Avni Yıldırım Zirveye Yürüyor! Yeni WBC Sıralaması Açıklandı!


avni

Avni Yıldırım’ın zirve yürüyüşü devam ediyor. 26 Şubat’ta çıktığı son maçta Arjantinli Walter Gabriel Sequeira’yı puanla mağlup eden Avni, WBC sıralamasında dünya yıldızlarını geride bıraktı.

wbcavniYeni açıklanan WBC sıralamasına göre 13. sıradan 9. sıraya yükselen Avni Yıldırım, böylece eski şampiyonlardan Nathan Cleverly, Kovalev’in son rakibi Jean Pascal, Avrupa Şampiyonu Igor Mikhalkin gibi dünya yıldızlarını geride bırakarak dünya şampiyonluk maçına bir adım daha yaklaştı.

Avni’nin rakibi Walter Gabriel Sequeira ise aldığı mağlubiyetle 15. sıradan 21. sıraya geriledi.

Avni aynı zamanda son maçı öncesi WBA sıralamasında da 15. sırada bulunuyordu. WBA henüz sıralamasını güncellemedi. Avni’nin WBA’de de aynı şekilde ilk 10 içine girmesi bekleniyor.

Avni Yıldırım vs Walter Sequeira gecesinde ringe çıkan bir diğer hafif ağır sıklet boksörümüz Serdar Şahin de WBC listesine 40. sıradan giriş yaptı.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

9 Yorum - "Avni Yıldırım Zirveye Yürüyor! Yeni WBC Sıralaması Açıklandı!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Helal olsun avni yildirima adam kısa zamanda genc yasiyla çok iyi yerlere geldi.tabi ahmet onerin buyuk katkisininda bunda etkisi cok fazla.Türk boksu belki onun sayesinde ilkkez Altın kemeri alır. Bir sporcumuz o kemere ulaştığında ben profesyonel boksun türkiyede sıçrama yapacağını düşünüyorum

Bedir Altın
Üye
Bedir Altın

Kemer maçı için en az 1.5-2 yil beklemeli. Biraz pişmesi lazim yetenekli ve sağlam biri. Umarim ilerde şampiyon olur.

Duke Reis
Üye
Duke Reis

Ilk ona cok erken girdi avni. Iyice pismeli yoksa erken patlar. Hadi hayirlisi. Bu siklette cok tehlikeli gordugum isim marcus browne

yusuf öztürk
Ziyaretçi
yusuf öztürk

avni fireni patlamış kamyon gibi gidiyor ve arkasından çok daha hızlı birisi kaktırıyor ve karşısı uçurum 9+9 18 maçtan önce. hakkında hayırlısı inşallah ben ve benim düşünenler yanılıyoruzdur

Marvelous .
Üye
Marvelous .

Avni bir an önce adamakıllı bir antrenörle, sağlıklı bir strateji ile kendine gerçekçi bir yol çizmeli. Profesyonel boks yapıyor fakat çevresi ve izlediği yol bana gore amatörce, Ahmet öneri de selçuk aydına sorun size neyin ne olduğunu anlatır. Eğer ki selçuk aydın bu kalibre ile dünya şampiyonu olmadıysa avni yıldırımın aynı çevre ve strateji ile şampiyon olması imkansız.

cengs
Üye
cengs

Avninin yumruklar zayıf geldi bana. Ya rakiplerin çene çok zayıf yada avni sert vuramıyor. İyi kaliteli bir boksör ama indirici yumruk ta olmalı… Arjantinliye defalarca net vuruşlar yaptı ama sarsamadı bir türlü…

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Marvelous selçuk aydın hakkında görüşlerine katılmamak mümkün değil. Harbiden şampiyon olabilecek yetenekte ve güçte bir isimdi. Ben harbiden çok umitliydim inşallah bu seferki yolculuğunda başarır.

Marvelous .
Üye
Marvelous .
32 yaşından sonra kolay değil ki bence heba edilmiş bir kariyer var ortada. Eğer selçuk aydın Meksika İngiltere ya da ABD de boksa başlamış olsaydı ve Ahmet öner gibi birisi karşısına cikmasaydi kemeri rahatlıkla takardi beline. Selçuk aydın Ahmet öner için makus talihim ve düzenbaz, vefasız, hırsız diyor. Daha neler neler..bu nedenle Avni yıldırım çok geç olmadan daha vizyon sahibi,… Devamını oku »
BOXING ENGINEER
Ziyaretçi
BOXING ENGINEER
Marvelous görüşlerine tamamen katılıyorum. Maç içindeki ve dışındaki görüntelere bakıldığında profesyonellikten ne kadar uzak bir ekip olduğu çok ortada. Avni burdan sana sesleniyorum, son maçında çok zorlandın, çok eksiklerin var, doğru insanlarla kariyerine devam et. yoksa bu hava hemen söner unutulup gidersin, o yanındaki adamların da biri bile kalmaz. Profesyonel boksta kendini kullandıracaksın bu bir gerçek fakat doğru insanlara kendini… Devamını oku »