Boks

Bellew’i Yen Dev Maç Kap!

haye-wbo

4 Mart’ta İngiltere’de öde-izle sisteminden yayınlanacak gecede Tony Bellew’la ringe çıkacak olan David Haye’i bu maçı kazanması halinde daha da büyük bir maç bekliyor.

haye-joshua_1

Konu hakkında bir açıklama yapan Matchroom’un patronu Eddie Hearn, Haye’in Bellew’i mağlup etmesi halinde kendisini Anthony Joshua’nın muhtemel rakibi olarak düşüneceklerini ifade etti.

haye-bellew-12

Öte yandan mücadeleyi Bellew’in kazanması halinde ise Liverpool’lu boksörün cruiserweight’e geri dönmeyeceğini ifade eden Hearn, bu durumda Bellew’in de Joshua ve ağır sıkletteki diğer büyük isimlerin rakibi olarak adının geçmeye başlayacağını açıkladı.

bellew-haye-kapak

 

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
47 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce

Bellewin joshuayla dövüştüğünü ve onu ko ettiğini düşünsenize 😀 haye bi sakatlık çıkmazsa bu bellewi güzelce tokatlayacak ama joshuanın haye ile dövüşeceğini hiç sanmıyorum. Joshuanın tüm rakipleri wladda dahil hareketsiz isimler. Haye, Joshuanın gücünü %100 göstemeyeceği bir rakip. Daha önce bu stilde herhangi biriyle dövüşnedi ve 2 seneye kadarda dövüşmez. Ama herşeyden önce joshua wlad engelini aşabilecek mi bu önemli.… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce

Haye hem yaşlandı hemde kilo aldı. Tabiki eski hızında değildir. Ama bu haliyle bile günümüz ağır sikletinin en hızlı üst düzey boksörü olduğu kesin. Balonda olsa Mark de moriye attığı kontra yumruk gerçektende usta işiydi. Joshua ile yapacağı maçta %100 ko çıkar. Wlad maçından çok daha zevkli ve heyecanlı olur.

MARCİANO
MARCİANO
7 yıl önce

joshua nın önce wlad engelini aşması gerekir o maçtaki performansına göre haye maçına çıkıp çıkmayacağı belli olur… joshua wlad maçında sol direk nedir ne işe yarar nasıl kullanılır konusunda sıkı bir eğitim verecektir wlad… bir şampiyonun yüreğini asla hafife alamazsın wlad ın içinde boks tutkusu adına en ufak bir damlası varsa ki var olduğunu düşünüyorum bu maçı büyük tecrübesiyle alacaktır…eğer… Devamını oku »

About Billions
About Billions
7 yıl önce
Reply to  MARCİANO

katılıyorum. bence de önemli olan hayein bellewü yenmesi değil joshuanın klitschkoyu yenmesi.

ömer uzel
ömer uzel
7 yıl önce

Wlademir Kliçko’nun etkili attığı sol direkler hep 1.90’ın altında ki boksörlereydi..Bu sefer karşısında 1.98’lik Jashua var, ve maalesef Vlademirin çenesi abisi Vitali kadar kusursuz değil..Vitali- jashua oynasaydı yüzde 60 vitali yüzde 40 jashua derdim ama, şuan yüzde 70 jashua yüzde 30 vlademir diyorum..Bellew ile Haye arasında ki maçta da yüzde 60 haye diyorum, bellew çok inatçı ve kondisyonu çok iyi… Devamını oku »

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce
Reply to  ömer uzel

PULEV, Mariusz Wach bunlarda 1.90 altıydı değilmi

MARCİANO
MARCİANO
7 yıl önce
Reply to  Tyson Fury

haye 1.93 uzanma mesafesi 1.98 di…wlad sol direklerle bitirdi işini haye in…çok gıcık kapmıştım o maçta wlad a ama yiğidi öldür hakkını yeme derler…bu stili en iyi uygulayanlardan..kendi boyuna eşit ve kısalara karşı işe yarar…joshua kapalı guard dövüşüyor wlad açık guard dövüşüyor…yani wlad ın atacağı direkleri joshua göremeyebilir…

