Boks

Arthur Abraham’ın Rakibi Büyük Ölçüde Netleşti


abraham

Almanya’nın en ünlü boksörlerinden, Ermeni asıllı süper orta sıklet Arthur Abraham’ın bir sonraki maçında hangi rakiple ringe çıkacağı büyük ölçüde netleşti.

9 Nisan’daki Manny Pacquiao-Tim Bradley gecesinde ringe çıkan ve dünya şampiyonluk kemerini Meksikalı Gilberto Ramirez’e kaptıran Abraham’ın rövanş için son bir engeli daha aşması gerekiyor.

WBO tarafından yapılan açıklamada şampiyonluk maçı için final elemesi niteliğinde bir maç organize edileceğini, bu mücadelede Abraham’ın rakibinin bir diğer ünlü Alman boksör Robin Krasniqi olacağını açıkladı.

Jürgen Brahmer (solda) ve Robin Krasniqi (sağda) 21Mart 2015’teki mücadeleleri öncesi basın toplantısında böyle karşı karşıya gelmişti

Kosova asıllı Alman boksör Robin Krasniqi uzun yıllar hafif ağır sıklette mücadele ettikten sonra dünya şampiyonluğu için çıktığı maçta Jürgen Brahmer’e kaybedince süper orta sıklete inmiş, bu sıklette çıktığı 3 maçı da kazanmayı başarmıştı. 1.86m boyunda ve 1.88m uzanma mesafesine sahip Krasniqi’nin 1.75m’lik Abraham’a karşı ciddi bir fiziksel avantajı bulunuyor.

Abraham-Krasniqi mücadelesi için 4 Ocak’ta Budapeşte’de ihale yapılacak ve ihale başlangıç bedeli minimum 300 bin dolar olacak.

Abraham’ın geçtiğimiz aylarda Monaco’da Martin Murray ile ringe çıkması bekleniyordu, fakat Alman boksör sakatlık nedeniyle maçtan çekilmişti, Abraham Temmuz ayındaki tim Robin Lihaug mücadelesinden beri ilk kez ringe çıkacak. Krasniqi maçının Mart ayı içinde gerçekleşmesi bekleniyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Serkan
Serkan
4 yıl önce

Lan krasniqi nin kardeşimi bu Robert krasniqi?

Tarık Aydın
Tarık Aydın
4 yıl önce

Bu robin krasniqiyi cagri ermis hosaf etmisti ama maci krasniqiye vermislerdi.Bu arada Wach-Agit Kabayel Ebu agirsiklet maci aciklanmis.Agit in saglam kumasi var onun icin iyi bir test bu mac daha ileriye gidip gitmeyecegini bu mactan anlariz

Social
Social
4 yıl önce

Mariusz Wach,povetkın karşısında çok guzel dovuşmuştu.Agıtın işi çok zor

Mike Tyson
Mike Tyson
4 yıl önce

Garcia thurman maci 4 martta barclay arenada

Roman
Roman
4 yıl önce

ABRAHAM ÖLMÜŞ AĞLAYANI YOK :d GİLBERTO RAMİREZ GİBİ YETENEKLİ BİR BOKSÖR 12 DE 12 YAPARAK ABRAHAMI TARİHE GÖMDÜ RAUND BİLE VERMEDİ. ERMENİ ASILLI ALMAN BIRAK ARTIK TADINDA..

Başa dön tuşu