Boks

Artur Abraham Ve Paul Smith Rövanş Maçına Mı Çıkıyor ?


http://www.bokshaberi.com/wp-content/uploads/2014/10/smith-VS-aBRAHAM.jpg

WBO ‘nun Las Vegas’da gerçekleşen 27. Genel Kurulunda gündeme gelen konulardan bir tanesi süper orta sıklet şampiyonu Artur Abraham’ın bir sonraki maçını kimle yapacağı oldu.

Son karşılaşmasını Eylül ayında gerçekleştiren Artur Abraham, İngiliz rakibi Paul Smith karşısında 12 round sonrasında unvanını korumayı başarırken, Paul Smithin sergilediği performansa karşılık puan hakemlerinin verdiği açık ara üstünlük içeren kararlar ise  (119 – 109 ve 117 – 111)  Smith ve ekibinden tepki ile karşılanmıştı.

Maçın hemen sonrasında WBO’ya itirazda bulunarak  karşılaşmanın sonucunun yeniden incelenerek rövanş kararını çıkmasını talep eden Organizatör Eddie Hearn’ün bu talebi WBO tarafından geri çevrilirken, buna karşılık puanlamanın ise maçın gidişatını yansıtmadığı konusunda karar birliğine varıldı.

WBO, rövanşa doğrudan onay vermese de Abraham adına Sauerland Kulübü ve Smith adına da Eddie Hearn, son dönemlerdeki iyi ilişkilerine de dayanarak rövanş konusunda kendi aralarında fikir birliğine vararak bu konuda girişimlerde bulunmaktalar. Bu etkileşimlerin sonucnda da WBO, Artur Abraham ile Paul Smith’in önümüzdeki yılın  Şubat ayında rövanş yapmasına onay vereceğini bildirdi.

Bu gelişmeler doğrultusunda yeni yıl da SAT 1 kanalı ile yayın hayatına devam edecek olan Sauerland Kulübü, yeni yayıncı Kuruluşu işe başlangıcı Artur Abraham’ın rövanşı ile gerçekleştirmeyi planlıyor.  Diğer yandan, 8 Kasım’da gerçekleşecek felix Sturm – Robert Stieglitz maçının galibinin de Artur Abraham’ın unvanı için ringe çıkması , önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi beklenen organizasyonlar arasında.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün