Anthony Yiğit Avrupa Unvanını Korumak İçin İspanyolun Karşısına Çıktı… İşte Sonuç!


anthony-yigit-mac-sonuGeçtiğimiz Şubat ayında İngiliz Lenny Daws’ı mağlup ederek EBU Avrupa süper hafif sıklet şampiyonu olan boksörümüz Anthony Yiğit, bu gece İsveç’te İspanyolların yükselen yıldızı Sandor Martin’in karşısına unvanını korumak için çıktı.

Yiğit, 12 rauntluk mücadele sonunda rakibini 3 masa hakeminin ortak kararı ve 117-111, 116-112 (x2) skorlarıyla mağlup etmeyi ve Avrupa unvanını korumayı başardı.

Yiğit böylelikle 2018 yılında çıkmayı planladığı düşnya şampiyonluk maçı için dev bir adım attı.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

16 Yorum - "Anthony Yiğit Avrupa Unvanını Korumak İçin İspanyolun Karşısına Çıktı… İşte Sonuç!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

tebrik edip başarılarının devamını diliyoruz

Metehan Ateş
Üye
Metehan Ateş

düşnya yazım hatasını düzeltelim

tiger uppercut
Ziyaretçi
tiger uppercut

Tebrikler Yiğit…Metehan insan bir tebrik eder 🙂 ne kadar dikkatlisin hayran kaldım 🙂

Big George
Üye
Big George

İSveçli sporcuyu tebrik ederim.

Tek kral DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
Tek kral DEONTAY WİLDER

🙂

keskin71
Ziyaretçi
keskin71

Bu çocukta iş var. Tebrikler yiğit.

EmreOzcelik
Üye
EmreOzcelik

İsvecin gururu !!

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt
adamın sadece annesi türk. babası farklı bir ülkeden. kendisi ise isveç te doğup büyümüş. türkiye adına dövüşmek zorunda mı? yorumları tam olarak anlayamadım. inşallah türkiye adına dövüşmediği için bu adama kızgın değilsinizdir. annesi türk ve kendisi de türkiyeyi çok seviyor. hemen hemen bir türk gibi türkçe konuşuyor. bu yönden diğer gurbetçilerimiz gibi değil. gayet temizde bir insan. eleştirilecek birşeyinin olduğunu… Devamını oku »
Roman
Üye
Roman

+1

Big George
Üye
Big George
Dostum ben bilerek böyle yazıyorum, çünkü Türklük ile alakası sadece kan bağı ile olan bu adamları zorla Türk ve Türkiye’nin gururu haline getiriyor, sanki bizden biriymiş gibi görüyorlar. Halbuki öyle değil bu adam İsveçli, çok başarılı bir sporcu ve onun başarılarını inkar edemeyiz. Ama adamı zorla Türk yapmak, adamın kendi tercihine saygısızlık bir kere. Ben kimseyi kınamam bu konuda. Zaten… Devamını oku »
Kanguru
Ziyaretçi
Kanguru

+1903 big george

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt
O halde sıkıntı yok dostum yorumumu okuduysan zaten senin gibi düşünenlere bunu yazmadığımı anlarsın. Fakat yine de biraz abartıyorsun bence 🙂 sonuçta hemen anneden gelen bir kan bağı var. Türklerin bu adamı kendilerine yakın görmesi fayet normal. Kaldı ki oda türkiyeyi çok seven, müslüman bir sporcu. Bizimle aynı dili konuşuyor. Yorumunda haklısın ama Ona Türk sporcu denmesinde abartılacak bir durum… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George

Yok sevebilir Ahmet ben buna bir şey demiyorum normal olan da sevmesi zaten. Ki biliyoruz hem isveç bayraklı hem türk bayraklı şort da taşıdı üstünde.

Ama devamlı bir devşirme isteği var bu adamları. Yahu bu adamı biz üretmemişiz ki? Çıkar Avni gibi, Selçuk Aydın gibi bu topraklardan övünelim.

Bora Hosoglu
Üye
Bora Hosoglu

+1111

Hamburg61
Ziyaretçi
Hamburg61

Gurbetde dogup büyüyen türk olamaz yani öylemi?

Big George
Üye
Big George
Olamaz demedim, olur. Uzayda doğan da Türk olur, sonuçta Türkler Anadolu’ya zembille inmedi, ASya’dan geldi. Mesela orada doğan Türk’ü illa buraya ait hissediyormuş gibi muamele etmek. Adam belki kendini oralı görüyor ve artık oralı kimliği ile yaşıyor. Hayatı almanca veya isveççe düşünüyor belki. Aklından bir şey geçerken. Bunlar olabilir. Bu tarz insanları zorla Türk yapamayız. Fırat Arslan o şampiyonluk maçlarına… Devamını oku »