Atagün Yalçınkaya Yeni Şampiyonları Boks Academy’de Yetiştirecek


boks-academy-maltepe-atagun-yalcinkaya

2004 Atina Olimpiyatlarında gümüş madalya kazanarak tarihe geçen boksörümüz Atagün Yalçınkaya Boks Academy adında bir boks salonu açtı.

Olimpiyat oyunlarında henüz 17 yaşında Muhammed Ali’den sonra en genç madalya alan boksör unvanı alan Atagün Yalçınkaya aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübünde de boks şubesi antrenörlüğü görevinde de bulunuyor.

Gazi Üniversitesi BE.S.Y.O. öğretmenlik bölümü mezunu olan Yalçınkaya'nın aynı zamanda Türkiye Boks Federasyonu ve AIBA'dan (uluslararası) antrenörlük belgesi de bulunuyor.

Yeni şampiyon adayları yetiştirmeyi hedefleyen, aynı zamanda bay ve bayan her yaş ve seviye için boks kursu hizmeti de veren Boks Academy Atagün Yalçınkaya önderliğinde İstanbul Maltepe‘de hizmete girdi.

Gazi Üniversitesi BE.S.Y.O. öğretmenlik bölümü mezunu olan Yalçınkaya'nın aynı zamanda Türkiye Boks Federasyonu ve AIBA'dan (uluslararası) antrenörlük belgesi de bulunuyor.

Gazi Üniversitesi BE.S.Y.O. öğretmenlik bölümü mezunu olan Yalçınkaya’nın aynı zamanda Türkiye Boks Federasyonu ve AIBA’dan (uluslararası) antrenörlük belgesi de bulunuyor.

.

Milli sporculardan kurulu kadrosu ile boks sporuna yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Boks Academy’ye kayıtların kontenjanla sınırlı olacağı açıklandı. 

Boks Academy’nin web adresi ise şu şekilde: www.boksacademy.com 


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

8 Yorum - "Atagün Yalçınkaya Yeni Şampiyonları Boks Academy’de Yetiştirecek"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Murat Koc
Üye
Murat Koc

Selcuk aydindan sonra atagun yalcinkayaninda boks salonu açması ülkemiz boksu adına çok önemli bir gelisme.Böyle başarılı sporcular ne kadar boksa yatırım yaparsa gelecek nesillerde o derece yetenekli boksorler izleyebiliriz.sonuçta bu isimler ulkede boksun lokomotifi olmuş kişiler. Atagunun çocukça hatalar yapmasına engel olunup doğru idare edilebilseydi suan golovkin gibi canelo gibi dünya standartlarında marka olacak bir boksordu.artık ogrencilerine kısmet olur inşallah

EmreOzcelik
Üye
EmreOzcelik

Arkadaslar ben bilmiyorum atagun boksu neden birakti profta 2 3 maci var sonra neden birakti bilen varmi ?

Kağan Zeyrek
Üye
Kağan Zeyrek

Almanyada yasamak zor geldi. 1 yıl beklese olimpiyata favori olarak gidecekti.kendine yazık etti.

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

Ülke boksumuz adına mükemmel bir gelişme. Murat koç zaten bu konularda yazılacakları eksiksiz olarak hallediyor 🙂 dolayısıyla fazla uzatmaya lüzum yok. Atagün yalçınkaya ve ekibine başarılar dilerim. Genç yeteneklerimizin böyle hocalara ihtiyacı var.

Murat Koc
Üye
Murat Koc

+100 Teşekkürler

Conan
Üye
★★
Conan

Fenerbahçe spor klübü :
Türkiyenin en değerli sivil toplum örgütü.

Severinus
Üye
Severinus

amatörde böyle kariyere sahip bir sporcunun gençleri yetiştirmesi çok güzel bir,
olimpiyatlardaki finalini hala hatırlarım
altını alamadığı için sevinmemişti bile

Roman
Üye
Roman

17 YAŞINDA OLIMPIYAT 2. SI OLMUŞ BIR EFSANE. PRO BOKSDAKI RANCES BARTHELEMY NIN ABISINE YENILMISTI.