Boks

Artur Abraham vs. Robert Stieglitz Gecesine Dünya Şampiyonluk Maçı Duyuruldu!


Abraham_vs_ward

18 Temmuz akşamı Almanya’nın Nordrhein-Wesfalen bölgesinde gerçekleştirilecek Artur Abraham – Robert Stieglitz WBO dünya şampiyonluğu unvan gecesinde genç Alman boksör Vincent Feigenbutz ile Perulu Mauricio Reynoso’da süper orta sıklette WBA geçici (interim) şampiyonluk için ringe çıkacak.

WBA’in 7. Sırasında  ve henüz  19 yaşında dünya şampiyonluğuna ulaşma fırsatını yakalamış olan Vincent Feigenbutz gerçekleştirmiş olduğu nakavtlar ve gençliğinin de verdiği dinamizm ile Alman Kulübü Sauerland’in üzerine yatırım yaptığı isimlerin başında geliyor. Genç boksörün profesyonel kariyerinde 18 i nakavtlı 19 galibiyet ve 1 mağlubiyeti bulunmakta.

38 Yaşındaki Perulu Mauricio Reynoso ise profesyonel kariyerinde 11 i nakavtlı 15 galibiyet , 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik elde etti bugüne dek. Tek yenilgisini 2012 yılında Jaime Borboza karşısında elde eden Reynoso , WBA’in 8. sırasında yer almakta.

WBA süper orta sıklette süper şampiyon konumunda Andre Ward, normal mertebeli şampiyonluk ise Rus boksör Fedor Chudinov’a ait.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu