Boks

Asrın Karşılaşması MayPac, Tüm Dünya’da Dev Heyecan Yarattı!

Adsız2

Herkesin büyük heyecanla beklediği MayPac asrın karşılaşmasına Bilgehan Demir önderliğinde Kanaltürk ev sahipliği yaptı. Uzun süredir büyük bir heyecanla beklenen bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı, Koray Şarkaya ise yorumladı. Ve bu muhteşem atmosfer start aldı.

Gamailer Rodriguez vs. Vasyl Lomachenko | WBO Dünya Tüysıklet Unvan Karşılaşması

Gecenin ilk karşılaşmsı Gamailer Rodriguez ile Vasyl Lomachenko arasında gerçekleşti. Lomachenko, elinde bulundurduğu WBO Dünya Tüsıklet unvanını 3. kez korumak için ringe çıkıyordu. Ringe ilk gelen isim Gamailer Rodriguez oldu. Hemen ardından ise Vasyl Lomachenko geldi.

Gecenin 12 roundluk ilk karşılaşması start aldı. İlk round ortada tamamlandı. 2. round, 1. rounda nazaran biraz daha herketli geçti ama yine de her iki boksör birbiri üzerinde üstünlük kuramadı. 3. roundda Lomachenko karşılaşmada üstünlük sağlamaya başladı. 4. roundda ise karşılaşamda üstünlük sağlamaya başlayan taraf Rodriguez oldu. Bir önceki rounda göre daha fazla hızlı yumuruklar atmaya başladı. 4. roundda karşılaşma bir hayli kızıştı. Roundun son saniyelerinde Lomachenko, ipleri eline geri aldı. 5. roundda bel altı vuruştan dolayı Gamailer Rodriguez’in 1 puanı hakem tarafından silindi. 6. rounda da karşılaşmadaki üstünlük Lomachenko ile devam etti. 7. roundun son saniyelerinde Gamailer Rodriguez, karnına yediği yumruk darbesi sonucu knockdown oldu. Biraz dinlendikten sonra toparlanan Rodriguez, karşılaşmaya kısa sürede geri döndü. Bu arada da round sona ermiş oldu. 8. roundun ortalarında Rodriguez’den bel altı vuruş dolayısıyla 1 puan daha silindi. 9. roundun ilk saniyelerinde tekrar knockdown olan Rodriguez yerden kalkamadı ve karşılaşmayı nakavtla kaybetti. Vasyl Lomachenko’da böylelikle unvanını korumuş oldu.

Leo Santa Cruz vs. Jose Cayetano

Gecenin ikinci karşılaşması Leo Santa Cruz ile Jose Cayetano arasında gerçekleşti. Tüysıklette 10 roundluk bu muhteşem karşılaşma başladı. Ringe ilk giriş yapan isim Jose Cayetano oldu. Hemen ardından da Leo Santa Cruz geldi.

Karşılaşmanın ilk roundunda Leo Santa Cruz üstün başladı. Roundun 3 dakikasında da çok etkili bir şekilde dövüştü. 2. roundda Jose Cayetano karşılaşmada biraz daha etklisini göstermeye başladı fakat Cruz bir türlü ipleri elden bırakmıyordu. 3. roundda karşılaşma kızışmaya başladı ve sert yumruklar konuşmaya başladı. Karşılaşmada genel olarak üstünlük kuran taraf Leo Santa Cruz oldu. Fakat herşeye rağmen Jose Cayetano ayakta kalmayı başardı ve karşılaşmayı 8. rounda kadar taşıdılar. 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başlayan bu karşılaşma 10. roundu da gördü. 10. rounda da karşılaşma yine hızlı başlayıp hızlı bitti. Artık sonucu belirlemek için puanlar bekleniyordu. Gelen puan sonuçlarına göre 3 hakeminde 100 – 90 puanlaması ile kazanan taraf Leo Santa Cruz oldu.

Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao | WBO/WBC/WBA Dünya Weltersıklet Unvan Maçı

Gecenin en önemli ve son karşılaşması, asrın karşılaşması Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao; MayPac karşılaşması başladı. Uzun süredir heyecanla beklenen asrın karşılaşması artık başlıyordu. İzleyicilerde büyük bir heyecan hakimdi. Tribünler tıklım tıklım doluydu. Ringe ilk gelen isim Manny Pacquiao oldu. Hemen ardından ise Floyd Mayweather ringe girdi.

