Boks

Billy Joe Saunders’a Yeni Rakip Adayı!


saunders-rosado

17 Eylül’de Canelo-Smith gecesinde ringe çıkacak olan WBO’da orta sıkletinin dünya şampiyonu Billy Joe Saunders’ın kiminle ringe çıkacağı uzun süredir gündemdeki yerini koruyor.

Bir dönem eski dünya şampiyonlarından David Lemieux ile ringe çıkması beklenen Saunders, son haberlere göre rotayı farklı bir yöne çevirdi.

Billy Joe Saunders’ın 17 Eylül’deki rakibi büyük ihtimalle Gabriel Rosado olacak. Son gelen haberlere göre iki boksörün anlaşmaya çok yakın olduğu öğrenildi.

Gennady Golovkin, Jermell Charlo, Peter Quillin ve David Lemieux gibi şampiyonlarla ringe çıkmış bir isim olan Gabe Rosado, son olarak Joshua Clottey gibi bir ismi mağlup ederek tekrar çıkışa geçmiş, en son 4 Haziran’daki Vargas-Salido gecesinde  Antonio Gutierrez’i mağlup ederek tekrar dünya sıralamasında kendisine yer bulmuştu.

Rosado bu maçta 3. kez dünya şampiyonluğu için şansını denerken, Billy Joe ise ilk kez kemerini savunacak. Ne kadar Billy Joe karşılaşmanın favorisi olsa da, iki boksörü stili itibariyle oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçmeye aday bir karşılaşma da bizleri bekliyor olacak.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
9 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Cokmu aradı rosadoyu cik peter quilin ile yap eubank ile yap andy lee bile razıyım da rosado nedir 9 yenilgili orta düzey boksör. Bize bu sene güzel maç izlemek haram . Ward Kovalev hariç iddalı maç goremiyorum

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

bily joenin bu seçeneği alvarezi wbo planinida bozmuştur.bily joe rakip seçiminde eleştirilebilir ama bence maç kartı olarak eubankten daha iyi rakip seçti.rosado çok boş bir bokscu değil.

Gökhan Sebilci
Gökhan Sebilci
4 yıl önce

ilk kemer savunması olması dolayısıyla rosado tercihi normal karşılanabilir. ayrıca rosado eubank’in güney londra’nın köylerinden topladığı yenilgisiz(!) boksörlerle kum torbası niyetine oynar. eubank’in son rakibi neydi öyle hala unutamıyorum bamtamweight’ten bozma middleweight…

Bankacı
Bankacı
4 yıl önce

Lemieux le karşılaşmak istemedi.favorim lemieux tu.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

bily joe saunders Amerika seçeneğine kapalı.gece golden boyun olacakti limuex 4 veya 5 raunt alsa maçı limuexe vereceklerini bily joede biliyor.bily joe şuan İngiltere ve para seçeneğine açık.

Roman
Roman
4 yıl önce

Şimdiki boksörler çok korkaklar. Yenecegi rakibini seçmiş gene. Zorlanmadan alir.

Junkie
Junkie
4 yıl önce

Boks bitmiş okeye dönüyor piyasada adam gibi boksör kalmadı herkez golovkin diyor onada rakip yok allahtan hafif ağır sıklette ward kovalev felan var yoksa harbiden ölmüş profesyonel boks

öylesine
öylesine
4 yıl önce

Rosado hafife alinacak bi rakip değil güzel bir maç bizleri bekliyor…

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

Daha once de yazdigim gibi bjs @ lemiux macini bjs kabul etmez. Cunku lemiuxu yenwmeyecegini biliyor. Ama rosado da izlemeye deger bir boksor bence. Yine kan revan bir hale gelmez umarim rosado…

Başa dön tuşu