Boks

“Bana Lebedev’i Getirin”


Yunier-Dorticos-Yarı ağır sıkletin en önemli boksörlerinden, Kübalı Yunier Dorticos 12 Aralık Cumartesi günü ringe çıktı.

Kolombiyalı Fulgencio Zuniga ile karşılaşan Dorticos rakibi 2 round içinde nakavt etmeyi başardı.

Maç sonu açıklama yapan Dorticos şöyle konuştu:

Bana WBA şampiyonu Denis Lebedev veya geçici şampiyonu Beibut Shumenov’u getirin. Onların ikisini birden aynı gece içinde nakavt ederim. Dünyanın en iyi yarı ağır sıkleti benim. İnanmayan varsa karşıma çıksın, onu yumruklarımla terbiye edeyim

Fulgencio Zuniga

Çıktığı 20 maçta 20 galibiyeti bulunan Dorticos, ünlü boksör Edison Miranda’ya karşı aldığı puanla gelen galibiyet dışında diğer 19 maçını nakavtla kazandı. Bağlı bulunduğu promosyon şirketi Caribe Promotions’ın asbaşkanı Louis Fonseca da yaptığı açıklamada, bir sonraki WBA konvansiyonunda Dorticos’un Lebedev veya Shumenov’a karşı zorunlu rakip olarak atanması konusunda girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Küba gibi küçük ve dışa kapalı bir ülkeden gelen ve bu yüzden arkasında büyük bir taraftar desteği bulunmayan Dorticos’a WBA tarafından Denis Lebedev maçı fırsatının ilk planda verilmeyeceğini öngörürsek, 2016 yılı içinde Kazak boksör Shumenov’a karşı geçici şampiyonluk ünvanı için çıkma ihtimalinin kuvvetli olduğunu öngörebiliriz.

Dorticos’un kariyerinde önemli anları aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=J8-7leB4ZwY


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

SANA MAZLUMU GETİRSEK OLMAZ MI 🙂

kell brok
kell brok
6 yıl önce

fena

Başa dön tuşu