Boks

Bellew Makabu Maçı Kesinleşti! Kell Brook ve Adonis Stevenson’ın Rakipleri Belli Oluyor!


maclarkapak

Uzun süredir beklenen WBC dünya yarı ağır sıklet şampiyonluk maçı kesinleşti. Grigory Drozd’da bulunan kemer, şampiyonun sakatlanması ve geçtiğimiz ayMakabu’nun karşısında kemerini savunamaması üzerine boşa çıkarılmış, boştaki kemer için Makabu ve Tony Bellew’e maç görüşmelerine başlama talimatı verilmişti.

Görüşmelerde sonuca ulaşıldı ve 29 Mayıs Pazar günü iki boksörün, Bellew’in taraftarı olduğu Everton futbol takımının sahası olan 40 bin kişilik Goodison Park stadyumunda dünya şampiyonluğu için ringe çıkması kesinleşti.bellew-makabu

Bir diğer haber de geçtiğimiz hafta sonu Chris Algieri’yi nakavt ederek büyük sükse yapan Errol Spence ile ilgili. Yarı orta sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından Spence için dünya şampiyonluk maçı git gide yaklaşıyor. IBF, Errol Spence ile Konstantin Ponomarev arasında dünya şampiyonluğu için final elemesi niteliğinde bir maç düzenlenmesi için talimat verdi. Ponomarev, Golovkin, Sullivan Barrera ve Murat Gassiev’le aynı salonda Abel Sanchez’in altında çalışan, son maçında yenilgisiz Brad Solomon’u yenmiş bir diğer yükselen yıldız.

20 maçta yenilgisiz Errol Spence ile 30 maçta yenilgisiz Ponomarev’i karşı karşıya getirecek mücadele boks dünyasında şimdiden heyecan yaratmış durumda. Ama daha da önemli olan; bu karşılaşmayı kazanan boksör, IBF dünya şampiyonu Kell Brook’un zorunlu kemer savunma rakibi olacak.

Spence Chris Algieri’yi böyle nakavt etmişti:

Gelen son maç haberi de Adonis Stevenson ile ilgili. WBC şampiyonunun, 30 Nisan’da gerçekleşecek olan Edwin Rodriguez vs Thomas Williams Jr karşılaşmasını kazanan boksörle yaz aylarında ringe çıkacağı öğrenildi.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
9 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Adonis stevenson nerdeyse 7.5 aydır ringe cikmiyor ve yapacağı maçı yaza kadar erteliyor .anlaşılan setevensonun bırakma zamanı geliyor. Eleider alvarez zorunlu rakipti Edwin rodriguez maçı öncesinde bu aylarda kemer savunması yapmasi iyi olurdu.stevenson kovalev ile maç yapmadan 2 yada 3 maç yapar boksu bırakır.

Ahmet kurt
Ahmet kurt
5 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Stevensonda giderse kovalev sikletinde rakipsiz olur. İnşallah bu iki boksörün maçını görürüz.

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
5 yıl önce
Reply to  Ahmet kurt

Kovalev zaten rakipsiz stevenson kovalev ile maça çıkmaz. kovalev’in onu duman edeceğini çok iyi biliyor.

Roman
Roman
5 yıl önce

İki yıldızı gene birbirlerine kirdircaklar. Brad Solomon maçında olduğu gibi. Ponomarev çok iyi ama spencede ayrı bir çocuk. Bu siklette en beğendiğim 3 yükselen yıldız.
1-) Ponomarev
2-) sammy vazquez
3-) spence jr

Bu delikanlılar kell i zor durumlara sokarlar.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Stevenson belki ihtimal olarak bu sene iki maç yapıp ward-kovelev galibi ile maç yapar bu macin sözleşmesine rövanş maddesi koyarlar ve ondan sonra stevenson bırakır.

Engink
Engink
5 yıl önce

Kovalev rakipsiz mi güldürmeyin beni andre ward ile yapıp yensin yenebiliyorsa sonra konuşun andre ward çok iyi tekniğe sahip.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Kovalevin bu siklette potansiyel rakipleri bence ,ward, beterbiev,stevenson ve kendini geliştirirse gvozdyk.birde ihtimal olarak ilerleyen yıllarda golovkin olur bence ama bu maç 2019 da falan olur.

Murphy Lee
Murphy Lee
5 yıl önce

gvozdyk’in kendisini geliştirmesine gerek yok bence.wsb’de gayet iyi isimlere karşı galibiyetler aldı.aynı usyk ve lomachenko gibi amatör altyapısı sağlam.1 sene içinde maça çıksalar bile kovalev’i yener bence.fiziksel olarak sikletin üstünde gvozdyk.

http://i58.tinypic.com/14buv4o.jpg

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Geliştirme konusunda alt yapi anlamında değil .birkaç tane büyük maça çıkmalı, ağır maçları kaldırabilecek seviyede olduğunu göstererirse daha iyi bir potansiyele sahip olur.şimdi yada 1 sene sonra ciksin kovalevi yener dersek sözde kalır.beterbiev bu rakipler arasında warddan sonra en iyi amatör kariyere sahip hatta warddan daha çok maçı ve madalyası var.kaldiki o tecrübeli bokscular için kovalevi yener diyemiyoruz yenme ihtimali… Devamını oku »

Başa dön tuşu