Boks

Bob Arum’un Manny Pacquiao İçin Planları Neler?

Mayweather vs Pacquiao SUPERFIGHT

Boks dünyasının en kurt Organizatörlerinden Bob Arum, önümüzdeki yıl içerisinde çok büyük ses getirecek bir organizasyona imza atmanın planlarını yaptığı söylenmekte. Bu amaç doğrultusunda boksun yeni süper star adayı boksörü Terrence Crawford’ın , Filipinli efsane Manny Pacquiao ile karşılaştırılması düşünülmekte.

Mayıs ayında Floyd Mayweather Jr. karşısında puanla mağlup olurken, performans açısından istediği gibi bir karşılaşma gerçekleştiremeyen Pacquiao maç öncesi omzundan geçirdiği sakatlığın kendisini olumsuz etkilediğini iddaa etmişti. Omzundan geçirdiği sakatlık ve iyileşme süreci ile birlikte ise Manny Pacquiao’nun yaklaşık 9 ay ringlerden uzak kalması bekleniyor.

Terrence Crawford, hafif sıklette dünya şampiyonu olurken ilk olarak Ricky Burns’ü mağlup etti. Ardından, unvanını ise Yuriorkis Gamboa ve Raymundo Beltran gibi isimler karşısında korumayı başararak da bu sıklette rüşdünü bir anlamda ispatlamış oldu.  Bu yıl içerisinde süper hafif sıklete geçiş yapan Crawford , Thomas Dulhorme’u mağlup ederek de kariyerindeki ikinci dünya şampiyonluğunun böylece sahibi oldu.

Yetenekleri ve dövüş stili açısından kararlı ve sağlam bir görüntü çizen Terrence Crawford, Amerika’nın yeni süper star boksörü olabilecek potansiyele sahip en öncelikli isimler arasında gösterilmekte. Yer aldığı sıklette , bu dönem de en çok ilgi çeken sıkletlerin başında gelmesi de dikkatlerin onun üzerinde daha çok yoğunlaşmasına olanak sunuyor.

Geçtiğimiz hafta gündeme bomba gibi düşen Organizatör Bob Arum’un şirketi Top Rank adına 300 milyon dolarlık Menajer Al Haymon’a açtığı dava, belki de Mayweather – Pacquiao oalsı bir rövanşı müthiş sekteye uğratacak. Öte yandan, Manny Pacquiao’nun da yavaş yavaş kariyerinin son dönemlerine yaklaştığı aşikar ! 27 yaşındaki Terrence Crawford ile birlikte Nebraska şehri , Amerika’nın boks haritasındaki yerini almış oldu ve Crawford’ın maçları her geçen maç daha da talep görmekte.

Son 10 yılın en iyi boksörü unvanına sahip Manny Pacquiao bu sürece gelirken , Top Rank de yeni bir star yaratmış oluyordu. Şimdi, Manny Pacquiao kariyerinin son dönemlerine girmişken Top Rank için yeni bir süper star gereksinimi doğacak ve bu yeni süper star için en büyük aday da Terence Crawford !

Terence Crawford’a , WBO nun yeni şampiyonu Tim Bradley ile maç yapıp yapmayacağı sorulduğunda ise onu kardeşi gibi gördüğünü ve bunun gerçekleşmeyeceğini ifade etti. Ama, Pacquiao maçı için ise hazır olduğuna dair açık kapı bırakmakta !

Manny Pacquiao – Terence Crawford maçının gerçekleşmesi için Crawford’un bir sıklet yukarı çıkması gerekecek. Crawford bunu kolaylıkla gerçekleştirecektir.  Pacquiao – Crawford maçının organize edilmesinde bir diğer kolaylaştırıcı unsur, her iki boksörün de aynı organizatör  altında maç yapması ve aynı yayıncı kuruluş HBO kanalına tabi olmaları.

Yeni bir süper star yaratma hikayesinin gerçeği dönüşmesindeki kurgu , ” Yaşlı arslanı, genç arslana boğdurmak ” olacaktır ki, Manny Pacquiao – Terence Crawford maçı gerçekleşirse bu açıdan boks dünyasının en dramatik karşılaşmalarından bir tanesi olarak tarihe geçmeye aday eşleşmesi olur.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ege
Ege
7 yıl önce

Hüsran olur manny bu arkadaşı çiğ çiğ yer.Sadece isim duyurmak için yapılan bir maç olur. Bob arum um her zaman ki gereksiz maçları işte bir zamanlar Floyd-manny macına gereksiz diyen adamdan ne beklersin …

imparator81
imparator81
7 yıl önce

Terence crawford Son zamanlarda izlediğim en iyi boksörlerden biri,çok güzel bi maç olur.

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.