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  ömer uzel

ray austin(198 boy, 203 reach), tony thompson(196 boy, 207 reach), hasim rahman(189 boy, 208 reach), david haye(191 boy, 198 reach), mariusz wach(202 boy, 208 reach), kubrat pulev(194 boy), bryant jenning(191 boy, 213 reach). Bu 7 arkadaşı sırf size inat üşenmeden yazdım. Adam uzun bir boksöre yada uzun reach mesafeli bir boksöre bunları hiç yapmamış gibi konuşuyosunuz. Wlad kaybederse yaşından kaybeder.… Devamını oku »

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce

aj eğer vlad maçını alırsa karşısında duracak bir rakip yok haye için eskisi gibi olmadığını ve omzunda hala sakatlık olduğu söyleniyor o yüzden kemer maçını bırakıp belew gibi 5 para etmeyecek biriyle maça çıkıyor yani tamamen para için yazılmış senaryolar

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Tyson Fury

Haye para peşinde olsaydı her fırsatta joshuaya meydan okumazdı. Adam joshua ile dövüşmek için kıçını yırtıyor. Demek ki joshua ile dövüşmeyi gerçekten istiyor. Pekii şimdi gelelim esas soruya. Sence haye de, martin gibi joshuadan yediği 2 direkle kendini yere atacak göz var mı? Joshua karşısında paramı alayımda gideyim deyip dayak yiyeceğini mi düşünüyosun? Bence haye gerçektende şampiyon olmak istiyor. Antrenmanlarında… Devamını oku »

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

2016 ta yaptığı maçlar bana ölçü olarak gelmiyor ahmet kardeşim
ama aj ile maç yaparsa kesinlikle yenmesini isterim çok beğendim bir boksördür haye öyle iki yumrukta kendini yere atacak karakterde değildir

Yıldıray Çelik
Yıldıray Çelik
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Ahmet haye tamam martin gibi kesinlikle olmaz hatta bence joshua yı büyük ihtimal yenebilir. Ama meydan okuması Seninde tabirinle bir yerlerini yırtması bence biraz paraiçin. Yoksa başka kemer Yok mu siklette başka şampiyonla dövüşmek istemiyor neden joshua peki? Joshua günümüzde para basıyor tek nedeni bu bence.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce

joshuayı yenmesi halinde hiçbir rakipten alamayacağı kadar para alıp, büyük bir popülarite sahibi olacak. işin ucunda para tabi ki var 🙂 joshua, wlad, wilder bunların hepsi zaten para için dövüşüyor. benim demek istediğim kek rakipleri yenip boksu bırakmaz, kemer maçına çıkarsa da kendini yere atmaz. çünkü haye sadece para için değil gerçekten şampiyon olmak içinde dövüşüyor.

ismail cil
ismail cil
7 yıl önce

haye maci alirsa bana görede alicak, zannetmiyorum joshuay la karsilassin tahminim parker la dövüsür cünkü wbo 1 numarasi haye belki 2018 yilinda olur.joshua wladimiri yenerse zorunlu rakibi kubrat pulevdir.Bu arada wilder povetkin sayfasinda ahmet kurt arkadasim yazmis meldenium doping degildi o zamanlar diye dogrudur ama beninm bildigim kadariyla kalp rahatsizliga olanlar kullanimiyormus baska bir özelligi yorgunluk hissi vermiyormus yani burdan… Devamını oku »

ömer uzel
ömer uzel
7 yıl önce

Pulevi Kroşelerle bitirdi kardeşim..Bi Corrie Sanders maçında ne hallere düştü gördük, uzun boylu olup, uzanma mesafesi ve isabet oranı yüksek olan boksörlere karşı sol direkler en fazla hazin sonu geciktirir..Bu boksörlere karşı kroşe ve ya aparkat vurman gerekir.ve ya karaciğere..Jashua hem uzun, hem uzanma mesafesi yüksek hemde isabet oranı..Jashua maçını sol direklerle bitirmeye çalışmaya kalkarsa Sanders maçında ki gibi 2.… Devamını oku »

