“Bana Lebedev’i Getirin”


Yunier-Dorticos-Yarı ağır sıkletin en önemli boksörlerinden, Kübalı Yunier Dorticos 12 Aralık Cumartesi günü ringe çıktı.

Kolombiyalı Fulgencio Zuniga ile karşılaşan Dorticos rakibi 2 round içinde nakavt etmeyi başardı.

Maç sonu açıklama yapan Dorticos şöyle konuştu:

Bana WBA şampiyonu Denis Lebedev veya geçici şampiyonu Beibut Shumenov’u getirin. Onların ikisini birden aynı gece içinde nakavt ederim. Dünyanın en iyi yarı ağır sıkleti benim. İnanmayan varsa karşıma çıksın, onu yumruklarımla terbiye edeyim

Fulgencio Zuniga

Çıktığı 20 maçta 20 galibiyeti bulunan Dorticos, ünlü boksör Edison Miranda’ya karşı aldığı puanla gelen galibiyet dışında diğer 19 maçını nakavtla kazandı. Bağlı bulunduğu promosyon şirketi Caribe Promotions’ın asbaşkanı Louis Fonseca da yaptığı açıklamada, bir sonraki WBA konvansiyonunda Dorticos’un Lebedev veya Shumenov’a karşı zorunlu rakip olarak atanması konusunda girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Küba gibi küçük ve dışa kapalı bir ülkeden gelen ve bu yüzden arkasında büyük bir taraftar desteği bulunmayan Dorticos’a WBA tarafından Denis Lebedev maçı fırsatının ilk planda verilmeyeceğini öngörürsek, 2016 yılı içinde Kazak boksör Shumenov’a karşı geçici şampiyonluk ünvanı için çıkma ihtimalinin kuvvetli olduğunu öngörebiliriz.

Dorticos’un kariyerinde önemli anları aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=J8-7leB4ZwY


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "“Bana Lebedev’i Getirin”"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

SANA MAZLUMU GETİRSEK OLMAZ MI 🙂

kell brok
Ziyaretçi
kell brok

fena