Boks

Boksun 2020 Olimpiyatları’nda Yer Alması Tehlikede!

Olimpiyatın en temel spor branşlarından biri olan boksun, 2020’de Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda yer alması tehlikeye girdi. 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Uluslararası Boks Federasyonu (AIBA)’nın yönetimi konusunda endişeli olduklarını ve 2020 Olimpiyatları’na boksun dahil edilmesini gözden geçireceklerini açıkladı.

IOC yaptığı açıklamada, “Yönetim kurulumuz, AIBA’nın durumu hakkında bir rapor aldı. Bu raporun sonucunda yönetimsel, etik ve finansal durumlarla ilgili endişesini vurguladı. IOC’nin AIBA’ya yaptığı mali katkıların süresiz olarak askıya alınmasına ve 2020 Olimpiyatları’nda boksun dahil edimesinin gözden geçirilmesine karar verildi.” dedi.

2016 Olimpiyatları’nda Michael Conlan, hakemlere böyle tepki göstermişti.

IOC’nin bu kararı almasında 2016 Olimpiyatları’nda yaşanan olayların da etkili olduğu belirtiliyor. 2016’da oyunlar devam ederken bir çok ülke maçların taraflı yönetildiğinden şikayet etmişti. AIBA da 36 hakeme soruşturma açmış ve bunları oyunlarda maç yönetmekten men etmişti.

IOC, 2020 Olimpiyatları’nda boksun yer alıp almayacağı ile ilgili son kararı, 30 Kasım – 2 Aralık tarihinde Tokyo’da yapılacak toplantıda verecek.

0 0 votes
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
5 yıl önce

Aiba = mafya

Bu aiba bu işin başındayken bize daha çok uzun süre madalya yok. Haksızlık en üst düzey yazık günah.

Chinomaidana02
Chinomaidana02
5 yıl önce

hep ingiliz şikecileri yüzünden

Tuaman
Tuaman
5 yıl önce

Yav boks gibi asil bir spor şikeciler yüzünden olimpiyatlardan kalkıyor. Kaldıracaklarına aiba yönetimini değiştirsinler.

Başa dön tuşu
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.