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce
Reply to  ömer uzel

JOSHUA dediğin bodyci arkadaşı bu maçta göreceğiz boksör olup olmadığını yenerse yolu acık olsun ama vladı küçümsüyen bir zihniyet ile tartışmaya bile girmek komik gelir umarım anlatabilmişimdir kardeşim saygılar

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  ömer uzel

Corrie saunders örneğindende bıktım artık yav. O zamanlar wlad çömezin tekiydi. 5 sene önceki wlad corrie saunders ın her türlüsünü sol direk manyağı yapıp ko ederdi. 11 yıl boyunca hiç yenilmemiş ve bu süre zarfında 10 dan fazla yenilgisiz boksöre kemerini savunmuş bir boksörden bahsediyoruz. Tekniği ona uygun değilmişmiş. 5 sene önceki wlad joshuanın üstünden tır gibi geçerdi. Wladın kaybı… Devamını oku »

Tyson Fury
Tyson Fury
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

ne kullanıyosan bende istiyorum 🙂

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Wlad ile 29 nisanda, whyte maçındaki joshua dövüşse %99 wlad derdim. Joshua o maçta zaten çömezdi bunu inkar eden yok. Son olarak birşey söylemek istiyorum. Gerçekten enteresan yorumların beni rahatsız etmeye başladı. Eskisi gibi yazmasan olur mu 🙂 ben 19 yaşındayken senin gibi değildim. En azından Biraz karşındakilere saygın olsun. Tam olarak bilgi sahibi olmadığın konularda yorumlar yazıyosun. Şuan bana… Devamını oku »

About Billions
About Billions
7 yıl önce
Reply to  ömer uzel

pulevi kroşeyle bitirdiyse demek ki tek özelliği direkleri değil. sanders klitschkodan 10 yaş büyük. klitschkonun yaşı 27 idi o zaman şuan joshuanın yaşı da 27. aralarında 13 yaş var (düz mantık hayat kurtarır 😀 anlatmak istediğim tecrübe farkı) . asıl joshua eğer her zamanki açıklarını verirse 2. rounda çıkamaz.

MARCİANO
MARCİANO
7 yıl önce

teknik ve taktik açıdan bakarsak; joshua kapalı guard dövüşüyor ayakları sabit… wlad açık guard dövüşüyor ayakları sabit… 2 side esnek değil…deynek yutmuş gibiler…teknik ve tecrübe olarak wlad önde…gençlik, dinamizm ve patlayıcı kuvvet olarak joshua önde…. wlad ın çene orta düzey…tek yumrukta kendinden geçip bayılabilir. joshuanın çenesi soru işareti… bakalım tecrübe mi galip gelecek yoksa gençlik mi…. geçen sefer gençlik galip… Devamını oku »

Alp Eren TOKSOY
Alp Eren TOKSOY
7 yıl önce

peki 🙂

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
7 yıl önce

Edie hearne gelecek planı için borsaya oynar gibi oynuyor.Bu iki maçtan HAYE ve joshua galip gelirse böyle bir tasarı yapıyor ama bu maçın bu yıl gerçekleşmesi zor olur.David HAYE sakatlık ve kilo almasından hız sorunu yaşayabilir diyenler elbette olabilir ama HAYE son yaptığı çalışmalarda attığı paylaşım videolarında ve fotoğraflarda gayet fit ve iyi hazırlanmışa benziyor.David HAYE ara verdikten sonra dönüş… Devamını oku »

drfbb
drfbb
7 yıl önce

Ömer uzel muhteşem yorum. Aynen böyle düşünüyorum. Sağlam olmayan bir çene ve karaciger olmadan joshua gibi acı kuvvetli bi boksoru yenmeniz imkansızdır. Joshua fizik olarakta çok üstün rakipleri görünce korkuyor sert bi yumrukta atti mi tamam rakibin dizinin bağı çözülüyor. Bunu en iyi molina da gördük uzun roundlar wilderla kafa kafaya dövüşen kendine guven gelen molina joshua karşısında resmen titredi.… Devamını oku »

drfbb
drfbb
7 yıl önce

Biri şu Merve joshua ya anthony joshua nin daha geçenlerde bi sparring de henüz adı sani duyulmamış bi genç boksore ilk raundda down olduğunu, eddie hearn un bunu gizlemek için takla attığını ama gym lerde boksseverler arasında bunun konuşulduğunu söyleyebilir mi acaba. Bizde joshua yi favori goruyoruz kabulde karşıdaki de yabana atılacak adam değil kariyeri aj den kar kat üstün… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  drfbb