Bu muhteşem karşılaşma artık start almıştı. Büyük heyecan başlamıştı. İlk roundda rakipler birbirini tartmakla yetindi. Floyd Mayweather, daha çok kaçarak darbeler vurdu. 2. rounda Floyd Mayweather biraz daha önde devam etti. 3. roundda hemen hemen ortada geçti. 4. roundda Manny Pacquiao, karşılaşmada bu sefer ciddi bir üstünlük kurdu. 5. roundda Floyd Mayweather maça tekrar hakim oldu. 6. roundun son saniyelerinden Pacman resmen coştu ve Mayweather’ı yumruk bombardımanına tuttu. Buna rağmen Floyd Mayweather’ın yüz ifadesi “Birşey olmadı” der gibiydi. 7. roundda Mayweather, bir önceki roundda maruz kaldığı yumrukların aynısını Pacman’e atmak istedi fakat Pacman kaçmasını bildi. Karşılaşmada hala bir eşitlik hakimdi. 8. rounda hakim olan isim ise Manny Pacquiao oldu. Karşılaşma 11. rounda kadar taşınmayı başardı. 11. roundun ilk saniyelerinde Floyd Mayweather adeta coştu ve arka arkaya yumruklar atıyordu. Manny Pacquiao’da karşılıksız bırakmıyordu. 12 round üzerinden değerlendirilen bu asrın maçı 12. roundu da gördü. 12. roundun başında Pacquiao ve Mayweather ringin ortasında birbirlerine dostça sarıldılar. Yüzyılın maçının son roundu start aldı. Son roundda Floyd Mayweather tamamen zamana oynadı. Böylelikle 12. roundda son buldu. Artık kazanan, hakemlerden gelecek karar ile belli olacaktı. Gelen puan sonuçlarına göre 118-110 | 118-110 | 116-112 puanlama ile kazanan taraf Floyd Mayweather oluyor. Gecede Floyd Mayweather’ın sevinç görüntüleriyle son buluyor.

İşte Geceden Görüntüler:

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
55 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yawsef
yawsef
7 yıl önce

Çok konuşulacak fakat Floyd için söyleyecek tek bir söz kalmadı, haketti aldı …

imparator81
imparator81
7 yıl önce

Gerçektende hakkıyla kazandı, bir sonraki maçı ya kell brok ya da amir khan ile olur büyük ihtimalle

cannibalcorpse
cannibalcorpse
7 yıl önce

floyd 36 dakika kedi gibi kaçarak puan hesabı yaptı,, pacman ringde boks yaptı…..

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Many iyi hazırlanmamış, neredeyse nakavt olacaktı.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Floyd mayweather çok şaşırttı ama hak ederek kazandı helal olsun diyecek bir şey yok.

cihan
cihan
7 yıl önce

kaçırdıgımız yada izleyemediğimiz bu maçların tekrar videolarını izleyemiyoruz lütfen bu siteye ekleyin artık ara ara baska yerlerde de bulamıyoruz sayın site admini duyun sesimizi lütfen…teşekkür ederim

Hamza
Hamza
7 yıl önce

Bilgehan Abi Ben Maçı kaçırdım tekrarı Olmayacakmı yaw Arkadaşlar bileniniz söyleyebilrmi ?

bkss
bkss
7 yıl önce

Yorumlara bakılırsa biz farklı maç izledik sanırım

halo
halo
7 yıl önce

mayweather in savunmasinin cok kucumsendigini burada bir kac defa yazmistim. hakli ciktigim icin mutluyum, pacman in floyd u yakalayacagina herkes cok emindi. floyd cok zeki bir dovuscu. gorsellik cok zayif ama syphe uyandirmayan net bir galibiyet geldi

mehmet
mehmet
7 yıl önce

maywether hakkıyla kazandı ama benim gönlüm manny den yanaydı ama kutlarım hak etti

yusuf uğur
yusuf uğur
7 yıl önce

pacman çok kötüydü, hiç iyi hazırlanamamış, rakibini iyi analiz edememiş; floyd baştan sona maça hakimdi, akıllı dövüştü ve kazandı. tebrikler ama gelmiş geçmiş en büyük asla değil, o kumaş yok asla.

Abdullah
Abdullah
7 yıl önce

Her şeyden önce Bilgehan DEMİR ve ekibine emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.Maça gelecek olursak kesinlikle “yüzyılın müsabakası” nitelendirmesini hak etmeyen bir maçtı. Floyd iğren bir maç çıkardı,durmadan kaçtı, zamana oynadı. profesyonel bir boksçu böyle mi olmalı? Pacman ise iyi hazırlanmamıştı…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Wladimir çok zayıf çene olmasa da çenesi sağlam denilemez.Wilder povetkin gibi sert yumruk atan boksörler wladimirin defansını geçip çenesini tutturabilirlerse devirirler.

Can
Can
7 yıl önce

Wladimir defans mı yapıyormuş kaçmak defans mı sayılıyor yoksa gard alıp rakibin vurmasına izin vermek defans sayılır bunları öğrende gel boks bilgin sıfır.

