Amatör HaberlerBoks

Boks Federasyonu Seçimleri Tekrar Yapıldı Yeni Başkan Belli Oldu

Türkiye Boks Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda mevcut başkan Eyüp Gözgeç tekrar başkanlığa seçildi.Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı’nın 2012 yılında yapmış olduğu genel kurulun usulsüz olduğu gerekçesiyle 11. Asliye Mahkemesi…

Türkiye Boks Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda mevcut başkan Eyüp Gözgeç tekrar başkanlığa seçildi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı’nın 2012 yılında yapmış olduğu genel kurulun usulsüz olduğu gerekçesiyle 11. Asliye Mahkemesi tarafından iptal kararı alınması üzerine Türkiye Boks Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Olağanüstü genel kurulda mevcut başkan Eyüp Gözgeç dışında aday çıkmadı. Yapılan seçim sonrası oy kullanan 190 delegenin 186 oyunu alan Gözgeç yeniden başkanlığa seçildi. 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Cihan Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Eyüp Gözgeç, 2010 yılında da olağanüstü kongrede başkanlığa geldiğini hatırlatarak, “2012 yılında olağan kongrede başkan seçilmiştim. Bu olağanüstü kongre zamansız oldu. Önümüzde ki yıl olimpiyatların yılı. Bütün federasyonların ve spor camiasının oraya odaklanması lazım. Bizimde oraya odaklanmamız lazım. Ama maalesef insanoğlu durduğu gibi durmuyor. Seçim seçim seçim dediler kararımızı aldık. Daha sonra seçimi durdurmak için mahkeme kararı aldılar. Tabi bizim Türk yargısına olan güvenimiz tamdı. Yargı doğru karar verdi. Seçim öncesi yetkili olan tahkim kurulumuzun kararı ile de bu genel kurulumuzu yaptık. Boks Federasyonu denince dışarıdan kavga, gürültü beklentileri oluyor. Siz de görüyorsunuz nezih bir kongre oldu. Dışarıdaki manipülasyonlara rağmen de katılım yüksek oldu.” dedi.

Öte yandan olağanüstü genel kurul sonrası Eyüp Gözgeç başkalığında oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Hasan Kartal, Metin Yener, İbrahim Taşel, Arif Çelik, Hakkı Gül, Nadir Koç, Oktay Barış, Faruk Hasetçi, Onur Konuralp, Mustafa Akkaya, Mahmut İbiş, Ercan Yılmaz, Çetin Saçan ve Suat Hekimoğlu.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.