Avrupa Şampiyonu Anthony Yiğit’in Rakibi ve Maç Tarihi Belli Oldu


Geçtiğimiz yıl İngiliz Lenny Daws’ı mağlup ederek EBU’nun süper hafif sıklette Avrupa şampiyonluk kemerini eline geçiren Anthony Yiğit, unvanını üst üste 2 kez Sandor Martin ve Joe Hughes karşısında korumuştu.

Geçtiğimiz hafta sonu IBF unvan maçı elemesinde, şampiyon Mikey Garcia’nın rakibi olabilmek için Belaruslu nakavt makinesi Ivan Baranchyk’le karşılaşması beklenen Yiğit, maça 1 hafta kala hastalık nedeniyle çekildiğini açıklamış, Baranchyk de Rus Petr Petrov’u nakavt ederek Garcia ile unvan maçına çıkma hakkını elde etmişti.

Dünya şampiyonluk maçı hayallerini erteleyen Yiğit, tekrar Avrupa’ya döndü ve Adanalı boksörümüzün EBU kemerini 3. kez korumak için Fransız boksör Franck Petitjean (21-4-3, 4 KO) ile 5 Mayıs’ta karşı karşıya geleceği öğrenildi.

Maçın ihalesini Yiğit’i temsilen Sauerland firması 50 bin Euro bedelle kazanırken, paylaşımın %60-%40 Yiğit lehine olacağı ve boksörümüzün mücadeleden 30 bin Euro (yaklaşık 140 bin TL) kazanacağı öğrenildi.

Yiğit’e Petitjean karşısında başarılar diliyoruz.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

4
Yorumlar

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
VolkanKLeGGGendShaqjackal Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
jackal
Üye
★★★★
jackal

Yiğit alır bu maçı da ivan baranyck maci sıkıntı zorlu rakip olur belaruslu yiğit için

LeGGGend
Üye
★★★
LeGGGend

Zaten hasta olduğu bahaneydi, Baranchyke kesin kaybederdi bence, Akıllıca oldu kariyer açısindan.

Shaq
Üye
★★★
Shaq

O maç oynanmiyacak sanırım yiğit akıllı bir hareket yaparak çekildi o maçtan.zaten pek şansı yoktu. petrovu resmen gömdü barancyk

VolkanK
Üye
★★★
VolkanK

Kimi yenecek peki yiğit çok merak ediyorum.