Joshua dan ziyade wilder gibi patlayıcı gücü olan boksörlerin ne yapacağı belli olmuyor. Joshua 5 sene önceki wladı yenemez. Kendini illa ki geliştirecektir ama bu joshua wladı o dönemlerinde yenemez. Şansı %5 ten fazla olmazdı. Joshua ters yumruklardan ziyade ağır yumruklarıyla rakibini birkaç raundda yıpratarak ko eden bir boksör(martin istisna 🙂 ).

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

Şuna bir kere inanıyorum ki Haye sakatlığını tam olarak atamadı.yoksa bu kadar kemer boştayken bu saçmasapan maça çıkmazdı.direkt kemer maçına çıkardı veya çıkmak için yapması gereken maçları yapardı.artık paraya oynuyor gibi geliyor bana…ward gibi oda sakat bence… joshua-wlad maçında yüzde 70 joshua diyorum.Joshua tipi boksörler wlada ters gelir sert hızlı ve yıkıcı yumrukları var joshuanın ve wlad böyle bir rakiple… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Samuel peter faullü vuruş ustasıydı. Dikkat et o down dediğin anlarda peter full kafa arkasına vuruyor. Yıllar sonra pulevin bile kafa arkasını yumrukladı. Adamda alışkanlık olmuş 🙂

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

birde şuna katılmıyorum joshua en iyi zamanlarında bile wlad la karşılaşsa benim favorimdir (en az %51).

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce
Reply to  Bankaci

Joshua en iyi zamanlarinda wladla karsilassa nakavt olurdu asagidaki videodakiler gibi 🙂

Bankaci
Bankaci
7 yıl önce

wlada yüzde 30 şans vermemin sebebi 2 sebebi var: 1 ağırsiklet bir yumruğa bakar-bu geneldir o yumruğu yemeyeceksin- 2 wlad bana göre ahım şahım bir şampiyon olmasa da o kadar uzun yılların vermiş olduğu (şampiyon) tecrübeyle ve kaybettiklerini geri kazanma hırsıyla yüzde 30 şansı var bence…ama kesinlikle favori değil süprizdir bu maçta…

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Joshuacilar bi titreyip kendine gelsin asagidaki maclari seyredip,epeydir yayinlanmadi,unutuldu herhalde bunlar.

https://youtu.be/HW8jjlWw0G4?t=4

https://youtu.be/q8LqwBr9jcY?t=4

jackal
jackal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

kardeş haklısın kimse yenilmez degil de bu maclar milat oldu neredeyse.Joshuanın simdiki hali ortada

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Facebook yorumlari mi dusuyor siteye yine ? 🙂

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
7 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Anlayamadım gitti yav 🙂

Luis Ortiz
Luis Ortiz
7 yıl önce

onur ertekinin kız versiyonu kaydolmuş siteye. joshuayi ilah yapan yeni biri daha :/

About Billions
About Billions
7 yıl önce

İbrahimoviçin de paraya ihtiyacı var sanırım. Unitedtan beklediğini alamamış heralde. Floyd ve conor için şunları söylemiş;
“Soytarılıklarını bırakıp bana karşı dövüşmeleri ikisi içinde daha iyi olur. Nasıl gideceğini görelim ama ikisi de direk hastaneye gidecekler.”

