“Bana Khan’ı Getirin!”


danny-garcia-vs-postol23 Ocak 2016’da Robert Guerrero’nun karşısına çıkacak olan Danny Garcia geleceği hakkında konuştu.

31 maçta yenilgisiz boksör Danny “Hızlı” Garcia, 2012 yılında nakavt ettiği Pakistan asıllı İngiliz Amir Khan’la tekrar karşılaşabileceğini belirtti.

Amir Khan’ın kendisinden rövanşı almak istediğini bildiğini söyleyen Garcia sözlerine şöyle devam etti:

Khan’ın benden rövanşı almak istediğini biliyorum. Onunla karşılaştığımda çok toydum. Daha Erik Morales’i yenip yeni şampiyon olmuştum. Khan o zamandan beri kendisini geliştirdi. Ama ben de kendimi geliştirdim ve tecrübe kazandım. 2012’de yaptığımı 2016’da yapamamam için hiç bir sebep yok.

Khan ile karşılaşması halinde maçın PPV yani izle-öde sisteminden yayınlanması gerektiğini belirten Garcia, Khan’a rövanş hakkı tanıması halinde finansal açıdan kendisini tatmin edici bir teklifin de masada olması gerektiğini belirtti.

khanG2503_468x687Uzun zamandır Floyd Mayweather ve Manny Pacquaio ile ringe çıkmaya çalışan Khan ise bu iki hayaline de ulaşamadığı için kendisine maç teklif eden İngiliz rakibi Kell Brook veya Danny Garcia’dan biriyle anlaşması bekleniyor.

Kell Brook’a yenilmesi halinde en iyi İngiliz yarı orta sıklet ünvanını tamamen kaybedecek olan Khan, Garcia’ya 2. defa yenilmesi halinde de emekliliğin eşiğine gelebilir. Bu açıdan Khan’ı 2016’da oldukça zorlu bir seçim bekliyor. Kell Brook ile her zaman maça çıkabileceğini düşünen Khan’ın, Danny Garcia’nın teklifini kabul etmesi ve çok yakına girmeden dövüşerek Garcia’yı puanla yenmeye çalışacağını öngörmek çok zor değil.

Bakalım 2016 Amir Khan, Danny Garcia ve Kell Brook için neler getirecek? Bunu yakında öğreneceğiz.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

7 Yorum - "“Bana Khan’ı Getirin!”"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Kell brook çok büyük bir tehlike ondan uzak dur en iyisi önce garcianin işini bitir çok geliştiğinde Kell brook la kapışırsın . amir khan çok iyi boksor garciayi yener diye düşünüyorum.

Yücel
Ziyaretçi
Yücel

10 maç yapsınlar 10 nuda garcia kazanır amr khanın o çeneyle garcia nın ters yumruklarına dayanması çok çok zor

cortexjam
Ziyaretçi
cortexjam

danny garcia şu an dünyanın en iyi boksörü khan hayatta yenemez…hem puana oynayabilen hemde sağlam ve isabetli vurup çok rahat ko yapan başka bir boksör yok…garcia 2 yıl içinde welter sıkleti domine etmeye başlalıcak tüm kemerleri toplucak…

T-FURY
Ziyaretçi
T-FURY

en iyi boksör mü güldürme beni GGG varken 🙂

safkan
Ziyaretçi
safkan

amir khanın çenesi abartıldığı kadar cam değil arkadaşlar. bir laf vardır adın çıkacağına canın çıksın diye. biz ne cam çeneler gördük gardına bile yumruk alınca ayakları yere çapraz basan.

bokssever
Ziyaretçi
bokssever

malesef zayıf , maidana maçındada aynı şey yaşandı az kalsın gidiyordu