avrupa Şampiyonluğu’nu Unutsun!


Anthony JoshuaHatırlayacağınız üzere dün Anthony Joshua’nın promosyon şirketi Matchroom’un patronu Eddie Hearn bir açıklama yapmış ve Joshua’nın Robert Helenius vs Franz Rill maçının galibiyle Avrupa Şampiyonluğu için karşılaşabileceğini belirtmişti.

Bunun üzerine açıklama yapan Avrupa Boks Birliği(EBU), Helenius vs Rill maçının galibine kendi seçeceği bir rakiple karşılaşma fırsatı verilmeyeceğini, bu maçın galibinin Türk boksörümüz Erkan Teper’in karşısına çıkmak zorunda olduğunu ve bu planda bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Bu açıklamanın bir diğer sonucu da; Erkan Teper, Helenius vs Rill maçının galibiyle Avrupa Şampiyonluğu için karşılaştıktan sonra, 2016’nın ikinci yarısında da Derek Chisora’nın bu kemer için ringe çıkma hakkı bulunuyor.

Dolayısıyla Anthony Joshua’nın şu an için 9 Nisan 2016’daki maçta Helenius vs Rill maçının galibi veya Derek Chisora ile karşılaşması pek mümkün görünmüyor.

Bakalım Joshua ve Hearn 9 Nisan için David Haye alternatifine mi yönelecek, yoksa ringlere henüz geri dönen Haye başka bir yolu seçecek ve Joshua’nın önündeki alternatifler daha da azalacak mı?

Son maçında Dillian Whyte ile büyük bir maça çıkan Joshua’nın rakip profilini çok da düşürmek istemeyeceğini öngörürsek; David Price, Tony Thompson veya Kubrat Pulev gibi bir boksöre teklif götürülmesi mümkün olabilir.

Joshua’nın bir sonraki rakibinin Ocak ayı içinde açıklanması bekleniyor.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

7 Yorum - "Anthony Joshua 2016’da Avrupa Şampiyonluğu’nu Unutsun!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Resang
Ziyaretçi
Resang

Golowkini yenecek tek boksör canlıdır

SoNer
Ziyaretçi
SoNer

hönk 🙂

haci
Ziyaretçi
haci

david price mi muhaaaaaaaaaaaaaaa muhhaaaaaaaaaaaaaaaaa

dogan
Ziyaretçi
dogan

price i tek eliyle yeter.prica tam bir fiyasko bence.Pulev ile mac yaparlarsa harika bir mac olur.

Mike tyson
Ziyaretçi
Mike tyson

Pulev malik scott dovebilir

safkan
Ziyaretçi
safkan

hemen bir rakip önereyim alexander ustinov.