Boks

Bob Arum’un Açıklamalarına Eddie Hearn Yanıt Verdi! Joshua – Fury Maçında Gerginlik Sürüyor!

WBO-WBA-IBF-IBO Ağır Sıklet Şampiyonu Anthony Joshua ile WBC-Ring Magazine Ağır Sıklet Şampiyonu Tyson Fury unvan birleştirme maçı yapacaklar. İki maç yapılması planlanan kapışmada; ilk maçın yaz mevsiminde ve ikinci maçın ise yıl sonunda yapılması planlanıyor. İlk maç, Suudi Arabistan’da yapılacak ve 24 Temmuz, 31 Temmuz, 7 Ağustos tarihlerinden biri düşünülüyor. Maçın tarihi ve maçın yapılacağı arena tamamen Suudi Arabistanlı yatırımcılara ait.

İngiliz Boks Organizatörü Eddie Hearn, Amerikalı boks organizatörü Bob Arum’un son iddialarına tepki gösterdi. Bu açıklamalar; bir önceki haberimizde mevcut. Hearn ve Arum, son birkaç haftadır Joshua-Fury mücadelesindeki ayrıntıları tamamlamak için uğraşıyorlar. Bu hafta yapılan birkaç röportajda Bob Arum, Fury’nin ihale ücreti anlaşmasının sonuçlandırılmasını beklemekten yorulduğunu ve bu yaz farklı bir maça çıkmak istediğini açıkça belirtmişti.

Eddie Hearn, Bob Arum’un bu tutumunu reddetti ve  her şeyin kısa sürede tamamlayacağına inanıyor. Eddie Hearn, anlaşmanın kabul edildiğini ve uzun vadeli anlaşmanın imzalanmasını beklediğini açıkladı. Ayrıca Hearn, Suudi Arabistanlı yatırımcıların teklif ettiği 150 milyon doları az buluyor ve işlerin aksamasının birincil sebebi bu. Arum’un açıklamasına göre ihale ücretinin yanısıra Suudi Arabistanlı yatırımcıların yayın anlaşmalarına ve diğer şeylere uzanan yan talepleri varmış ve hepsinin tamamlanması aylar sürebileceğini söylemişti.

Eddie Hearn: “Önümüzdeki saatlerde veya günlerde, sözleşmenin hazır bir kopyasını alacaklar ve imzalayacaklar. Bob’un egosu kontrolden çıktı.”

Eddie Hearn, önümüzdeki hafta Joshua – Fury maçının resmi olarak açıklayamazsa Bob Arum’a hak verecek. Eğer olası bir Fury – Joshua iptali durumunda organizatörler kendi yoluna bakacaktır. Joshua, WBO’da zorunlu rakibi Oleksandr Usyk ile Tyson Fury ise Deontay Wilder’la üçüncü maçı yapabilir.

5 1 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.