Boksun 2020 Olimpiyatları’nda Yer Alması Tehlikede!


Olimpiyatın en temel spor branşlarından biri olan boksun, 2020’de Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda yer alması tehlikeye girdi. 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Uluslararası Boks Federasyonu (AIBA)’nın yönetimi konusunda endişeli olduklarını ve 2020 Olimpiyatları’na boksun dahil edilmesini gözden geçireceklerini açıkladı.

IOC yaptığı açıklamada, “Yönetim kurulumuz, AIBA’nın durumu hakkında bir rapor aldı. Bu raporun sonucunda yönetimsel, etik ve finansal durumlarla ilgili endişesini vurguladı. IOC’nin AIBA’ya yaptığı mali katkıların süresiz olarak askıya alınmasına ve 2020 Olimpiyatları’nda boksun dahil edimesinin gözden geçirilmesine karar verildi.” dedi.

2016 Olimpiyatları’nda Michael Conlan, hakemlere böyle tepki göstermişti.

IOC’nin bu kararı almasında 2016 Olimpiyatları’nda yaşanan olayların da etkili olduğu belirtiliyor. 2016’da oyunlar devam ederken bir çok ülke maçların taraflı yönetildiğinden şikayet etmişti. AIBA da 36 hakeme soruşturma açmış ve bunları oyunlarda maç yönetmekten men etmişti.

IOC, 2020 Olimpiyatları’nda boksun yer alıp almayacağı ile ilgili son kararı, 30 Kasım – 2 Aralık tarihinde Tokyo’da yapılacak toplantıda verecek.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

3
Yorumlar

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TuamanChinomaidana02Roman Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
яσмαη
Üye
★★★★
яσмαη

Aiba = mafya

Bu aiba bu işin başındayken bize daha çok uzun süre madalya yok. Haksızlık en üst düzey yazık günah.

Chinomaidana02
Üye
★★★
Chinomaidana02

hep ingiliz şikecileri yüzünden

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Yav boks gibi asil bir spor şikeciler yüzünden olimpiyatlardan kalkıyor. Kaldıracaklarına aiba yönetimini değiştirsinler.