TÜRK MÜSLÜMAN
TÜRK MÜSLÜMAN
7 yıl önce

wladimir joshuayı ko edecektir.

enrike
enrike
7 yıl önce

takmayın arkadaşlar hocası öyle demiştir:)

Antijoshua
Antijoshua
7 yıl önce

Joshua altyapisi zayif,amator kariyeri calinti bir olimpiyat madalyasindan ibaret,abartilmis bir sosyal medya balonudur.umarim wlad gerekeni yapar ama yapamazsada bu gercek hic bir sekilde degismez cunku agir siklet 19. ve 20.yuzyilin en kotu donemini geciriyor su an.resmen boksor yok.joshua koyunun olmadigi yerdeki keciye abdurrahman celebi derler misali pompalaniyor.cunku baska adam yok populer olabilecek.wilderin wbc kemeri sahibi oldugu bir boks dunyasindan soz… Devamını oku »

Riddick bowe
Riddick bowe
7 yıl önce

Beyler onu bunu bırakın şu an boksun en iyisi şüphesiz Anthony joshuadır…. hangi açıdan bakarsanız bakın onun formuna yetişecek bi boksör şu an dünya üzerinde maalesef yok…. hem teknik hem fizik olarak inanılmaz birisi…rakibi gard alsa bile tank mermisi gibi delip geçiyor joshua….wladimir muhtemelen emekli olur bu maçtan sonra..oda eğer felç felan kalmazsa…. şimdiden ALLAH RAHMET eylesin wladimire…joshua eğer haye… Devamını oku »

ömer uzel
ömer uzel
7 yıl önce

öncelikle Boks yorumu yapabilmek için Teddy Atlas olmaya gerek yok, boks maçı izlemen yeter..ikinci olarak Jashua fanlarının en büyük nedeni Bilgehan Demir abi değildir, Jashuanın boksun portekizli Ronaldosu olmasıdır (brezilyalı ronaldo da Tysondu)..üçüncüsü ben Kliçko jashuayı direklerle yenemez dedim, kroşe aparkat ve ya karaciğerden yakalarsa yenebilir diyorum..Jashua da bir beşer ve düşmez kalkmaz gerçekten bir Allah…ayrıca 27 yaşında çömez boksör… Devamını oku »

Fatihhh
Fatihhh
7 yıl önce

haye düştüğü duruma bak yani aj maç yapnak için bellew yenmesi ne demek belew kim gitsin kumda oynasın haye bence bu maçı kabul etmekle kaliteden ödün verdi ve yanlış yaptı artık sevmiyorum hayeden soğudum yani bu maçı amacı nedir boşa günden yaratmak eğer bi aksilik olurda belew 12 raund sonunda yıkılmazsada hakemler haye harcar demedi demeyin sonra.:)

Cemal Atalay
Cemal Atalay
7 yıl önce

Klitschkonun tecrübesine saygımız sonsuz ama Joshua Klitschkoyu yıkacak göreceksiniz. İstatistik şirketleride bunu görüyor. http://www.oddschecker.com/boxing/anthony-joshua-v-wladimir-klitschko/winner 7-8. raunttan sonra Klitschkonun yorulacağını düşünüyorum 27 ye 41 yaşlar malum. Joshua 7-8. rauttan sonra yorulan Klitschkonun üzerine gidip yıkacaktır. Kolay olacağını kimse düşünmüyor zor maç ama yaş farkının kondisyonlarını etkileyeceğini ve karşılaşmanın kaderini kondisyonların çizeceğini düşünüyorum. Umarım hep böyle kaliteli maçlar izleyebiliriz. Dopingsiz skandalsız ve… Devamını oku »

R C
R C
7 yıl önce

Wladi kucumseyen arkadaslar joshuanin reklam filmlerindeki performansinami guveniyorlar yoksa karizmasinami yada yendigi balon boksorleremi. Joshuanin yendigi adamlarin hicbirisi vladin rakibi bile olamaz. Vladin tarzini sikici maclarini bende sevmem ama adamin kariyeri ortada. Vlad emekliligi dusunmuyor ise joshuanin isi cidden zor. Joshuayi cesaretinden dolayi takdir ediyorum ama taysin furininde dedigi gibi bu mac joshua icin agir siklete hosgeldin maci olacak

Başa dön tuşu
47
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.