Uğur
Uğur
7 yıl önce
Reply to  Can

Boksta defans yapmak rakibine isabetli vuruş şansı vermemektir.İster rakibi vuruş yaparken geri çekilir ister gard alıp bekler.

safkan
safkan
7 yıl önce

pacua beni çok şaşırttı bu kadar tutuk olması, mental olarak bu kadar ezilmesi vs. floyd sandığımdan çok çok daha rahat kazandı maçı maidana maçlarından daha rahat maç çıkarttı. fredie rochın mı suçu bilmiyorum 1kg hafif gelmek akıl karı değil. pacmanın son 15 maçını canlı izledim gerçek pacua dünkü pacua değil, sürekli kombinasyon deneyip rakibi bunaltan, çok sert ve hızlı sol… Devamını oku »

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wladimir in maçı dedik boş çıktı. Pacman yüzyılın maçı dedik fiyasko oldu. İnşallah önümüzdeki maçlar güzel olur.

ümit
ümit
7 yıl önce

bu maçın videosunu neden bulamıyorum nereden izleyebilirim acaba bilen var mı

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Fazla söze gerek yok floyd iyi iş çıkardı ve kazandı ama manny iyi performans sergileyemedi.safkana katılıyorum.

brianoconner
7 yıl önce

Manny yanlis strateji yaptı ve kombineli yumruklar yapsaydi biraz riske giyseydi maçı alırdı floyd kosedeyken seri vursaydi maçı puanla alırdı
Manny riske girmedi maçı floyda verdi iş te .

Ekrem Verep
Ekrem Verep
7 yıl önce

Floyd taktik adamı agresif ve saldırgan dövüşen bir boksör değil. Krokor dövüşü sevmiyor. Ayruca yumruk reach mesafesi mannyden fazla Manny ve antrenörü bu vaziyet karşısında farklı varyasyonlar çalışa bilirlerdi bilmiyorum lakin Manny bana yeterince hazırlanmamış gibi geldi. Neticede Floydu tebrik etmek lazım. Dövüşün galibi oldu.

Soner
Soner
7 yıl önce

Medyanın abartması fos çıktı. Kötü ve zevksiz bir maç oldu. Floyd galibiyeti haketti. Yawsef izninle bişey yazsam, ringin kenarında oturan birisi için :))

imparator81
imparator81
7 yıl önce

Böyle bir maça hazirlanmiyacakta hangi maça hazırlanacak,her insanın bir sınıra var manny in elinden gelen buydu demek,bende karakter olarak manny ı seviyorum ama floyd daha iyiydi

yawsef
yawsef
7 yıl önce

Demir kesinlikle katılıyorum, floyd yeteneklerinin ötesinde zekice ve kurnazca dövüşen bir boksör.Tabi köşesini de dahil ediyorum bu yorumun içerisine.Pacmanın sıkıntısı aslında köşesi ile ilgiliydi.Yani kardeşim teknik planlama yapmadan, hırs ve kaba güç ile üzerine saldırmasını istediler.Doğru dürüst eskiv bile yapmadan üzerine gidiyordu ve daha alt seviyeli bir boksörün yemeyeceğim yumrukları bile yedi.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Vallaha, Packman Floyd un üstüne gitse nakavt olmuştu. Sağları yiyince tırstı, baktı gidiyor, vites küçülttü mecburen 🙂

Eğer eskivlerle gitse, swing atsa maçı alırdı.

cannibalcorpse
cannibalcorpse
7 yıl önce

‘yunus’ ve ‘halo’ düşüncelerimin devamını yazdınız adeta, 😀 eyvallah…

Ömer Faruk
Ömer Faruk
7 yıl önce

asıl asrın karşılaşması floyd ile gennayd golovkin arasında olur. golovkinin bütün maçlarında hep kan vardı tabi hep rakibin kanıydı floyda da aynısı yapacağından şüphem yok 😀

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

floyd 66 golovkin 75 kilo aradaki kilo farkına bak nasıl maç yapacaklar.

Kell Brook
7 yıl önce

6 kilo fark var sen cidden bokstan anlamıyorsun Floyd zaten 66,69 arası dövüşüyor golovkin 72 kiloda dövüşüyor ortak bir kiloda mesela 70,71’de anlaşır dövüşürler golovkin 75 kiloda dövüşmüyor 😀

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

tövbe tövbe estağfurullah birader murray maçına kaç kilo çıktı 78 kilo martin murray 76 kilo monroe maçına kac kilo çıkar bilmem bana demişsin bilokstan anlamıyor diye böyle insanlar beni mi bulur yarabbim sen öğrende gel ondan sonra laf yap.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Boks yazacak derken biloks yazmışım duzelteyim onu sen ona da bişey bulursun.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Murray maçına 78 kilo çıktı willie monroe jr maçına 72 mi çıkacak.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Ben iyice boka bastım 78 Kilo orta siklet olmuyor ya

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Öğrendiğim bilgi yanlış kusura bakmayın Ben gennady golovkinin 78 kilo olduğu nereden aklıma girdi hafif ağır siklet oluyor 78 kilo ama golovkin orta siklette.

Başa dön tuşu
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.