Boks

Billy Joe Saunders’ın Rakibi Bu Maçta Belli Olacak!


Khurtsidze-Langford

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Andy Lee’yi mağlup ederek WBO orta sıklet dünya şampiyonu olan Billy Joe Saunders o tarihten beri henüz ringe çıkmadı. En son Nisan ayındaki Max Bursak maçından sakatlık nedeniyle çekilen Billy Joe’nun rakibi ise Hurşidze – Langford maçıyla belli olacak.

WBO sıralamasında 1 numarada yer alan Gürcistanlı “atom karınca” Hurşidze ve İngiliz Tommy Langford’a talimat veren WBO, dünya şampiyonluk elemesi niteliğindeki maçta karşılaşmak üzere iki boksöre 22 Haziran’a kadar anlaşmaları talimatını verdi.

İki boksörün promosyon şirketlerinin anlaşamaması halinde açık ihaleye gidilecek ve teklif alt sınırı da 200 bin dolar olacak. Maçı Langford’ın promotörü olan Frank Warren’ın alması ve karşılaşmanın yaz sonunda İngiltere’de gerçekleşmesi bekleniyor. Kazanan boksör yıl sonuna doğru Billy Joe ile dünya şampiyonluğu için ringe çıkma fırsatı elde edecek.

Avtandil Hurşidze kimdir?

Gürcistan’ın bütün sıkletlerdeki en önemli boksörü olan 37 yaşındaki Hurşidze, son maçında Amerika’nın yükselen yıldızı Antoine Douglas’ı nakavt ederek büyük sükse yapmış, sonrasında Gennady Golovkin de dahil olmak üzere herkese meydan okumuştu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]PLACE_LINK_HERE[/youtube]

.

Tommy Langford Kimdir?

16 maçta yenilgisiz Tommy Langford, Britanya’da Billy Joe Saunders ve Chris Eubank Jr’dan sonra gelen en önemli 3. orta sıklet konumunda. Fabian Rios ve Lewis Taylor’a karşı önemli galibiyetleri bulunan 26 yaşındaki Langford’ın uzun süredir böyle büyük bir maça çıkması bekleniyordu.

Kim Kazanır?

Bu eşleşmenin en ilginç yanlarından biri; iki boksör arasında 20 cm boy farkı olması. Hurşidze 1.63m boyuyla orta sıkletin muhtemelen en kısa boylu boksörü. Langford ise 1.83m boyu ve uzun kollarıyla bu sıkletin iri boksörlerinden biri. Tabi ki Hurşidze kariyeri boyunca hep kendisinden uzun rakiplerle karşılaştığı için bu konuda oldukça deneyimli. Langford’ın ise daha önce bu seviyede bir maça çıkmamış olması önemli bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir. Öte yandan İngiliz boksör büyük ihtimalle iç saha avantajına sahip olacak. Langford 12 raunt boyunca ayakta kalmayı başarırsa puanlamada Hurşidze engelini aşabilir, öte yandan Hurşidze ise yenilgisiz Amerikalı rakibine yaşattığı şoku bu kez yenilgisiz İngiliz rakibine yaşatma peşinde olacak.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ilydream
ilydream
4 yıl önce

billy joe kim ki rakibi ne oldun malın onde gideni

Junkie
Junkie
4 yıl önce

billy joe adamsa önce eubank ile rövansı yapsın

Roman
Roman
4 yıl önce

Birakin keyfini cikarsin. Az kaldi kaybetmesine.

Gökhan Sebilci
Gökhan Sebilci
4 yıl önce

https://youtu.be/sBZHtFtry2o?t=41 gürcü eleman çok fena gazla çalışıyor, fatih terim’in boksör versiyonu gibi 😀 billy joe saunders bu arkadaşı dinlene dinlene döver 🙂

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Hurşidze golovkine sataşmaya başladı .artık bu sikletteki boksculari mutasyona ugratip golovkini yenmeye sartlandiracaklar.

amir khan
amir khan
4 yıl önce

ingilizler yeteneksiz joe ye oynadılar .oysa eubank a verselerdi(ki hakkıydı) o puanlamayı yenilgisiz olarak daha büyük bir şampiyon çıkarmış olacaklardı.

safkan
safkan
4 yıl önce

10. raundda ki saldırışını görünce, bu da mı “moldonium güzeli yoksa” diye düşünmeye başladım.

Başa dön tuşu