Boks

Arthur Abraham Ve Paul Smith Rövanş Maçına Çıkıyor!


http://www.hyefighters.com/wp-content/uploads/2011/05/Abraham_vs_ward.jpg

Süper orta sıklet WBO dünya şampiyonu Artur Abraham, İngiliz Paul Smith Jr. ile Şubat ayında yeniden ringe çıkacak. 21 Şubat 2015 Cumartesi akşamı gerçekleşecek unvan maçı, iki boksörün 27 Eylül’de ki karşılaşmalarının rövanşı niteliği de taşıması anlamına geliyor.

Eylül ayındaki karşılaşma da Artur Abraham 12 round sonrasında mücadeleyi puanla galibiyetle kapatmayı başarırken, açıklanan puanlamanın ise beklenenden daha uzak olması rövanş fikrini maç biter bitmez gündeme taşımıştı. 117 -111, 117 – 111 ve 119 – 109 ile neticelenen karşılaşmada daha yakın bir puanlama beklenirken, Paul SMith cephesi ise maçta hakları yendikleri gerekçesi ile WBO ya başvurup, kısa zaman içerisinde rövanş gerçekleştirilmesine talep etmişlerdi. WBO ise bu talebi geçerli saymazken, Paul Smith’i sıralamanın üst basamaklarında derecelendirerek bir anlam da unvan maçı yolunu da açık bırakmış oldu.


Karşılaşmanın ardından rakibine rövanş sözü veren Abraham, bu bakımdan sözünü tutmanın da gururunu yaşarken, bu kez rakibini nakavt ederek herhangi bir tartışma yaratmayacak bir sonucun altına imza atmayı amaçlıyor. Ne tesadüftür ki, Paul Smith ve ekibi de puanla Almanya’da maç kazanabileceklerine inanmadıklarından onlar da bu karşılaşmada nakavtlı bir sonuç beklentisin de !

21 Şubat akşamı Berlin’de yer alan O2 Arena’da gerçekleştirilecek bu gece de ringe dahil olacak bir diğer boksör de İngiliz ağır sıklet David Price olacak. Sakatlıklar sebebi ile iyi bir yıl geçirmeyen Price için Sauerland Kulübü bu sene çok ciddi bir beklenti içerisine girmiş durumda. Kalle Sauerland, WBO’da 10. Sıra da yer alan boksörlerini bu yıl içerisinde unvan maçına çıkmaya hazır hale getirmeyi amaçladıklarını söylerken, bunun ilk sinyallerini de 10 round üzerinden gerçekleşecek maçta vermeye çalışacaklar.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x