Boks

Anthony Joshua Performansı Hakkında Konuştu.


CWJDBb8XIAAFnKAAnthony Joshua, Dillian Whyte maçındaki performansı hakkında konuştu.

Whyte’ı 7. round’da nakavt eden Joshua, maç içinde zaman zaman zor anlar yaşamış, özellikle 2. round’da aldığı bir sol kroşeyle iplere sıkışma riski yaşasa da direkt vuruşlarla mesafeyi koruyarak Whyte’ı savuşturmayı başarmıştı.

Maçtaki performansını değerlendiren Joshua, bu maçı kendisi için iyi bir tecrübe olduğunu, bu maçta yaptığı bazı hataları daha üst seviyedeki maçlarda tekrar etmemesi gerektiğini, şampiyonluk maçı seviyesinde bu tip hataların kendisine pahalıya mal olabileceğini söyledi.

joshua-nakavtPerformansının olumlu yanları için de açıklama yapan Joshua, bu maçta hem sağlam yumruklara karşı dayanabileceğini, hem de maçın uzamasının kondisyonu ve gücü üzerinde olumsuz bir etki yapmayacağını, yani maç içinde gerçekleşebilecek her türlü olumsuz senaryoya karşı hazırlıklı olduğunu kanıtladığını belirtti.

Whyte’a rövanş hakkı verip vermeyeceği de sorulan Joshua, böyle bir ihtimalin bulunduğunu, Kevin Johnson ve Denis Bakhtov maçlarını 2-3 round’dan uzun süren bir maç yapmak için ayarladıklarını fakat onların başaramadığını Whyte’ın başardığını, bu yüzden ona ikinci bir şans verebileceklerini söyledi.

Whyte karşısında ilk 14 maçında kazandığından daha fazla tecrübe kazandığı belirten Joshua, iyi bir maç olduğunu ve maçtan keyif aldığını da sözlerine ekledi.

 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
deniz
deniz
6 yıl önce

simdilik yapilacak rövansin ilgi cekecegini sanmam , kafa kafaya bir mac olsaydi anlardim rövansi ama 2.raund haric ezdi Joshua rakibini.Rövans olacak ise 2 yil sonra olabilir. Whyte 3,4 rakip yenmeli öncelik ,kendini kanitlamali.

Başa dön tuşu