Boks

Artur Abraham Bu Sefer Nakavt İstiyor!

Abraham bleibt IBF-Weltmeister im Mittelgewicht

21 Şubat akşamı Almanya’nın başkenti Berlin’de Paul Smith karşısında unvanını yeniden savunmak için ringe çıkacak WBO süper orta sıklet dünya şampiyonu Artur Abraham iddaalı sözler sarfederek ‘’ Paul Smith , 12. roundu göremeyecek.’’ dedi.

Eylül ayındaki ilk karşılaşma da Abraham, Paul Smith karşısında çok etkileyici bir performans sergilememiş olmasına karşılık, galibiyet için yeterli sonuca ulaşmayı başarmıştı. Ancak, açıklanan puanlamanın biraz abartılı oluşu ise yakın giden maça gölge düşürdüğünden , karşılaşmanın hemen ardından Paul Smith rövanş istediğini bildirmişti.

Artur Abraham, maç sonrası verdiği sözü tuttu ve rakibine rövanş hakkı tanıdı. Buna karşılık Ermeni asıllı Alman şampiyon, işi hakem puanlamasına bırakmadan rüşdünü ispatlayacak bir performansa imza atarak net bir şekilde karşılaşmayı galibiyetle kapatmanın amacını gütmekte.

Maç için oldukça iddaalı konuşan Abraham, maç için İngiliz Medyasını da hedef alarak  gereksiz veryansın ettiklerini iddaa edip, maçın hakemlerine etki etmesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağını iletti.

Paul Smith’in antrenörü Joe Gallagher ise bu karşılaşmanın 12 round sürmeyeceğini tahmin etmekte ve karşılaşmayı kazanacak boksörün nakavtla bunu başarabileceğini söylerken, kendilerinin de bu olasılığın içinde var olduğunu iddaa etmekte.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.